بازیگران مشهورترین فیلم دنیا چه لباس‌هایی پوشیدند؟ لباس‌ها هم بهترین بودند؟!

روزهای گذشته شاهد اکران فیلم سینمایی اوپنهایمر، جدیدترین اثر مورد انتظار کارگردان مشهور هالیوود، کریستوفر نولان بوده‌ایم. اکران این فیلم سینمایی به طور هم‌زمان با فیلم سینمایی باربی باعث شد تا حواشی زیادی در میان طرفداران این دو فیلم پیش آید و بسیاری از هواداران را به سمتی سوق داد تا این دو فیلم را باهم مقایسه کنند. در ادامه قصد داریم تا به صورت ویژه استایل بازیگران فیلم سینمایی اوپنهایمر را بررسی کنیم.

ad banner

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

کاستوم دیزاینر و طراح لباس فیلم سینمایی اوپنهایمر کیست؟

الن میروژنیک، طراح صحنه و لباس فیلم سینمایی اوپنهایمر طراح موفقی است که هرگز با فیلم‌های بیوگرافی بیگانه نبوده است. فعالیت‌های الن میروژنیک  در گذشته نیز نتایج شگفت انگیزی به دنبال داشته است و در به نمایش درآوردن شخصیت افرادی مانند چارلی چاپلین (رابرت داونی جونیور) و لیبراسه (مایکل داگلاس) کمک کرده است. حالا این طراح صحنه و لباس داستان شخصیت بزرگ‌ دیگری را روایت می‌کند، رابرت جی اوپنهایمر با بازی درخشان کیلیان مورفی که توسط منتقدین بسیاری ستایش شده است!

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

اوپنهایمر ذهن اصلی پشت طراحی و ساخت بمب اتمی سوژه اصلی جدیدترین فیلم کریستوفر نولان، نویسنده و کارگردان هالیوودی است.

با توجه به سابقه حرفه‌ای  میروژنیک در هالیوود این طراح مناسب‌ترین گزینه برای خلق لباس های زندگینامه حماسی اوپنهایمر است. طراحی‌های سابق میروژنیک همیشه مورد توجه هواداران بسیاری قرار گرفته است به‌طوری‌که این طراح لباس در یکی از مصاحبه‌های خود ادعا کرده است که طراحی لباسی که برای فیلم سینمایی اوپنهایمر انجام گرفته است شانس بسیار زیادی دارد تا در جشن هالووین امسال بسیار دیده شود و بدون شک افراد بسیار زیادی برای کاستوم امسال خود به سراغ این لباس خواهند رفت.

چالش‌های الن میروژنیک در طراحی استایل بازیگران فیلم سینمایی اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

یکی از مواردی که کار طراحی و پیاده سازی لباس این فیلم را با چالش بسیاری روبه‌رو می‌ساخت فرمت 70 میلیمتری تصویربرداری فیلم سینمایی اوپنهایمر بود که سبب می‌شد توجه به جزئیات طراحی لباس این کار اهمیت زیادی پیدا کند.

میروژنیک: چیزی که در مورد عضویت در تیم کریس نولان خیلی خارق‌العاده است و من از آن بسیار سپاسگزار بودم، این است که انگار همه‌ی ما اعضای یک کنسرت بی نظیر بودیم و یک سمفونی زیبا خلق می‌کردیم ما کار خود را  نگاه و بررسی می‌کردیم که IMAX چگونه به نظر می‌رسد و چیزی که می‌دیدیم را آزمایش می‌کردیم تا بهترین نتیجه را به دست بیاوریم. ما به دنبال خلق لحظه‌هایی جادویی بودیم. البته این اتفاق در اکثر فیلم‌ها می‌افتد؛ اما در خصوص نولان اگر لحظه‌ای جادویی بخواهد رخ دهد بسیار فراتر از حد انتظار شما خواهد بود.

استایل کیلیان مورفی بازیگر اصلی فیلم سینمایی اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

پس از بازی کیلین در نقش توماس شلبی در Peaky Blinders محبوبیت کلاه‌های قدیمی در هفت سال گذشته در میان هواداران این سریال به سرعت افزایش پیدا کرد. اکنون نیز نقش جدید این ستاره هالیوودی در فیلم هیجان‌انگیزی که بر اساس زندگی‌نامه‌ای از اوپنهایمر ساخته شده است بار دیگر به ترند شدن نوعی از کلاه‌های مردانه کمک کرده است به‌طوری‌که خرده فروشان از افزایش تقاضا برای خرید کلاه‌های فدورا خبر می‌دهند، سبکی شبیه به کلاهی که مورفی در مهم‌ترین سکانس تبلیغاتی این فیلم از «پدر بمب اتمی» بر سر می‌گذارد.

کیلیان مورفی بازیگر اصلی این فیلم که نقش «پدر بمب اتمی» جی رابرت اوپنهایمر را در ساخته حماسی جدید کریستوفر نولان بازی می‌کند در یکی از مصاحبه‌های خود به این موضوع اشاره کرده است که استایل دیوید بویی که یکی از آیکان های موسیقی است یک از منابع الهام بخش برای طراحی استایل و لباس شخصیت او در این فیلم بوده است.

کیلیان مورفی همچنین در مصاحبه خود با MTV Movies به این موضوع اشاره کرده است که برای طراحی لباس شخصیتش در این فیلم همکاری بسیار نزدیکی با طراح لباس این پروژه داشته است.

کیلیان می‌گوید « من می‌خواستم شبح و سیلوئت او (اوپنهایمر) را به دست بیاورم. او بسیار شکننده بود، او بسیار لاغر بود و من می‌خواستم آن شبح و سیلوئت را درست دربیاورم.»

کت‌های اورسایز اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

طراحی لباس شخصیت اوپنهایمر بسیار هوشمندانه صورت گرفته است و در روند این کار از تصاویر موجود خود اوپنهایمر بسیار الهام گرفته شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استایل پدر بمب اتمی پوشیدن کت‌های اور سایز بوده است. به گفته طراحان لباس این پروژه، آنها تمام تلاش خود را کرده اند تا بتوانند یک استایل اور سایز و در عین حال شیک را برای کیلیان مورفی طراحی کنند به گونه‌ای که مخاطب احساس نکنند که استایل کیلیان مورفی شلخته است.

بررسی استایل امیلی بلانت بازیگر فیلم سینمایی اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

امیلی بلانت نقش کاترین «کیتی» اوپنهایمر را بازی می‌کند که در سال 1940 با جی رابرت اوپنهایمر ازدواج کرد. کیتی در آلمان متولد شد و گیاه‌شناس و زیست‌شناسی بود که زندگی اولیه‌اش با حزب کمونیست مرتبط بود. کیتی و همسرش اوپنهایمر در مارس 1943 به لوس آلاموس نقل مکان کردند تا اوپنهایمر بتواند تمام وقت خود را در پروژه منهتن کار کند.

به دلیل نبود تصاویر و اطلاعات کافی از این شخصیت تاریخی طراحی لباس این کاراکتر با کمی پیچیدگی همراه شده بود. به همین دلیل طراحان لباس این فیلم تصمیم گرفتند تا برای طراحی استایل کیتی اوپنهایمر در این فیلم سینمایی به سراغ استایل‌های ترند زنانه آن دوره در آمریکا یعنی حوالی دهه 40 میلادی بروند.

مقایسه ظاهر و استایل بازیگران فیلم سینمایی اوپنهایمر و شخصیت‌های تاریخی اصلی

استایل مت دیمون در نقش لزلی گرووز

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

مت دیمون در این فیلم نقش لزلی گرووز را بازی می‌کند که مدیر پروژه منهتن بود. مأموریت پروژه منهتن ساخت اولین بمب اتمی در طول جنگ جهانی دوم بود. او شخصاً اوپنهایمر را برای رهبری مسئولیت در لوس آلاموس استخدام کرد که در آن زمان انتخاب تفرقه‌انگیزی بود؛ زیرا اوپنهایمر فاقد جایزه نوبل و تجربه رهبری اداری بود. گرووز در هنگام انفجار اولین بمب اتمی در 16 ژوئیه 1945 در آن محل بود. استایل این بازیگر نیز با توجه‌ به استایل نظامیان آمریکایی در دهه 50 میلادی طراحی و تهیه شده است.

مقایسه استایل و ظاهر رابرت داونی جونیور و شخصیت اصلی که به  ایفای نقش آن پرداخت

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

در فیلم سینمایی اوپنهایمر 2023 رابرت داونی جونیور نقش لوئیس اشتراوس را بازی می‌کند که دو دوره در کمیسیون انرژی اتمی آمریکا (AEC) خدمت کرد.

استایل فلورانس پیو در فیلم سینمایی اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

فلورانس پیو در این فیلم سینمایی به ایفای نقش جین فرانسیس تتلاک پرداخته است. جین روانپزشک و پزشک آمریکایی بود که با رابرت اوپنهایمر رابطه‌ای عاشقانه داشت.

افرادی زیادی در این فیلم زندگینامه تاریخی به ایفای نقش پرداخته‌اند و اکثر استایل‌ها  و لباس‌های طراحی شده بر اساس ظاهر اصلی و تصاویر موجود از اشخاص اصلی صورت گرفته است. بیشتر لباس‌های طراحی شده در این پروژه با الهام از مدهای دهه 40 و 50 میلادی تهیه و تولید شده‌اند. علاوه بر استایل بازیگران اصلی این فیلم که پیش‌تر به آن اشاره کردیم در ادامه می‌توانید تصاویری از استایل و ظاهر سایر بازیگران حاضر در فیلم اوپنهایمر مشاهده نمایید.

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

طراحی لباس فیلم اوپنهایمر

 

 

منبع: ژومنت

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :