نگاهی به برند سالواتوره فراگامو

سالواتوره فراگامو یک برند لاکچری ایتالیایی است که مرکز آن در فلورانس قرار دارد و توسط سالواتوره فراگامو طراح ایتالیایی تاسیس شده است. تخصص این برند در تولید کفش و محصولات چرمی و پوشاک مردانه و زنانه است. این برند بیش از 500 فروشگاه و 2600 کارمند در ایتالیا و سراسر جهان از جمله آسیا و امریکا دارد. در این مطلب می خواهیم نگاهی به برند سالواتوره فراگامو تاریخچه و طراحی آن بیندازیم.

نگاهی به برند سالواتوره فراگامو

سالواتوره فراگامو طراح کفش ایتالیایی در سال 1898 در ایتالیا به دنیا آمد و در سال 1914 به بوستون و سپس کالیفرنیا مهاجرت کرد. او در دهه 1920 برای ستارگان هالیوود کفش طراحی می کرد و فروشگاه خود با نام بوت هالیوود را در سال 1923 تاسیس کرد. کف های دست دوز وی شهرت زیادی پیدا کرد و ستارگانی مثل جوان کرافورد و سیسل ب دومیل از وی خرید می کردند. او در سال 1927 به ایتالیا بازگشت و برند خود را در فلورانس راه اندازی کرد.

نگاهی به برند سالواتوره فراگامو

اگرچه تولید صنعتی کفش در اروپا توسعه یافته بود اما سالواتوره فراگامو به کار خود ادامه داد و به تولید کفش های دست دوز پرداخت. همزمان با رکود بزرگ دهه 1930 کمپانی فراگامو ورشکست شد اما دوباره به کار خود ادامه داد و به تولید محصولات چرمی مثل کمربند و کیف پرداخت.

نگاهی به برند سالواتوره فراگامو

 پس از مرگ سالواتوره فراگامو در سال 1960 همسر وی اداره کمپانی را به عهده گرفت و در حال حاضر نیز برند فراگامو توسط خانواده وی که شامل 5 فرزند و 23 نوه سالواتوره فراگامو هستند اداره می شود. سالواتوره فراگامو ابداعات زیادی در دنیای مد انجام داد به ویژه زمانی که در کالیفرنیا فعالیت می کرد پاشنه های کفش گوه ای و کفی صدفی را ابداع کرد که نامرئی بودند و ابداعات دیگری که موفقیت و توسعه برند سالواتوره فراگامو را رقم زد.

نگاهی به برند سالواتوره فراگامو

مطالب مرتبط:

1- پل اسمیت طرح لباس مردانه

2- توری برچ طراح موفق امریکایی

3- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :