خانم‌های چاق لباس‌های مد روز را چطور بپوشند؟

خانم‌های چاق همیشه در لباس پوشیدن و انتخاب لباس مناسب دچار مشکل هستند و به خصوص زمانی که صحبت از مدهای جدید باشد حتی جرات امتحان کردن آن را نیز ندارند چون از این که چاق به نظر برسند وحشت دارند و معتقدند مد مخصوص لاغرها است. اما این اعتقاد صحیح نیست و خانم‌های چاق هم می‌توانند خوش تیپ و مد روز لباس بپوشند. خانم‌های چاق لباس‌های مد روز را چطور بپوشند؟

لباس‌های چین‌دار

لباس‌هایی که در یقه و آستین‌ها دارای حاشیه‌های چین‌دار است و در انگلیسی به آن “رافل” گفته می‌شود از مدل‌هایی است که غالبا تصور می‌شود مخصوص خانم‌های لاغر است و خاصیت چاق کننده دارد. اما با رعایت نکاتی می‌توان لباس‌های چین‌دار یا رافل را برای اندام‌های چاق مناسب کرد. خانم‌های چاق بهتر است از مدل‌های چین‌دار با چین‌های ظریف‌تر و حاشیه‌های باریک‌تر استفاده کنند تا حجم زیادی روی بدن آن‌ها ایجاد نکند. محل چین‌ها نیز اهمیت دارد. این چین‌ها باید در نقاطی باشد که چاقی شما کمتر است مثلا مچ‌ها یا سر شانه.

خانم‌های چاق لباس‌های مد روز را چطور بپوشند؟

لباس‌های مخمل

لباس‌های مخمل نیز از مدل‌های جدیدی است که خانم‌های چاق از آن وحشت دارند چون به دلیل انعکاس خاص نور و ایجاد حجم باعث چاق به نظر رسیدن می‌شوند. نکته مهم برای خانم‌های چاق در پوشیدن مخمل این است که سر تا پا مخمل نپوشید. انتخاب یک لباس مخمل مثل شلوار یا کت یا پوتین کافی است. سعی کنید لباس مخمل شما حتی الامکان گشاد باشد تا روی بدن ایجاد حجم نکند. همچنین انتخاب رنگ‌های تیره‌تر مثل زرشکی و قهوه‌ای و مشکی و ست کردن آن‌ها با لباس‌های کلاسیک مثل شلوار مشکی به استایل زیبا‌تر و لاغر‌تر به نظر رسیدن شما کمک می‌کند.

خانم‌های چاق لباس‌های مد روز را چطور بپوشند؟

لباس‌های حجم‌دار

لباس‌های حجم دار مثل لباس‌هایی که از پارچه‎های ضخیم تهیه می‌شوند و فرم‌های فانتزی در سرشانه‌ها و قسمت‌های دیگر به وجود می‌آورند قاعدتا باعث چاق به نظر رسیدن هر کسی می‌شوند اما حتی خانم‌های چاق هم می‌توانند با در نظر گرفتن نکاتی این لباس‌ها را بپوشند. نکته مهم این است که این لباس‌ها باید در قسمت کمر تنگ باشند و خط کمر را نشان دهند.

خانم‌های چاق لباس‌های مد روز را چطور بپوشند؟

مطالب مرتبط:

1- اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق

2- 9 ترکیبی که شما را چاق نشان می دهد

3- خانم های چاق چگونه برای پاییز خرید کنند؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :