هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

همه ما کسانی را می‌شناسیم که همیشه بوی خوب می‌دهند. گذشته از انتخاب صحیح عطر یک سری ترفند خاص در رابطه با زمان و مکان استفاده از عطر وجود دارد که روی اثر بخشی بوی عطر و ماندگاری آن تاثیر زیادی دارد. اما این ترفندها کدامند؟ هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها در چیست؟

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه یک عطرخوب انتخاب کنیم؟

۲- این ۴ عطر زنانه را در پاییز استفاده کنید

۳- راه های استفاده از عطر

۴- بهترین رنگ موی بلوند برای تابستان ۲۰۱۷

۵- ۱۸ مدل مو کوتاه زنانه به انتخاب سردبیر چی بپوشم

 

هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

انتخاب عطرهای قوی

هیچ کدام از عطرها بوی یکسانی ندارند. عطرهای مرکبات خیلی زود از بین می‌رود اما عطرهای تند و چوبی مثل چوب صندل ماندگاری بیشتری دارند. بنابراین اگر ماندگای عطر برایتان اهمیت زیادی دارد سعی کنید عطرهای این خانواده را هنگام خرید انتخاب کنید.

استفاده چند لایه از عطرها

بیشتر عطرهای مورد علاقه شما از ژل شستشو گرفته تا لوسیون بدن و روغن بدن رایحه متفاوتی دارند. وقتی چند تا از این محصولات را با هم استفاده کنید بدن‌تان عطرهای مختلفی به خودش می‌‎گیرد و در تمام روز همراه شما می‌ماند.

استفاده از عطر در نقاط صحیح

هنگام استفاده از عطر فراتر از مچ دست بروید و روی قسمت‌های گرم بدن مثل شکم، سینه، پشت زانو و پشت گوش‌ها اسپری کنید. حرارت این قسمت‌های بدن باعث می‌شود بوی عطر بیشتر شود و نت میانی و نت پایه آن کاملا بیرون بزند و در نتیجه ماندگاری عطر را به همراه داشته باشد. بر خلاف تصور خیلی از افراد باید دقت داشته باشید که عطر زدن به موی سر خوب نیست. بسیاری از خانم‌ها با تصور ماندگارتر کردن عطر، آن‌ها را به موی سر خود اسپری می‌کنند. این فرضیه تا حدودی درست است ولی این کارممکن است به واسطه وجود الکل در ترکیب ادکلن موجب خشک شدن پوست سر و شکنندگی موها بشود.

هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

نمالیدن عطر روی پوست

بیشتر ما طبق عادت بعد از این که عطر را روی مچ دست می‌زنیم، مچ هر دو دست را به هم می‌مالیم. این کار باعث می‌شود ماندگاری عطر و ادکلن را کاهش دهد.

استفاده از عطر در زمان مناسب

بهترین زمان برای استفاده از عطر بعد از حمام زمانی که بدن مرطوب است می‌باشد. رطوبت، بوی عطر را روی پوست حفظ می‌کند. این کار مانع لکه‌دار شدن لباس یا تیره شدن جواهرات‌تان می‌شود.

مرطوب نگه داشتن پوست

قبل از استفاده از عطر پوست را با کرم مرطوب کننده مرطوب کنید. پوست خشک عطر را به خود جذب می‌کند و باعث سریع تر از بین رفتن عطر می‌شود. پوست مرطوب باعث می‌شود عطر ماندگاری بیشتری داشته باشد.

نگه داری درست از عطر

مولکول‌های عطر اگر در معرض رطوبت و گرما باشند زود از بین می‌روند. بنابراین سعی کنید عطرها را داخل حمام نگهداری نکنید و همیشه در مناطق خشک و خنک نگهداری کنید. به عنوان مثال بالای کمد یا روی میز آرایش. در ترکیبات عطرها از الکل استفاده می‌شود.  الکل باعث می‌شود رایحه عطر روی پوستتان نمانده و متصاعد شود. بدون وجود الکل در عطر، شما تنها کسی خواهید بود از رایحه عطری که زده‌اید با خبر می‌شوید.

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 09 ژوئن 2017

مشید جان
مطلب خوبی در مورد ماندگاری عطر و ادکلن قرار دادی…
کاش مطالب طولانی تری می نوشتیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :