راهنمای انتخاب لباس با توجه به فرم اندام

0

شیک پوشی همیشه قوانینی دارد که با به کار بردن این اصول شما به راحتی می توانید در دسته خانم های شیک پوش قرار بگیرید. برای همه خانم‌ها پیش می‌آید که روزهایی مجبور باشند، تا شب به کارهای مختلف خود بپردازند و در پایان هم در یک مهمانی حاضر شوند ولی این موضوع خوش‌پوشی شمارا زیر سؤال نمی‌برد، کافی است با کمی ذکاوت و شناخت فرم اندام خود لباسی بپوشید که در تمام مهمانی ها همچون الماس بدرخشید. در این قسمت متخصصان چی بپوشم می خواهند “راهنمای انتخاب لباس با توجه به فرم اندام” را به شما آموزش دهند که بعد از خواندن این مقاله همه خانوم ها با شکل اندام های مختلف دیگر نگران این نخواهند بود که چی بپوشم؟ یا چی بپوشم که بهم بیاد!

راهنمای انتخاب لباس با توجه به فرم اندام

افرادی که اندام چاق و بلند دارند چی بپوشند؟

به طور کلی خطوط افقی فرد را کوتاه و چاق و خطوط عمودی(یک یا دو خط) فرد را بلند و لاغر نشان می دهد ،در این گونه اندام ها چون نمی خواهیم فرد بلند تر به نظر آید از خطوط عمودی در لباس استفاده نمی کنیم و برای آنکه چاق تر هم نشود از نمی توانیم از خطوط افقی استفاده کنیم.

بهترین توصیه برای این افراد پوشیدن لباس هایی با خطوط مایل است که زاویه این خطوط بیشتر از ۴۵ درجه باشد؛ یعنی به خطوط عمودی نزدیک تر باشد تا اثرات این خط را به شکل تقلیل یافته منتقل کند.

با اندام چاق و بلند چی بپوشیم

افرادی که اندام چاق و کوتاه دارند چی بپوشند؟

شاید مهم ترین دغدغه افرادی که اندام چاق و کوتاه دارند این باشند که چی بپوشم؟ در این قسمت به ارایه راهکار برای این افراد می پردازیم:

بهترین کار پوشیدن لباس های با خطوط عمودی و اجتناب از خطوط افقی است! اما یک نکته در مورد خطوط عمودی به یاد داشته باشید که هرچه تعداد خطوطی از یک نوع در لباس افزایش یابد اثرات آن خط تشدید می شود به استثنای خط عمودی، ایجاد اثر لاغری و بلند بودن با خط عمودی تنها با یک یا دو خط ایجاد می شود به لحاظ بصری هرچه تعداد خطوط عمودی بیشتر شود اثرات آن عکس می شود یعنی شما را چاق تر و کوتاه ترنشان می دهد چون این خطوط شما را تقسیم می کند.

راهنمای انتخاب لباس با توجه به فرم اندام

با اندام چاق و کوتاه چی بپوشیم

افرادی که اندام ساعت شنی دارند چی بپوشند؟

این فرم ایده آل ترین فرم بدنه که ما معمولا تو مانکن ها می بینیمشون و به همین دلیل برای نمایش لباس از این افراد استفاده می‌شود، بلند بودن معیار اقلیمی داره مثلا توی کشور های اروپایی یه خانم بلند یعنی کسی که قدش از ۱۷۵سانتی متر بلند تر باشد. ولی یه جای دیگه ممکنه ۱۶۵ هم بلند محسوب بشود. در نتیجه بلند بودن یا کوتاه بودن با عرف جامعه که در آن زندگی می کنید باید بسنجید.

اما در مورد ساعت شنی بودن استاندارد وجود دارد و اون استاندارد این که: کسانی که عرض شانشون با عرض باسنشون یکی باشه و کمر باریک داشته باشند یعنی دقیقا همون فرم ساعت شنی، در تمام دنیا کسانی که به طور طبیعی همچین فرمی دارند خیلی کم هستند ومعمولا بین سایز سینه وباسن اختلاف وجود داره وجود یک سایز اختلاف (باسن بزرگتر از سینه)هم ساعت شنی محسوب می شود این افراد در انتخاب لباس آزادند و هر چیزی که بخوان رو می توانند بدون محدودیت بپوشند.

راهنمای انتخاب لباس با توجه به فرم اندام

چی بپوشیم

افرادی که اندام سیبی شکل دارند چی بپوشند؟

این افراد یک شکم خیلی بزرگ هم در ناحیه پهلو ها و هم جلو شکم دارند. بعد از خواندن این مقاله این افراد دیگر نگران این نخواهند بود که چی بپوشم بهم بیاد! مناسب ترین لباس برای این افراد لباس هایی است که تا زیر سینه فیت و باقی آن گشاد باشد . در لباس های راسته هم سعی کنید دو برش عمودی در ناحیه جلو سینه و به صورت سرتاسری ایجاد کنید و برای حد فاصل این برش تا درز بقل از یک رنگ تیره استفاده کنید به این ترتیب کشیده تر و باریک تر به نظر می رسید.

افرادی که اندام گلابی شکل دارند چی بپوشند؟

شایع ترین ایراد اندامی در خانم ها است این افراد یا سرشانه های کوچک دارند ویا باسن بزرگ در مجموع اختلاف سایز بین سرشانه و باسن زیاد است.

باید توجه را از ناحیه کمر و باسن دور کنیم و به قسمت گردن و سرشانه و سینه ببریم. در حقیقت لباس هایی که سرشانه ها را بزرگ تر کند به این ترتیب اختلاف آن با باسن کمتر می شود. از این که درشتر به نظر برسید نترسید در عوض یک ایراد بسیار بد را برطرف کرده اید. از لباس هایی استفاده کنید که در ناحیه کمر گشاد هستند به هیچ وجه از کمربند استفاده نکنید . سعی کنید از رنگ های تیره در پایین تنه و رنگ های روشن را در بالا تنه لباس استفاده کنید. از خطوط عمودی در پایین تنه و خطوط افقی در بالا تنه لباس استفاده کنید.

افرادی که اندام لاغر و بلند دارند چی بپوشند؟

برای این افراد لباس هایی توصیه می شود که آن ها را چاق تر نشان بدهد و اثر لاغری را هرچه کمتر کند. در وهله اول توصیه می شود تا حد امکان از پوشیدن لباس های فیت خودداری کنند و لباس های گشاد بپوشن ،سعی کنند از لباس های گلدار با گل های درشت استفاده کنند ویا لباس هایی با خطوط افقی بپوشند که هرچه تعداد این خطوط بیشتر و یا پهن تر باشند این اثر را تشدید خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

۱-  ۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن

۲- تاریخچه کلاه زنانه و معرفی بهترین مدل کلاه زنانه مجلسی

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :