خانم‌هایی که صورت گرد دارید؛ اینجوری آرایش کنید تا دیگر گرد نباشید!

کانتورینگ یک تکنیک آرایشی حرفه‌ای است که به برجسته‌کردن نقاط زیبای صورت شما کمک می‌کند. اگر صورت گردی دارید، نگران نباشید. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های کانتور صورت گرد و ترفندهایی که متخصصان میکاپ و زیبایی آن را به کار می‌گیرند گونه‌های خود را برجسته کرده و صورتتان را لاغرتر وجذاب‌تر نشان دهید. در این مقاله می‌گیرید که چگونه مانند یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای هالیوودی زاویه سازی صورت با کانتور را انجام دهید و با بایدها و نبایدهای کانتورینگ صورت گرد و توپر آشنا می‌شوید.

ad banner

کانتورینگ صورت گرد

اصول کانتور صورت چیست؟

کانتورینگ و بازی با نور و سایه می‌تواند به تغییر شکل، تغییر اندازه، بهبود و برجسته‌سازی ظاهر صورت شما کمک کند. در واقع، هر جایی از صورت که روشن‌تر از پوست طبیعی باشد، برجسته‌تر به نظر می‌رسد، و هر جایی که سایه تیره‌تر از پالت کانتور را بزنید، عمق و وضوح بیشتری پیدا می‌کند.

دانستن اینکه چگونه صورت خود را به درستی کانتور کنید، کلید یک آرایش خیره‌کننده و میکاپ حرفه‌ای است، زیرا کانتورینگ بیش از حد زیاد یا در مناطقی که به آن نیازی ندارند، می‌تواند اثری معکوس نسبت به آنچه می‌خواهید داشته باشد. به عنوان مثال، اگر بخواهید روی صورت فردی با فرم صورت کشیده و گونه‌های استخوانی کانتور بزنید، ممکن است صورت را خیلی افتاده یا خیلی لاغر نشان دهد. درحالی‌که کانتور صورت گرد ظاهری کشیده‌تر و زاویه‌دار برای صورت شما ایجاد می‌کند.

نحوه تشخیص فرم صورت

کانتورینگ صورت گرد

ممکن است برخی افراد از روی کنجکاوی علاقه‌مند به شناخت فرم صورت خود باشند، اما دانستن فرم صورت برای انجام میکاپ حرفه‌ای و تعیین مناسب‌ترین روش آرایش برای جذاب‌تر شدن چهره ضروری است. برای اجرای درست کانتورینگ صورت گرد باید فرم صورتتان را درست تشخیص بدهید.

فرم‌های گوناگون صورت

قبل از اینکه فرم صورت خود را بشناسید، باید ویژگی‌های هر شکل را بشناسید، اشکال صورت را می‌توان به شش شکل اصلی تقسیم کرد که به شرح زیر است:
صورت قلبی: صورت قلبی با پیشانی پهن و چانه کمی نوک تیز مشخص می‌شود.
صورت مربعی: صورتی است که طول و عرض صورت در آن برابر است و دو استخوان فک کناری روی یک خط مستقیم و موازی خط مو و فک قرار دارند.
صورت گرد: استخوان گونه‌ها بیشترین فاصله را دارند و مقیاس پیشانی و چانه تقریباً برابر است.
صورت الماسی: این صورت با چانه نوک تیز و گونه های بلند مشخص می‌شود، در حالی که خط رویش مو باریک است. اگرچه شکل صورت الماسی بسیار شبیه به شکل صورت قلب است، اما تفاوت آنها در این است که خط مو در صورت الماسی وجود دارد و صورت باریکتر است.
صورت بیضی: مشخصه صورت بیضی، پیشانی کمی پهن تر از چانه است، چانه کمی خمیده و استخوان‌های گونه پهن‌ترین قسمت صورت هستند و به طور کلی طول صورت بیش از عرض آن است.
صورت مستطیلی: صورت‌های مستطیلی از نظر ویژگی‌ها شبیه به صورت‌های مربع هستند، اما طول آنها بیشتر از عرض آنهاست، چهره مستطیلی با عرض مساوی پیشانی، گونه‌ها و فک مشخص می‌شود و چانه انحنای بسیار کمی دارد.

برای شناخت فرم صورت خود ابتدا باید ویژگی‌های اساسی آن را اندازه گیری کنید. برای تعیین فرم صورت خود موارد زیر را انجام دهید:

موهایتان را از پیشانی کنار زده و از صورتتان یک سلفی بگیرید تا بتوانید نمای واضحی از خطوط صورتتان داشته باشید. به پیشانی، استخوان گونه و خط فک خود نگاه دقیق تری بیندازید. اندازه طول و عرض هر کدام به شما کمک می‌کند تا فرم صورت خود را تعیین کنید.
اگر صورت شما در قسمت پیشانی پهن‌تر باشد، پس فرم صورت شما بیضی شکل است.اما اگر گونه‌های شما بزرگ‌ترین قسمت صورت شماست، پس فرم صورت شما یا گرد یا به شکل قلب است.

تشخیص دقیق فرم صورت گرد

کانتورینگ صورت گرد

آیا به درستی نمی‌توانید تشخیص دهید که فرم صورتتان گرد است یا نه؟ چند ویژگی اصلی برای این فرم وجود دارد که در تشخیص و کانتور کردن صورت گرد هنگام آرایش کمک می‌کند.

  •  صورت‌های گرد معمولاً تقریباً متقارن هستند. عرض و طول صورت شما تقریباً به یک اندازه است، و یک خط فک و چانه گرد دارید.
  • استخوان گونه در صورت گرد به خصوص برجسته نیست.
  • صورت های گرد معمولاً دایره ای شکل هستند و هیچ زاویه‌ای ندارند.

آموزش کانتور صورت گرد

آرایش حرفه‌ای به برجسته کردن یا متعادل‌سازی ویژگی‌های صورت شما کمک می‌کند. برای شروع، کانتورینگ صورت گرد می‌تواند معجزه کند. کانتور صورت گرد، ساختاری جذاب‌تر به صورت شما می‌بخشد. افزودن خطوط تیره به گونه‌ها ظاهرشان را تراشیده‌تر می‌کند.

کانتورینگ صورت گرد

پهن ترین قسمت صورت دایره‌ای، استخوان گونه است درحالیکه خط فک و پیشانی تقریباً به یک اندازه هستند. برای کانتور صورت گرد باید استخوان گونه‌ها را برجسته کنید تا صورت خود را لاغرتر و کشیده‌تر نشان دهید. مراحل گریم صورت گرد به این ترتیب است:

 آماده‌سازی پوست

یک میکاپ حرفه‌ای همیشه از آماده‌سازی پوست شروع می‌شود. یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش صورت انتخاب محصولات مراقبت از پوست و پرایمر مناسب است. برای داشتن پوستی با ظاهر سالم و درخشان قبل از آرایش صورتتان را با شوینده مناسب بشویید یا از پاک‌کننده‌ها و تونرها استفاده کنید. اگر قرار است در مراسمی خاص شرکت کنید و آرایشتان باید دوام بیشتری داشته باشید حتما از پرایمر مناسب استفاده کنید در غیر این صورت و برای آرایش روزانه و قبل از زدن کرم‌پودر مناسب از مرطوب کننده یا بی بی کرم استفاده کنید. کرم پودر را به خوبی روی پوستتان پخش کنید و اجازه دهید یک‌دست شود.

پوشاندن عیوب و تیرگی دور چشم

سپس کانسیلر را مستقیماً زیر چشم بزنید تا سیاهی دور چشم را محو کنید. از اسفنج آرایشی برای پخش صحیح آن استفاده کنید و مراقب باشید آثار جای زخم و لکه‌هایی را که نیاز به پوشش بیشتری دارند حتما با کانسیلر بپوشانید و سعی کنید آن را به خوبی با لایه پایه اول ترکیب کنید.

 آرایش چشم

بعد از یکدست‌سازی پوست به وسیله کرم‌پودر و کانسیلر نوبت به آرایش چشم می‌رسد. با استفاده از مداد چشم و سایه چشمتان را به دلخواه آرایش کنید و در آخر ریمل بزنید.

کانتورینگ صورت گرد

رسم خطوط کانتور

با لبخند زدن استخوان گونه را مشخص کنید تا تيره‌ترين رنگ کانسیلر را  در این ناحیه بزنید. هنگام کانتور کردن صورت گرد از چانه یا قسمت بالای پیشانی خودداری کنید – تیره شدن این نواحی صورت شما را گردتر و پهن‌تر نشان می دهد. خطوط کانتور تیره را در امتداد شقیقه ها، زیر استخوان گونه و در امتداد خط فک به شکل یک 3 انگلیسی بکشید. خطوط تیره‌تر باید پایین صورت، زیر استخوان‌های گونه‌، به سمت بیرون و زیر خط فک باشد.

نکات طلایی کانتورینگ صورت گرد

هدف نهایی از کانتورینگ (و هایلایت) صورت گرد، دستیابی به فرمی قلبی شکل‌تر است. ما می‌خواهیم صورتمان در چانه باریک‌تر، و در استخوان‌های گونه پهن‌تر باشد و از همه جهات زاویه و ابعاد ایجاد کنیم.

برای کانتور کردن صورت گرد، چند نکته طلایی وجود دارد که متخصصان حرفه‌ای میکاپ و آرایش سلبریتی‌ها و بازیگران هالیوودی آن را انجام می‌دهند:

استفاده از هایلایتر پودری

میکاپ آرتیست مشهور Desirae Cherman استفاده از کانتور و هایلایتر پودری را توصیه می کند :«برای ایجاد کشیدگی، روی بینی، وسط پیشانی و روی چانه هایلایتر پودری بزنید». به خصوص اگر پوست چرب دارید، هایلایتر پودری ممکن است بهترین گزینه برای شما نسبت به ترکیب کرمی باشد.

استفاده از هایلایتر در بالای استخوان گونه (بالای محل استفاده از رژگونه) نیز می‌تواند ساختار استخوان را زاویه‌دار و صورت شما را کمتر گرد نشان دهد.

ترکیب و محو خطوط به شکل صحیح

اگر خطوط تیره‌تر کانتور به خوبی با کرم‌پودر ترکیب نشوند و به گونه‌ای مشخص باشند، ظاهر آرایش شما غیرطبیعی به نظر می‌آید. یک براش کانتور خوب انتخاب و شروع به ترکیب رنگ‌ها در هر ناحیه از پایین به بالا کنید.

ابرو را فراموش نکنید

ابروهای قوس دار و زاویه‌دار ابعاد بیشتری به چهره شما می بخشد و باعث می‌شود دایره‌های منحنی چهره کمتر به چشم بیایند. برای ایجاد برجستگی و جذابیت بیشتر، زیر قوس ابروها نیز هایلایتر بزنید.

از رژگونه و کانتور مات استفاده کنید

کانتور تیره و رژگونه مات به دلیل جذب نور، سایه‌های جذاب‌تری ایجاد می‌کند و جلوه‌ای طبیعی به پوست صورتتان می‌بخشد. رژگونه مات همچنین می‌تواند به استخوان گونه‌ها عمق بیشتری بدهد. برای گریم صورت گرد به شکل حرفه‌ای رژگونه را دقیقاً روی سیب گونه‌ها بزنید و به سمت پایین و بیرون ترکیب کنید.

کانتورینگ صورت گرد

کانتور صورت گرد را فیکس کنید

اگر می‌خواهید میکاپ ماندگاری داشته باشید که پس از گذشت چند ساعت ظاهر خوب خود را حفظ کرده باشد، از اسپری یا پودر فیکس استفاده کنید.

در پایان

کانتورینگ به یکی از تکنیک‌های آرایشی ضروری برای متخصصان این حوزه تبدیل شده است. اگر صورت گرد و چاقی دارید استفاده از تکنیک‌های جادویی کانتور صورت گرد به شما کمک می‌کند تا تمام اجزای صورت را زاویه‌دار و ظاهری کشیده‌تر، هماهنگ تر و زیباتر به آن ببخشید. همچنان که از طریق آن می‌توانید برخی از نواحی را لاغر و برخی دیگر را پرتر نشان دهید. با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات آرایشی و به کار بردن روش‌های میکاپ و کانتورینگ صورت گرد دیگر نیازی به انجام عمل زاویه‌سازی فک و صورت نخواهید داشت.

 

منبع: میس و میستر

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

تحریریه چی بپوشم
نویسنده: تحریریه چی بپوشم


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :