خانم‌های چاق هم می‌توانند خوش‌تیپ شوند

0

چاقی از معضلاتی است که با ایجاد محدودیت در ظاهر افراد اعتماد به نفس آن ها را می‌گیرد. این مشکل چه برای خانم‌ها و چه آقایان به یک اندازه بغرنج است اما در این مقاله روی صحبت ما با خانم‌ها است. خانم‌هایی که دچار مشکلاتی مثل چاقی گردن، چاقی پاها، بزرگی شکم و … هستند می توانن با رعایت نکاتی خوش تیپ شوند. این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید چطور خانم‌های چاق هم می‌توانند خوش‌تیپ شوند.

خانم‌های چاق هم می‌توانند خوش‌تیپ شوند

اگر گردن کوتاهی دارید

لباس‌های یقه ایستاده، یقه اسکی و یقه‌های خزدار نپوشید چون گردن شما را کاملا مخفی می‌کنند و شما چاق تر و کوتاه‌تر به نظر می‌رسید. یقه هفت، یقه اسکوپ و یقه‌های کشیده و باز مناسب اندام شما هستند.

اگر اندام گلابی شکل دارید

شلوارهای تنگ و راسته مناسب شما نیستند. بهتر است از از دامن‌های فون، شلوارهای دمپا گشاد و کت‌های نسبتا گشادی که کمی هم کوتاه هستند استفاده کنید.

اگر پاهای کوتاهی دارید

اگر عاشق پوشیدن بوت هستید با داشتن پاهای کوتاه بهتر است این علاقه را فراموش کنید، مگر این که از بوت هم رنگ شلوارتان استفاده کنید. شلوارهای فاق بلند هم می‌توانند کمک کننده باشند.

اگر شانه‌های پهنی دارید

از پوشدن کت‌های یک دکمه خودداری کنید به جای آن‌ها می‌توانید از کت‌های دو دکمه یا سه دکمه استفاده کنید. برای لباس‌های مجلسی هم یقه‌های شانه باز مناسب هستند.

اگر قد کوتاه هستید

برای لباس‌های مجلسی، لباس‌های آستین بلند که آستین گیپور و تور دارند انتخاب کنید. همین طور لباس‌هایی که یقه هفت دارند گزینه مناسبی برای خانم‌های چاق و قد کوتاه هستند.

مطالب مرتبط:

۱- چطور لباسی مناسب اندامتان تهیه کنید؟

۲- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

۳- راه تشخیص عینک آفتابی روبرتو کاوالی اصل از تقلبی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :