راه‌های تشخیص پولوشرت لاکوست اصل از تقلبی

پولوشرت های مردانه لاکوست از محبوب ترین و پرفروش ترین لباس ها در دهه های اخیر بوده اند اما طبق آمار 90 درصد پولوشرت های لاکوست موجود در بازارهای اروپا و امریکا تقلبی است و این درصد در کشور ما قطعا بالاتر است. پس برای این که سرمان کلاه نرود باید بتوانیم پولوشرت تقلبی و اصل لاکوست را از هم تشخیص دهیم. راه‌های تشخیص پولوشرت لاکوست اصل از تقلبی چیست؟

ad banner

دکمه ها

همه دکمه های پولوشرت های لاکوست از نوع MOP  است و پلاستیکی نیستند. این دکمه های نوعی درخشش دارند که پلاستیک ندارد و هیچ دو دکمه ای کاملا شبیه به هم نیستند. پس اگر یک پولوشرت دیدید که روی دکمه هایش نام برند یا لوگوی تمساح دارد دکمه پلاستیکی و پولوشرت تقلبی است.

راه‌های تشخیص پولوشرت لاکوست اصل از تقلبی

سایزبندی

سایزبندی پولوشرت های لاکوست اصل بر اساس اعداد است چون بر اساس استاندارد اروپا تهیه می شوند پس پولوشرت هایی که سایزبندی آن ها  ایکس یا لارج و … باشد حتما تقلبی است.

راه‌های تشخیص پولوشرت لاکوست اصل از تقلبی

محل تولید

روی تگ محصول به کشور محل تولید توجه کنید. تقریبا همه پولوشرت های اصل لاکوست در فرانسه یا پرو دوخت می شوند اگر نامی از کشورهای آسیایی و یا آرژانتین در تگ مشاهده کردید حتما تقلبی است. حتی در مدل هایی که نام پرو و فرانسه دارد نیز نمی توان گفت پولوشرت اصل است.

راه‌های تشخیص پولوشرت لاکوست اصل از تقلبی

دوخت لوگوی تمساح

پولوشرت های لاکوست با لوگوی تمساح آن شناخته می شود. قبل از هر چیز باید شکل اصلی این لوگو را بشناسید. در همه مدل های مردانه پولوشرت لاکوست لوگوی تمساح به صورت یک تکه جدا دوخته می شود اما در مدل های زنانه این لوگو به شکل گلدوزی است. در مدل های اصل فاصله محل لوگو از دکمه ها حدود ده سانتی متر است اما در مدل های تقلبی این فاصله کمتر است و محل دو خت در امتداد شکاف دکمه ها قرار دارد.

مطالب مرتبط:

1- پولوشرت های زیبا برای آقایان

2- چه مدل پولوشرتی به من میاد؟

3- بایدها و نباید های پوشیدن پولوشرت

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :