چطور با داشتن لباس کم شیک پوش باشیم؟

یکی از توصیه‌های جدی کارشناسان مد این است که کمتر بخرید و شیک‌تر بپوشید. اما چطور می‌توان به این هدف رسید؟ آیا داشتن لباس کمتر می‌تواند به شیک پوشی ما کمک کند یا مانعی برای آن است؟ واضح است که صرف داشتن لباس زیاد نمی‌تواند باعث شیک پوشی شما شود. اگر همین الان نگاهی به کمد لباس‌های خود بیندازید خواهید دید که بیش از نیمی از لباس‌های خود را استفاده نمی‌کنید یا اصلا قابل استفاده نیستند. پس چطور با داشتن لباس کم شیک پوش باشیم؟

چطور با داشتن لباس کم شیک پوش باشیم؟

 حذف لباس‌های کهنه

اولین قدم برای شیک پوشی با لباس کم این است که از شر لباس‌های به دردنخور خلاص شوید. این لباس‌ها تنها لباس‌های کهنه نیستند بلکه لباس‌های آسیب دیده که قابل تعمیر نیستند، لباس‌های لک شده، لباس‌های آب رفته و لباس‌هایی که دیگر اندازه شما نیستند هم جزو لباس‌های کهنه و غیرقابل پوشیدن به شمار می‌روند که باید آن‌ها را از کمد خود حذف کنید.

حذف لباس‌های اضافی

برخی لباس‌ها ممکن است کهنه و آسیب دیده نباشند و حتی اندازه شما هم باشند اما اگر این لباس برای شما جذابیت ندارد پس دلیلی هم برای پوشیدن آن نخواهید داشت. عادت به خریدن لباس‌های تکراری هم از کارهایی است که کمد لباس‌ها را از لباس‌های اضافی پر می‌کند و باید میان چندین لباس یک لباس را انتخاب و بقیه را حذف کنید.

لباس‌های باقیمانده

پس از کامل کردن فرآیند حذف لباس‌های کهنه و اضافی شما تعداد محدودی لباس دارید که هم زیبا و باکیفیت هستند و هم آن‌ها را دوست دارید و می‌توانید با آن‌ها تیپ‌های مختلف و متنوعی بسازید.

مطالب مرتبط:

1- قانون 80 20 و داشتن یک کمد لباس کامل

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3- 5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :