خانم شیلا خداداد؛ کاش به اندازه زیبایی‌تان خوشپوش هم بودید!

شیلا خداداد از بازیگرانی است که به واسطه چهره زیبایی که دارد، سریع به شهرت رسید. البته او تمام این شهرت را مدیون چهره خود نبود بلکه حضور گرمش در سریال‌هایی مانند مسافری از هند هم باعث شد که خیلی سریع محبوب شود. این سال‌ها، حضور خداداد در دنیای تصویر کمتر از پیش شده اما همچنان از خاطر مخاطبان نرفته است. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به استایل او داشته باشیم و از حضورش در موقعیت‌های مختلف از جمله اکران‌ها و جشنواره‌ها بگوییم.

استایل شیلا خداداد

رعایت تناسب موقعیت و استایل

استایل شیلا خداداد

خداداد از آن افرادی است که در موقعیت‌های مختلف به خوبی ظاهر می‌شود و می‌داند که باید متناسب با سطح رسمی‌بودن هر مراسم، استایل مناسبی برای خود تدارک ببیند. او از لباس‌های خوش‌دوخت و باکیفیتی هم استفاده می‌کند و مشخص است که درباره طراحی و انتخاب رنگ‌های لباس و بخش‌های مختلف تیپ خود فکر می‌کند. در تصویر بالا هم او را در جشن حافظ از جشن‌های معروف سینمای ایران می‌‌بینید. او رویه‌ای خوش‌دوخت و خوش‌رنگ به تن دارد و شلواری کوتاه با جنسی متناسب با موقعیتی مجلسی هم انتخاب کرده است. کفش‌ها و کیف در تناسب با یکدیگر و استایل هستند. علاوه بر آن، روسری هم جذاب‌ترین بخش تیپ او است که با وجود شعرنوشته‌ای روی آن با خط نستعلیق بسیار چشمگیر شده است. آرایش و رنگ موها هم موزون و تمیز است.

انتخاب نامناسب مدل مو و آرایش

استایل شیلا خداداد

اگر بخواهیم هنرپیشه‌های خوش‌چهره ایرانی را نام ببریم، قطعاً خداداد هم درمیان آنها قرار می‌گیرد. او به استایلش توجه دارد و هیچ‌گاه بی‌نظم و نامناسب دیده نمی‌شود. با این حال، گاهی‌اوقات انتخاب‌های مناسبی برای آرایش صورت و مو ندارد. چهره زیبای او تقریبا با هر مدلی سازگار است اما باز هم باید به سراغ مدل‌هایی برود که او را از همیشه زیباتر می‌کنند. برای مثال، در تصویر بالا شاهد مدل مویی هستیم که زیاد با چهره‌اش هم‌خوانی ندارد. این مدل مو باعث شده که چهره و صورت شیلا کشیده‌تر از همیشه به نظر برسد و کمی دراز جلوه کند. انتخاب رنگ تیره برای رژ لب هم گزینه خوبی است اما باعث می‌شود که گشودگی و شادابی چهره کمی تحت تأثیر منفی قرار بگیرد. شاید بهتر باشد که خداداد در انتخاب رنگ آرایش چهره خود کمی تجدیدنظر کند. البته این‌ها پیشنهاد است و هرکس مختار است که با میل و سلیقه خود برای استایلش تصمیم بگیرد. قبول دارید؟

استفاده از رنگ‌های جذاب و گیرا

استایل شیلا خداداد

استفاده از رنگ‌های شاخص و جذاب به زیباترشدن هر استایلی کمک شایانی می‌کند. خداداد هم این نکته را به‌خوبی می‌داند و همیشه به سراغ رنگی در استایل خود می‌رود که باعث می‌شود حضور خاص‌تری پیدا کند. در واقع، باید بگوییم که سلیقه این هنرپیشه در انتخاب رنگ‌ها بسیار مطلوب است. در تصویر بالا هم او را با پیراهنی آبی و رویه‌ای مشکی می‌بینید که هم دوخت خوبی دارند و هم متناسب با اندام او طراحی شده‌اند. رنگ این لباس و تضادی که میان بخش مشکی و آبی دیده می‌شود هم به چشم‌نوازترشدنش کمک شایانی کرده است. از آنجا که جشن حافظ بیشتر شبیه یک مهمانی و دورهمی سینمایی برای اهالی این حرفه است، انتخاب این لباس که بیشتر شبیه لباسی مجلسی است تا مانتو و رویه، فکر بسیار خوبی به نظر می‌رسد. کیف کوچک خداداد با مدل مینیمالش هم نمره خوبی از دنیای مدوفشن می‌گیرد.

امتحان‌کردن تیپ‌های متنوع

استایل شیلا خداداد

شیلا خداداد استایل یکنواختی ندارد. هربار که در موقعیتی جدید ظاهر می‌شود، استایلش با دفعه پیشین متفاوت است. او به تنوع در انتخاب مدل‌ها علاقه دارد و به واسطه اندام و چهره مطلوبش در بیشتر آنها هم به‌خوبی می‌درخشد. در تصویر بالا هم شاهد استفاده او از کت‌وشلواری با دوخت مطلوب هستید که رنگ زیبایی دارد و حالتی تقریبا نیمه‌رسمی در آن دیده می‌شود. شاید بهتر بود که خداداد به‌جای این کیف کمری از کیفی کلاچ استفاده می‌کرد. کیف‌های کلاچ همان کیف‌های کوچکی هستند که برای موقعیت‌های رسمی و مهمانی‌ها به دست می‌گیرید و معمولا بند و دسته ندارند. اگر شیلا از چنین کیفی استفاده می‌کرد، استایلش از حالت اسپرت خارج می‌شد و چشم‌نوازتر جلوه می‌کرد. به طور کلی هم کیف‌های کمری از آن ترندهایی بودند که مدت محدودی مطرح شدند اما ظاهراً آن‌قدرها که باید و شاید از آنها استقبال نشد.

استفاده از روسری‌های طرح‌دار و شاخص

استایل شیلا خداداد

از نقاط شاخص پوشش شیلا خداداد باید به انتخاب روسری‌های بزرگ و طرح‌دار اشاره کنیم. او معمولاً برای این بخش از پوشش خود به سراغ روسری یا شال‌هایی می‌رود که خوش‌رنگ یا خوش‌طرح هستند. به طور کلی، این هنرپیشه نام‌آشنا شخصیت پوششی ساده‌ای دارد ولی با یک عنصر چشم‌گیر از نظر طرح یا مدل، تیپ خود را متنوع می‌کند و نمی‌گذارد که سادگی کسل‌کننده‌ای روی استایلش سایه بیاندازد.

استایل مونوکروم

استایل شیلا خداداد

انتخاب استایلی با یک رنگ در بخش‌های مختلف به معنای تدارک‌دیدن استایلی مونوکروم برای خود است. مونوکروم یعنی تک‌رنگ. چنین استایلی از سوی خداداد هم زیاد استفاده شده است. به نظر می‌رسد در زمان‌هایی که تناسب اندام او به واسطه بارداری یا مواردی از این دست، از حالت همیشگی خارج بوده به سراغ چنین رنگ‌هایی مي‌رفته تا متناسب‌تر و موزون‌تر به نظر برسد. شما هم می‌توانید از این ایده الهام‌بخش برای تیپ و پوشش خود استفاده کنید. دیگر نیاز به تأکید هم نیست که استایل مونوکروم مشکی می‌تواند سایز و اندازه‌تان را تاحدی کمتر از واقعیت کند و باعث شود که کشیده‌تر به نظر برسید. این ترفندی است که در دنیای استایل طرفداران زیادی دارد و شیلا هم در تصویر بالا از آن تبعیت کرده است. در استایل بالا، شاید بهتر بود که خداداد برای انتخاب کیف هم به سراغ مدلی با اندازه کوچک‌تر برود. کیف‌های بزرگ برای شرکت در مراسم بزرگ و رسمی زیاد توصیه نمی‌شوند.

در آخر

با مروری بر استایل‌های شیلا خداداد به این نتیجه می‌رسیم که هنرپیشه‌ای ساده‌پوش است که به کیفیت استایل و راحتی در آن علاقه زیادی دارد. او نه در آرایش صورت و مو به دنبال ترندهای عجیب و غریب می‌رود و نه در زمینه انتخاب پوشش از مد و ترندهای تازه پیروی دقیقی می‌کند. خداداد همیشه آراسته است و در انتخاب رنگ هم خوب عمل می‌کند. شما به استایل او چه نمره‌ای می‌دهید؟ به نظرتان می‌توانیم او را در پانتئون هنرپیشه‌های خوش‌پوش ایران قرار بدهیم؟ نظرتان چیست؟

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :