سوگل پورمهرام در
0

انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت + پیشنهاد خرید

انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت + پیشنهاد خرید

آیا تا به حال به موضوع “انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت” فکر کرده اید؟  پیدا کردن یک گوشواره زیبا و مناسب با اندام صورت کار چندان ساده ای نیست. ممکن است یک گوشواره زیبا در گوش شما جلوه نداشته باشد و نتوانید آن را آویزان کنید. این موضوع خانم‌ها را ناراحت می‌کند.

 

 

نحوه انتخاب گوشواره مطابق با فرم صورت و استایل

یکی از کوچکترین زیورآلاتی که به شما کمک می‌کند تا استایل خود را تغییر دهید، گوشواره است. یک گوشواره زیبا به صورت شما جلوه شیک و درخشانی می‌بخشد. اما بهتر است در انتخاب گوشواره خیلی دقت کنید؛ چون اگر گوشواره‌ای را انتخاب کنید که مد روز است اما با فرم صورت و استایل و لباس شما متناسب نیست، ممکن است همه چیز را خراب کنید! علاوه بر این‌ها، فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید در هنگام خرید یک گوشواره آن‌ها را با دقت در نظر بگیرید. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با این فاکتورها، و نحوه انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت و استایل شما را برایتان شرح دهیم.

نحوه انتخاب گوشواره مطابق با فرم صورت و استایل

یک گوشواره ممکن است کاری کند تا صورت شما باریک، کشیده، و یا چاقتر از حالت عادی دیده شود و این مسئله کاملا با فرم طبیعی صورت شما در ارتباط است. در ابتدا بر طبق عکس، فرم طبیعی صورت خود را تشخیص دهید و سپس به سراغ انتخاب گوشواره مناسب بروید.

عکس این مطلب نیز صادق می باشد؛ آیا تا به حال شده است گوشواره ای را انتخاب کنید و بعد احساس کنید چقدر زیباترتان کرده و احیانا برخی ایرادات صورت تان را کمرنگ کرده است؟ باید بگوییم در این مواقع کاملا درست تشخیص داده اید؛ بعضی از گوشواره‌ها می‌توانند شما را زیبا‌تر کنند، زیرا گوشواره بیشتر از هر زیورآلات دیگری به صورت نزدیک است و در نتیجه شکل آن می‌تواند مکمل شکل صورت باشد. از آنجا که شکل صورت آدم‌های متفاوت مختلف است یعنی بعضی صورت گرد دارند، بعضی صورت کشیده و… هرکسی باید از مدل‌های به خصوصی اجتناب کند؛ مثلا کسانی که صورت کشیده دارند نباید گوشواره ای به گوش کنند که صورت را درازتر جلوه دهد.

 

 

ابتدا فرم صورت خود را تشخیص دهید: 

۱. اندازه طول صورت یعنی از جایی که بالای پیشانی موها درآمده است تا پایین چانه.
۲. اندازه خط فک؛ یعنی ببینید عرض پهن ترین قسمت چانه شما چند سانت است.

۳. اندازه عرض پیشانی؛ یعنی ببینید عرض پهن ترین قسمت پیشانی شما چند سانتی متر است.
۴. اندازه عرض گونه ها؛ یعنی بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است. حالا این اندازه ها را با شکل های زیر مقایسه کنید تا ببینید به کدام حالت نزدیک تر است.

انتخاب گوشواره مناسب با فرم صورت

۱- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مثلثی شکل

اگر پیشانی شما کشیده‌ترین قسمت صورتتان است و چانه‌ای باریک و نوک تیز دارید، یعنی فرم صورت شما مثلثی شکل است. این فرم صورت بسیار به فرم قلبی شکل شبیه است، با این تفاوت که فرم صورت قلبی شکل نسبت به فرم مثلثی، کمی کوتاهتر است. برای اینکه بین مدل گوشواره و فرم صورت خود تعادل برقرار کنید، بهتر است به سراغ گوشواره‌ای بروید که کاری کند تا گستردگی پیشانی شما کمتر به چشم بیاید. همچنین، این توهم را ایجاد کند که فک عریضی دارید. گوشواره‌های آویز و یا اشکی، بهترین گزینه برای افرادی با فرم صورت مثلثی شکل هستند.

نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مثلثی شکل

 

۲- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت بیضی شکل

اگر فرم صورت شما بیضی شکل است، برایتان خبر خوبی داریم. شما می‌توانید تقریبا هر مدلی از گوشواره را استفاده کنید. اما بهترین گزینه برای شما یک گوشواره مثلثی شکل و یا یک گوشواره میخی ساده است.

نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مثلثی شکل

 

۳- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت گرد

اگر گونه‌های برجسته‌ای دارید و مدل چانه‌تان مخروطی نیست، یعنی فرم صورتتان دایره شکل است. یک گوشواره آویز و یا بلند، بهترین گزینه برای شماست و صورت شما را بلندتر و باریکتر نشان می‌دهد. سعی کنید از گوشواره‌های گرد و حلقه‌ای و همچنین گوشواره‌های ساده میخی استفاده نکنید، چون این مدل گوشواره‌ها کاری می‌کنند تا صورت شما گردتر از حالت عادی به نظر برسد. همچنین، سعی کنید از گوشواره‌های آویزی که در انتهای آنها حلقه یا دایره وجود دارد نیز استفاده نکنید. چون این مدل گوشواره‌ها هم کاری می‌کنند تا صورت شما گردتر از حالت عادی به نظر برسد.

نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت گرد

۴- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت قلبی شکل

اگر پیشانی شما کشیده‌ترین قسمت صورتتان است و چانه‌ای باریک و قلب مانند دارید، یعنی فرم صورت شما قلبی شکل است. در این حالت شما باید با استفاده از یک گوشواره اشکی و یا یک گوشواره مدل آویز، بین مدل گوشواره و فرم صورت خود توازن برقرار کنید. همچنین، می‌توانید از گوشواره‌هایی استفاده کنید که انتهای آنها نسبت به بالایشان عریض‌تر است. در این حالت می‌توانید بین مدل گوشواره و چانه باریک خود تعادل برقرار کنید و زیباتر دیده شوید.

نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت قلبی شکل

۵- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت باریک و کشیده

اگر صورت باریک و کشیده‌ای دارید، بهتر است از گوشواره‌هایی استفاده کنید که کاری کنند تا صورت شما کمی توپُرتر به نظر برسد. بهترین گزینه برای شما یک گوشواره میخی، یک گوشواره خوشه‌دار، یک گوشواره آویز کوتاه، و یک گوشواره حلقه‌ای متوسط یا بزرگ است. این گوشواره‌ها کاری می‌کنند تا صورت شما کمی پر به نظر برسد.

نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت باریک و کشیده

 

 

۶- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مربعی شکل

اگر عرض پیشانی شما با عرض فکتان برابر است، یعنی فرم صورتی مربعی شکل دارید. در این حالت باید کاری کنید تا زوایای صورت‌تان کمتر به چشم بیایند. برای رسیدن به این هدف، بهتر است از گوشواره‌هایی استفاده کنید که ارتفاع متوسط و یا بلندی دارند و دارای انحنا هستند. برای مثال، می‌توانید از یک گوشواره گرد و یا یک گوشواره حلقه‌ای استفاده کنید. همچنین، بهتر است از هر مدل گوشواره میخی، و هر گوشواره‌ای که فرم مربعی شکل دارد دوری کنید؛ چون این مدل گوشواره‌های باعث می‌شوند زوایای صورت شما بیشتر به چشم بیایند.

نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مربعی شکل

 

نکات مهم دیگری نیز وجود دارند که بهتر است در هنگام انتخاب گوشواره، آنها را با دقت در نظر بگیرید. در ادامه این نکات را برای شما شرح می‌دهیم.

 

انتخاب گوشواره متناسب با فرم استخوان‌بندی صورت

فرم استخوانبندی صورت شما همان عاملی است که اندازه و وزن گوشواره‌ای که باید استفاده کنید را تعیین می‌کند.

استخوان‌بندی ریز: اگر استخوان‌بندی صورت‌تان ریز است، بهتر است از گوشواره‌هایی استفاده کنید که نازک، صاف، زاویه‌دار و تخت هستند. تصور کنید فردی که استخوان‌بندی صورت ریزی دارد، از یک گوشواره ضخیم چوبی و گرد استفاده کند! این کار باعث می‌شود زیبایی صورت این فرد به چشم نیاید.

استخوان‌بندی متوسط: اگر استخوان‌بندی صورت شما متوسط است، سعی کنید از گوشواره‌هایی استفاده کنید که اندازه و وزن متوسطی دارند.

استخوان‌بندی درشت: اگر استخوان‌بندی صورت شما درشت است، بهتر است از گوشواره‌هایی استفاده کنید که اندازه و وزن زیادی دارند و ضخیم هستند.

انتخاب گوشواره متناسب با فرم استخوان‌بندی صورت

انتخاب گوشواره متناسب با سبک لباس پوشیدن

مهم‌ترین سوال در این روش این است: قرار است گوشواره مورد نظر را در چه مکان و موقعیتی استفاده کنید؟

استفاده از گوشواره برای میهمانی رسمی: هرچه میهمانی شما رسمی‌تر باشد، بهتر است از گوشواره‌ای استفاده کنید که مدلی سنتی دارد. برای مثال، برای اینکه در مهمانی ظاهری شیکتر داشته باشید، از یک گوشواره کلاسیک به رنگ طلایی استفاده کنید و بهتر است از یک گوشواره آویز و یا حلقه‌ای استفاده نکنید. همچنین، اگر در یک محل کاملا رسمی حضور دارید از انداختن گوشواره‌های بزرگ خودداری کنید.

استفاده از گوشواره برای میهمانی غیررسمی: شما می‌توانید برای میهمانی‌های غیررسمی به سراغ گوشواره‌هایی بروید که مدلی رسمی ندارند و کاملا مطابق با مدل شخصیت و سلیقه شما هستند.

انتخاب گوشواره متناسب با سبک لباس پوشیدن

انتخاب گوشواره متناسب با استایل و شخصیت

مهم‌ترین سوال در این روش این است: شما چه استایل و شخصیتی دارید؟

 • آیا فرد رمانتیکی هستید که از استایل خانمانه و زیبا لذت می‌برید؟ از گوشواره‌های گرد و زاویه‌دار استفاده کنید.
 • آیا فردی شیک پوش و دراماتیک هستید؟ از گوشواره‌های زاویه دار مثل گوشواره‌های مربعی، مثلثی و یا مستطیلی شکل استفاده کنید.
 • آیا فردی هنرمند و خلاق هستید؟ از گوشواره‌های آویز و رنگی استفاده کنید.
 • آیا فردی سنتی و کلاسیک هستید؟ از گوشواره‌های ساده‌ای استفاده کنید که هیچوقت از مد نمی‌افتند. برای مثال، گوشواره حلقه‌ای کوچک، گوشواره‌های دکمه‌ای، گوشواره‌های میخی و گوشواره‌های الماس‌دار به رنگ طلایی، و نقره‌ای.
 • آیا فردی هستید که استایل طبیعی را ترجیح می‌دهید؟ از گوشواره‌هایی استفاده کنید که زیاد براق نیستند و جزییات زیادی نیز ندارند.

انتخاب گوشواره متناسب با استایل و شخصیت

انتخاب گوشواره متناسب با رنگ پوست و مو

مهم‌ترین سوال در این روش این است: ته رنگ پوست شما چیست؟

اگر تناژ رنگ پوست شما گرم (یعنی زرد یا هلویی) است، یعنی ته رنگ پوست شما گرم است. در این حالت بهتر است از گوشواره‌هایی به رنگ طلایی و یا مسی استفاده کنید.

اگر تناژ رنگ پوست شما سرد (یعنی صورتی یا آبی) است، یعنی ته رنگ پوست شما سرد است. در این حالت بهتر است از گوشواره‌هایی به رنگ نقره‌ای و یا ترکیب قلع و سرب استفاده کنید.

انتخاب گوشواره متناسب با رنگ پوست و مو

 

 

مدل های گوشواره مناسب فرم های مختلف صورت

 • اگر صورت مستطیل شکلی دارید، مدل ایده آل برای شما نوع قطره ای یا حلقه دار می باشد.
 • اگر صورت بیضی شکلی دارید، همچون افراد با صورت مستطیلی از گوشواره های قطره ای، حلقه دار، دایره ای و یا ترکیبی از این مدل ها برای خود انتخاب نمایید.
 • اگر صورت دایره ای شکلی دارید، گوشواره های نسبتا کشیده را انتخاب کنید، به شرطی که بیش از حد بلند نباشند.
 • اگر صورت قلبی شکلی دارید، بسیار خوش شانس هستید زیرا می توانید تمامی انواع مدل ها را انتخاب کنید.
 • اگر صورت مربع شکلی دارید، شما نیز مانند صورت های قلبی شکل در انتخاب کوشواره دستتان باز است و می توانید انواع مدل ها را برای خود انتخاب کنید.
 • گوشواره های نگین سوزنی شکل (Studs Earrings) مدل ساده ای است که استفاده ی آن برای انواع مدل های صورت مناسب و قابل استفاده است.
 • به طور کلی یک گوشواره مناسب نباید بیشتر از یک چهارم صورتتان را بگیرد.
 • خانم های با اندام نسبتا ریز و صورت کوچک با گردن کوتاه نباید گوشواره های حلقه ای و بزرگ را انتخاب کنند.
 •  بهترین اندازه ی یک گوشواره برای تمامی خانم ها حالتی است که بلندی آن تا سطح فک آن ها باشد.
 • اگر صورتی کشیده دارید از گوشواره های چلچراغی و مدل هایی که حلقه های بزرگ آویز تو در تو دارند، استفاده کنید. همچنین گوشواره های دکمه ای یا میخی نیز برای شما مناسب می باشد.
 • اگر صورت گرد گرد و چاقی دارید از مدل های بزرگ و گرد بپرهیزید، زیرا این مدل گوشواره صورت را چاق تر و چین های روی گردن را بیشتر نشان می دهند.
 • اگر صورتی گرد با چین ها و غبغب آویزان دارید از مدل های گوشواره دکمه ای یا حلقه ای کوچک دوری کنید.
 • اگر گردن کوتاهی دارید مدل گوشواره های آویز بلند را هرگز انتخاب نکنید زیرا گردن شما را کوتاهتر نشان می دهد.

 

 

مطلب مرتبط: 

۱- راهنمای انتخاب لباس با توجه به فرم اندام

۲- ۲۰ مدل گوشواره ی آویزان حیرت انگیز

۳- نکاتی کاربردی در انتخاب گوشواره

۴- ۲۰ برند جواهرات ایتالیایی که بسیار گرانقیمت هستند

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :