تاریخچه پولوشرت مردانه

پولوشرت مردانه نوعی تی شرت است که از پارچه کشباف و اغلب ساده  تهیه می‌شود. امروزه پولوشرت یکی از لباس‌های استاندارد مردانه به شمار می‌آید که برای پوشش رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آیا می‌دانید این لباس از کجا آمده است؟ آن طور که از نام پولوشرت بر می‌آید پولو به معنای چوگان است و این لباس برای مسابقات چوگان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. اما برای اطلاعات کامل تر در این زمینه تاریخچه پولوشرت مردانه را در این مطلب بخوانید.

ad banner

تاریخچه پولوشرت مردانه

پولوشرت مردانه

تاریخچه استفاده از پولوشرت به قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد و باور بر این است که اولین پولوشرت‌ها در هندوستان به تولید رسیدند چون چوگان ورزش محبوب اشراف زادگان انگلیسی بود. ابتدا این لباس مردانه به صورت آستین بلند تهیه می‌شدند و در نتیجه وزن زیادی داشتند و بازیکنان در آن احساس راحتی نمی‌کردند.

تاریخچه پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه

اما در سال 1926 تنیس باز معروف فرانسوی ژان رنه لاکوست که میان طرفدارانش به کروکودیل معروف بود پیراهن پولوشرت را مجددا طراحی کرد. او برخلاف سنت روز عمل کرد و این لباس‌ها را با آستین‌های کوتاه و یقه برگردان بدون آهار طراحی کرد و این فرم پولوشرت مدرن است که امروز آن را می‌شناسیم. لاکوست پس از پایان دوره حرفه ای بازی تنیس کمپانی لباس خود را راه اندازی کرد و کار خود را روی تولید و طراحی متمرکز کرد و به موفقیت‌های چشم گیری رسید به طوری که در دهه 1980 درخواست برای پولوشرت های مردانه به طور چشم گیری افزایش یافته بود و تا امروز هم پولوشرت مردانه از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع لباس مردانه به حساب آمد.

تاریخچه پولوشرت مردانه

 

مطالب مرتبط:

1- چند ترکیب ساده لباس زمستانی مردانه

2- جدیدترین مدل‌های لباس زمستانی مردانه

3- 4 راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :