نگاهی به پوشش امید نعمتی و همسرش؛ عروس و دامادی از تبار موسیقی

ساختار شکنی بهای سنگین اما دلچسبی دارد. وقتی روی مرز یا حتی بیشتر از آن؛ خارچ از مرزهای آشنا راه می‌رورید یعنی اهمیت نزدیک بودن به رویا‌های شخصی،‌ برای‌تان خیلی با ارزش‌تر آشنا بودن با تضویرهای شناخته شده معمول است و این یعنی آنقدر جسور هستید که نقد را از هر جنسی که باشد بپذیرید. از قرار شقایق صادقیان همسر امید نعمتی خواننده و آهنگساز جوان و نام آشنای دنیای موسیقی  آن هم از نوع تلفیقی؛ در انتخاب لباس عروس متفاوتش دنبال همین ساختار شکنی بوده. ظاهری که با احترام باید اعتراف کرد در نگاه اول عجیب به‌نظر می‌آید اما آرام‌آرم جذابیتش خودنمایی میکند. اگر شما هم با دیدن تصاویر منتشر شده از ازدواج امیدنعمتی و شقایق صادقیان مجذوب این ساختارشکنی شدید با ما همراه باشید.

سبک: تلفیقی

در نگاه اول این جمله از ذهن می‌گذرد که اوه این دیگر چه لباسی است؟! اما کمی، فقط کمی که نگاه روی لباس می‌ماند خاطره‌ای دور از لباس‌های عروس دهه 30 شاید هم 40 در ذهن تداعی میشود. همان سادگی تورها و همان چین‌های بلند و تکرار شونده. حتی همان دسته گل‌های شلوغ و بزرگ.

بررسی پوشش امید نعمتی و همسرش

اما در عین  چیزی هم در لباس هردو هست که کاملا امروزی است. مینیمال بودن! طراحی لباس عروس به گونه‌ای است که به راحتی می‌شود در خیابان شهر با آن راه رفت و چنان ساده که نه مختص عروس است و نه مراسم عروسی؛ معیارهایی که هر دو در انتخاب کت‌وشلوار داماد هم به چشم می‌آید و دقیقا همین‌جاست که راز پنهان در سبک پوششان آشکار می‌شود: عروس و داماد تلفیق سبک کلاسیک و مینیمال را برای لباس‌‌شان انتخاب کرده‌اند. سبکی که هرچند به جذابیت و  مهارت‌شان در سبک موسیقی تلفیقی از آب در نیامده اما روح موسیقایی‌شان را آشکارا به رخ می‌کشد.

غریبه اما جذاب

لبا‌س‌عروس‌هایی که می‌شناسیم اغلب یا بلندند، آنقدر که چین و شکنشان در بهترین حالت با زمین مماس است یا کوتاه. کوتاه بودن هم همسو با سلیقه یا بالاتر از زانواست یا کمی تا قسمتی پایین‌تر از آن و این دقیقا یکی از همان ساختارهایی است  که شقایق صادقیان برهمش زده. لباس او هم بلند است و هم نیست و انگار که تاکیدی عمدی در آن پنهان شده باشد بلندی‌اش را تا روی قوزک پا کشانده و همین‌جا تمام شده.  ویژگی که  باید اعتراف کنیم شاید کمتر دیده باشیم اما از قضا بد هم از آب در نیامده!

پر چین و شکن

دامن لباس پر چین‌وشکن است اما نه از آن پرچین‌شکن‌های  پرتمطراق و پف‌دار. چین‌‌ها طبقه‌ای‌اند از جنس توری که طرح‌ دارد اما باز هم نه از آن  طرح‌های پر نقش‌ونگاری که پیش از این در لباس‌های عروس دیده‌ایم، بلکه انقدر ساده که طرحش به سختی به چشم می‌آید. بلندی چین‌ها طوری طراحی شده که دامن پف‌دار به چشم نمی‌آید ظرافت تور هم باعث شده، طبقه‌ها روی دامن اصلی که احتمالا پارچه‌ای از جنس ساتن یا حتی ساده‌تر از آن باشد بخوابند و جالب اینکه همه این تمهیدها  درکنار هم باعث شده که دامن بدون اینکه کلوش یا حتی نیم‌کلوش باشد کمی فقط کمی آنقدر که یادمان باشد لباس عروس است پف‌دار بایستد.

بررسی پوشش امید نعمتی و همسرش

 تابستان در قلب زمستان

کت‌های خز سال‌هاست که نقطه تکمیل لباس‌های عروس در فصل زمستانند تا اینجا همه چیز طبق روال پیش‌رفته، حالا بماند که انتخاب یقه مردانه کت هم خودش به نوعی ساختارشکنی است. اما اتفاق اصلی ترکیب کت به عنوان نمادی از فصل سرما با صندل‌هایی به شدت تابستانی است. از آنجا که قد لباس به اندازه‌ای است که کفش‌ها را  کاملا به رخ می‌کشد ظاهرا عمدی در این ترکیب متضاد، کمی تا قسمتی عجیب و در عین حال هم جذاب در کار بوده.

نارنجی!

بازی با رنگ آن هم در لباس عروسی که نام‌ونشانش سفیدی است از آن ترفندهای جسورانه است. صندل‌ها بر خلاف انتظار رنگی‌اند و آن هم رنگی که، عجیب جلب توجه می‌کند،‍ نارنجی! بله صندل نارنچی است با پاشنه‌های نه چندان بلند گل‌دار. اما از قرار انتخاب رنگ هم کاملا هوشمندانه بوده این را از چرخش نرمی که در دسته گل عروس، پوشت و کراوت آقای داماد به چشم می‌خورد می‌توان حدس زد.

بررسی پوشش امید نعمتی و همسرش

این دسته‌گل شماست؟!

دسته گل هم خودش داستانی دارد. اینجا هم انگار قرار نیست همه چیز همانی باشد که انتظار می‌رود. باز هم برخلاف معمول دسته‌گل‌های کوچک  امروزی، دسته‌گل هم بلند است هم بزرگ؛ آنقدر که به سختی می‌توان بالاتنه لباس را تشخیص داد. حتی در انتخاب رنگ‌ها هم بازی‌ای به چشم می‌خورد که تازگی دارد.  خلاصه اینکه دسته‌گل چنان از تعریف دسته‌گل‌های عروس متفاوت است که اگر به تنهایی و بدون عروس‌و داماد دیده شود حتی احتمال دسته‌گل عروس بودنش  هم از ذهن نمی‌گذرد.

بررسی پوشش امید نعمتی و همسرش

لباس دامادی

اما آقای داماد؛ آنچنان متمایز بودن لباس عروس به چشم می‌آید که کمتر نگاه‌ها روی کت‌وشلوار داماد می‌چرخد. البته که با انتخاب رنگ طوسی، رنگی کلاسیک و نه چندان ساختار شکنانه یعنی قرار نبوده این اتفاق هم بی‌افتد. رنگ و  پارچه کت‌وشلوار کاملا مناسب فصل انتخاب شده‌اند؛ اما به خاطر جنس و بافت پارچه، کت‌و‌شلوار کمی تا قسمتی اسپورت به نظر می‌‌آید.  این درحالی است که استفاده هم‌زمان از ژیله، پوشت و کراوات یعنی حواس داماد به رسمی پوشیدن هم بوده. انتخاب رنگ کراوات و پوشت هم‌خوان با آن هم که  نقطه عطف ماجراست و حسابی حال و هوای کت‌وشلوار دامادی را عوض کرده. رنگ مشکی ژیله هم باعث شده تا کراوات بیشتر به چشم بیاید. کفش هم هوشمندانه به رنگ مشکی هم‌رنگ با ژیله انتخاب شده. اما زیره‌های پهن کفش چندان با انتخاب‌های رسمی جور نیستند مگر اینکه عمدی در کار باشد.

بررسی پوشش امید نعمتی و همسرش

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2022

اصلا ازدواج مشکوک هست چرا این زن چرا یه نازنینتر نشد چرا چرا

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2022

هنجار شکنی اصلاچیز خوبی نیست و نشونه بی احترامی به هنجار هاییه که مدت ها توی یه منطقه وجود داره
واقعا نعمتی خیلی بی غیرته که پخش تصایر زنش اون هم بدون شلوار و با پای باز هیچگونه ناراحتی که درش ایجاد نکرده
شما هم بهتره طرفداری نکنید

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2022

عالیه

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2022

بسیارعالی

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2022

به نام زبیایی غشق هر چه دادی نشود

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2022

از هر لحاظ عالین عشقتون پایدار…

نانا در تاریخ 05 فوریه 2022

خیلی عالی بود ساده و شیک البته از نظر خودم 😉
خوشبخت بشین ایشالا

ناشناس در تاریخ 05 فوریه 2022

چقدرعروس ودامادساده هستنداین خیلی خوبه موافقم

ناشناس در تاریخ 05 فوریه 2022

واقعا توی این شرایط اجتماعی واقتصادی وکرونا وامیکرون مسخره ترین رفتاره

ناشناس در تاریخ 05 فوریه 2022

جوونای دسته گل مردم رفتن جلو گلوله که شماها با پای لخت و سر باز تو امنیت کامل وسط خیابون قدم بزنید و ذوق کنید که هنجار شکنید.دیر یا زود خون پاک این ها دامن تک تکتونو می گیره.فکر نکنید حدود خدا رو زیر پا میزارید هیچکس هم هیچی نمی گه یعنی کارتون درسته.

الهام در تاریخ 05 فوریه 2022

قشنگ بود . دوست داشتیم (:

مجید در تاریخ 06 فوریه 2022

سلام
سلام بر همه عزیزان تازه عروس و داماد،، امیدوارم که سال‌های سال کنار هم، و خوشبخت باشید،
براتون آرزوی،سلامتی،طول عمر، شادی و خوشبختی دارم
مبارک باشه.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :