رژلب قرمز متناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید

رژ لب به عنوان مهم‌ترین لوازم آرایش در میان خانم‌ها شناخته می‌شود و همه ما از تاثیر شگفت انگیز آن بر زیبایی صورت مطلع  هستیم. بخصوص اینکه علاقه خانم‌ها به استفاده از رژلب قرمز همیشه وجود داشته است. با این توصیف کدام رژ لب قرمز متناسب رنگ پوست شما است؟

 

اکثر مردم فکر می‌کنند رنگ قرمز تنها با پوست‌های روشن سازگار است در اصل اینطور نیست و همه خانم‌ها می‌توانند از این رنگ در آرایش خود استفاده کنند.بله، درست خواندید، کافی است تن رنگ قرمز متناسب با پوست خود را به درستی انتخاب کنید. امروزه رژ‌لب های قرمز در طیف‌های متنوعی تولید می‌شوند و به راحتی در دسترس هستند. رژلب قرمز تیره، رژلب قرمز روشن، رنگ قرمز مات و رنگ قرمز براق. قبل از اینکه از رنگ مناسب برای پوست صورت خود اطمینان حاصل کنید باید بسیاری از رنگ‌ها را حداقل یک بار امتحان کرده باشید.

 

نکاتی در مورد نحوه استفاده از رژ لب قرمز

رژ لب قرمز یکی از جذاب‌ترین رنگ‌های رژ لب است که تقریبا اکثر خانم‌ها عاشق آن هستند. این رژ لب زیبا که هیچ رنگ دیگری نمی‌تواند جای آن را بگیرد، از زمان بسیار قدیم تا به امروز، در کیف لوازم آرایشی هر خانمی وجود داشته است. مزیت یک رژ لب به رنگ قرمز این است که تنها با یک حرکت ساده، چهره شما را دگرگون می‌کند و علاوه بر این، برای هر رنگ پوست و مویی هم مناسب است. افراد مشهوری از جمله تیلور سوئیفت و ریحانا نیز اکثرا از این رنگ رژ لب استفاده می‌کنند.

نکاتی در مورد نحوه استفاده از رژ لب قرمز

تکنیک‌هایی برای استفاده از یک رژ لب به رنگ قرمز

قبل از هر چیز، بهتر است که به این نکات خوب توجه کنید و در هنگام زدن یک رژ لب به رنگ قرمز، آن‌ها را رعایت کنید.

 

تناژ مناسب رژ لب قرمز

اولین و مهم‌ترین قدم این است که تناژ مناسب از رنگ قرمز برای خودتان را پیدا کنید. آیا می‌دانستید که رنگ قرمز به تناژها و طبقه‌بندی‌های متفاوتی تقسیم شده است؟ به عنوان مثال، قرمز جیغ، قرمز مایل به نارنجی، و قرمز با تناژ آبی. بهتر است برای اینکه متوجه بشوید کدامیک از این تناژها برای رنگ پوست و موی شما مناسب‌تر است، انواع متفاوت آن‌ها را امتحان کنید.

تناژ مناسب رژ لب قرمز

انتخاب نوع رژ لب

سپس باید انتخاب کنید که دوست دارید از چه مدل رژ لبی استفاده کنید. به عنوان مثال، رژ لب جامد، رژ لب مدادی، رژ لب مایع، رژ لب کرمی، رژ لب مات، رژ لب براق، و غیره.

انتخاب نوع رژ لب

استفاده از بالم لب و اسکراب

برای داشتن لب‌هایی صاف و بی عیب و نقص، بهتر است که قبل از زدن رژ لب حتما لب‌های خود را با استفاده از یک مسواک قدیمی و یا یک اسکراب مخصوص لب، تمیز کنید. علاوه بر این، این کار باعث می‌شود که میزان ماندگاری رژ لب قرمز بر روی لب‌های شما نیز افزایش پیدا کند. یادتان باشد که قبل از زدن رژ لب، حتما از یک نرم کننده لب مغذی و آبرسان استفاده کنید تا لب‌هایتان نرمتر بشوند و در نتیجه، رژ لب قرمز بر روی لب‌های شما زیباتر دیده شود.

استفاده از بالم لب و اسکراب

جلوگیری از پخش شدن رژ لب

برای اینکه از پخش شدن یک رژ لب قرمز براق بر روی پوست صورت خود جلوگیری کنید، حتما قبل از زدن رژ لب، از یک مداد لب استفاده کنید. اگر به تازگی تصمیم گرفته‌اید که از یک رژ لب به رنگ قرمز استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رژ لب قرمز برند محبوب مک استفاده کنید. رنگ این رژ لب به طور متعادل دارای تناژهای سرد و گرم است. به همین دلیل، روی هر رنگ پوستی بسیار زیبا دیده می‌شود.

جلوگیری از پخش شدن رژ لب

چگونه میتوانیم به شکلی زیبا و بی‌نقص، رژ لب قرمز بزنیم؟

قبل از اینکه زدن یک رژ لب قرمز را آغاز کنید، بهتر است که این لوازم ضروری را تهیه کنید:

  • یک نرم کننده و مرطوب کننده لب
  • یک رژ لب به رنگ قرمز
  • یک خط لب به رنگ قرمز
  • یک برس آرایشی مخصوص لب
  • یک کانسیلر
  • یک پودر صورت
  • چند عدد دستمال کاغذی

چگونه میتوانیم به شکلی زیبا و بی‌نقص، رژ لب قرمز بزنیم؟

مراحل زدن یک رژ لب به رنگ قرمز

برای اینکه رژ لب قرمز بر روی لب‌های شما زیبا و بی‌نقص دیده شود، کافیست که این مراحل را به ترتیب انجام بدهید:

 

در ابتدای لب‌های خود را برای زدن رژ لب آماده کنید

بهتر است که قبل از شروع فرآیند آرایش صورت، بر روی لب‌های خود یک نرم کننده و مرطوب کننده لب مغذی بزنید. بدین ترتیب تا به مرحله زدن رژ لب برسید، این نرم کننده به طور کامل به لب‌های شما جذب شده است. اگر لب‌های شما خشک و یا پوسته پوسته شده است، در ابتدا آن‌ها را کمی خیس کنید و سپس به آرامی این پوست‌های مرده را از روی لب خود جدا کنید.

 

مرطوب کننده اضافی را کاملا پاک کنید

بعد از اینکه روی لب‌های خود از یک نرم کننده و مرطوب کننده مغذی استفاده کردید، بلافاصله رژ لب نزنید. در عوض، با استفاده از یک تکه دستمال، مقدار اضافی این نرم کننده را به طور کامل از روی لب‌های خود پاک کنید. سپس با استفاده از یک برس آرایشی مخصوص لب، یک لایه نازک پودر صورت بر روی لب‌های خود بزنید تا سطحی صاف و یکدست برای زدن رژ لب خود ایجاد کنید.

مرطوب کننده اضافی را کاملا پاک کنید

زدن رژ لب

بهتر است که قبل از کشیدن خط لب، رژ لب را بر روی لب‌های خود بزنید. برای اینکه رژ لب به خوبی به لب‌های شما جذب بشود و ظاهر یکدست و زیباتری داشته باشد، بهتر است که این کار را با استفاده از برس آرایشی مخصوص لب انجام بدهید.

 

حالا نوبت می‌رسد به کشیدن خط لب

برای اصلاح آرایش لب‌های خود، حتما از یک خط لب با رنگی بسیار نزدیک به رنگ رژ لب خود استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید کمی (فقط کمی!) از این خط لب را بر روی رژ لب خود هم بزنید تا لب‌های شما برجسته‌تر و زیباتر به نظر برسند.

یک نکته مهم: هرگز از خط لبی که رنگ آن خیلی از رنگ رژ لب شما روشن‌تر است استفاده نکنید؛ مگر اینکه دوست داشته باشید لب‌هایتان کوچک‌تر از حالت عادی به نظر برسند. علاوه بر این، هرگز از خط لبی که رنگ آن خیلی از رنگ رژ لب شما تیره‌تر است نیز استفاده نکنید؛ مگر اینکه قصد داشته باشید به سبک آمبره (از رنگ تیره به رنگ روشن) رژ لب بزنید. در این حالت هم باید حتما رنگ‌های رژ لب و خط لب خود را به خوبی محو کنید و تا طبیعی و زیبا به نظر برسند.

حالا نوبت می‌رسد به کشیدن خط لب

رژ لب خود را لکه‌گیری کنید

در ابتدا یک تکه دستما کاغذی را بر روی لب‌های خود قرار بدهید تا هرگونه روغن و یا رژ لب اضافی به آن جذب بشود. سپس یک لایه نازک دیگر از رژ لب را بر روی لب‌های خود بزنید. این کار باعث می‌شود که میزان ماندگاری رژ لب بر روی لب‌های شما تقریبا دو برابر حالت عادی بشود.

 

تمیز کردن آرایش

برای اصلاح کردن زوایای لب و تمیز کردن اطراف آن، از یک برس آرایشی زاویه‌دار و کمی کانسیلر استفاده کنید. این کار در حقیقت مثل استفاده از یک پاک کن در هنگام نقاشی است! در آخر هم یک برس آرایشی را به کمی پودر صورت آغشته کنید و بر روی پوست اطراف لب‌های خود بزنید. این کار باعث می‌شود که هرگونه روغن اضافی موجود بر روی این نواحی به خوبی جذب بشود و در نتیجه، رژ لب شما روی پوست صورتتان پخش نشود.

 

چک کنید که رژ لب بر روی دندان‌های شما پخش نشده باشد

این مرحله خیلی خیلی مهم است! یادتان باشد که همیشه بعد از زدن رژ لب، به خصوص یک رژ لب به رنگ قرمز، دندان‌های خود را به خوبی چک کنید و مطمئن شوید که رژ لب بر روی آنها پخش نشده باشد. چون اگر این اتفاق رخ بدهد، شما فردی شلخته به نظر خواهید رسید و تمام وجهه زیبای رژ لب قرمزتان نیز از بین خواهد رفت.

چک کنید که رژ لب بر روی دندان‌های شما پخش نشده باشد

کدامیک از تناژهای رنگ قرمز برای من مناسب است؟

یک رژ لب به رنگ قرمز حقیقی که تناژی از رنگ نارنجی و یا آبی ندارد، نقریبا روی هر رنگ پوستی زیبا به نظر می‌رسد. اما در هر صورت بهتر است که رنگ‌ها و مدل‌های مختلف رژ لب قرمز را امتحان کنید تا متوجه بشوید که کدامیک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر است.

رنگ پوست روشن

خانم‌هایی با رنگ پوست روشن بهتر است از رنگ قرمز مرجانی در آرایش خود استفاده کنند.

رنگ پوست روشن متوسط و بژ

خانم‌ها با رنگ پوست بژ بهتر است از تن رنگ‌های قرمز شاه‌ توتی رژ لب خود را انتخاب کنند.

رنگ پوست زیتونی

بهترین رنگ رژ برای پوست زیتونی رنگ قرمز با تناژ قهوه ای و آجری است.

رژلب قرمز متناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید

رنگ پوست کاراملی

قرمز مات با تناژ قهوه‌ای و نارنجی برای خانم‌هایی با رنگ پوست کاراملی مناسب است.

رنگ پوست تیره

رنگ‌های زرشکی و قرمز یاقوتی برای خانم‌های با رنگ پوست تیره انتخاب ایده آلی ست.

 

در هنگام استفاده از یک رژ لب قرمز، بقیه آرایش صورت باید ساده باشد؟

بله! یک رژ لب به رنگ قرمز به خودی خود توجه دیگران را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل، برای اینکه چهره‌ای طبیعی و زیبا داشته باشید، بهتر است که در هنگام استفاده از یک رژ لب به رنگ قرمز، زیاد رژ گونه نزنید، از یک رژ گونه با رنگ جیغ استفاده نکنید، با رنگ تیره پوست خود را کانتور نکنید، و غیره. کشیدن یک خط چشم دنباله‌دار نازک و یا آرایش کردن چشم‌ها به سبک اسموکی ملایم همراه با یک رژ لب به رنگ قرمز اشکالی ندارد. اما یادتان باشد که هرچه مینیمال و ساده باشید، بهتر است.

 

مطالب مرتبط:

۱- رژ لب مناسب برای هر لباس مجلسی

۲- شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

۳- بهترین رژ لب‌های مات که ارزش امتحان کردن دارند

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 08 مارس 2019

من همیشه به مقاله های آرایشی سایت خوبتون سر میزنم
نکاتی که در اینجا معرفی میکنید واقعا فوق العاده هستند
مرسی از همه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :