تحریریه چی بپوشم در
365

این ترندهای مد، 50 سال است که قدیمی نشده‌اند؛ این لباس‌ها را بپوشید و مطمئن باشید همیشه روی مد هستید!

این ترندهای مد، 50 سال است که قدیمی نشده‌اند؛ این لباس‌ها را بپوشید و مطمئن باشید همیشه روی مد هستید!

حتما متوجه شده‌اید که بعضی از ترندهای دنیای مد برای مدتی باقی می‌مانند و خیلی زود از یادها می‌‌روند. بعضی ترندها بعد از چند سال دوباره برمی‌گردند اما بعضی لباس‌ها و مدل‌ها هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شوند و بیشتر از نیم قرن است که مردم این ترندها را برای بخشی از پوشاک و استایل خود انتخاب می‌کنند. در ادامه با چند نمونه از این ترندها آشنا می‌شوید که در دنیای مد زنانه ۵۰ سال است که دوام آورده‌اند و هنوز محبوب‌‌اند.

ترندهای قدیمی دنیای مد

۱. لباس‌های مردانه

شومیز سفید

کاترین هپبورن بازیگری بود که این ترند را به دنیا معرفی کرد. استفاده از شلوارهای رسمی مردانه و پیراهن‌های مردانه به عنوان یکی از ترندهای دنیای مد در هالیوود شروع شدند و بعد بین زنان دیگر رواج پیدا کردند. این ترند به زنان اجازه داد تا بتوانند لباس‌های شیک و در عین حال راحت بپوشند.

۲. زیورآلات الماس

الماس همیشه برای زیورآلات بسیار محبوب بوده ولی محبوبیت گوشواره‌های الماس در دهه‌ی ۱۹۲۰ ناگهان افزایش یافت. این محبوبیت تحت تاثیر جنبش آرت دکو بود. زنان مدل‌های مختلف گوشواره‌ی الماس را استفاده می‌کردند که هنوز هم ادامه دارد و محبوب است.

۳. پیراهن کوتاه مشکی

وقتی کوکو شنل در سال ۱۹۲۶ این پیراهن‌ها را پوشید، محبوبیت آن ناگهان افزایش پیدا کرد. تا آن زمان لباس‌های مشکی را فقط برای مراسم ترحیم می‌پوشیدند.

۴. دامن مدادی

دامن مدادی را برند دیور معرفی کرد و جکی کندی آن را به تلویزیون آورد. این دامن برای تمام انواع اندام‌ها مناسب است و از همان زمان تا به حال، یکی از محبوب‌ترین انواع دامن‌ها است.

۵. تور

تور یکی از بخش‌های مد و پوشاک است که قدیمی نمی‌شود. زمانی لباس‌های توری قدیمی به نظر می‌رسیدند اما اکنون دوباره محبوب و جذاب شده‌اند.

۶. ترنچ کت

ترنچ کت

ترنچ کت یک کت سبک‌وزن و ضدآب است. این بارانی جذاب برای پوشش بیرون از خانه بهترین انتخاب است.

۷. کفش لژدار

این کفش‌ها در دهه‌ی ۴۰ میلادی به‌عنوان یکی از ترندهای دنیای مد معرفی شدند. این مدل کفش‌ها در دهه‌ی ۷۰ با پاشنه‌های بلندتر دوباره محبوب شدند. از آن زمان پاشنه‌ی آن‌ها کوتاه‌تر شده اما هنوز هم برای جذاب‌تر شدن و بلندتر شدن قد از آن‌ها استفاده می‌شود.

۸. دامن کوتاه

دامن کوتاه یک ترند بریتانیایی بود که در دهه‌ی ۶۰ محبوب شد. هنوز هم دامن کوتاه بخش جدانشدنی کمد لباس ما است.

۹. اسنیکرز سفید

اسنیکرز سفید فقط برای دویدن نیست بلکه برای استفاده‌ی روزمره بسیار مناسب است. این کفش را می‌توانید با لباس‌های مختلف ست کنید و این روزها تقریبا با تمام لباس‌ها، پوشیده می‌شود.

۱۰. روسری ابریشم

روسری‌های ابریشم از دهه‌ی ۱۸۰۰ میلادی استفاده می‌شوند ولی در دهه‌ی ۷۰ بخش مهمی از دنیای مد بودند. روسری‌های ابریشمی رنگ‌های متفاوت و طرح‌های جذابی دارند و به روش‌های مختلفی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

۱۱. شلوار جین

شلوار جین

کلوین کلاین و طراحان دیگر دنیای مد، شلوار جین را از لباس کار به دنیای مد آوردند و به یکی از شیک‌ترین و جذاب‌ترین لباس‌های تمام دوران تبدیل کردند.

۱۲. مینیمالیسم

این ترند مربوط به اوایل دهه‌ی ۹۰ میلادی است. البته ریشه در دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ دارد. این روزها هم مینیمالیسم نه‌تنها در دنیای مد و پوشاک، بلکه در تمام زمینه‌ها محبوب است.

۱۳. یقه اسکی

یقه اسکی توسط مرلین مونرو محبوب شد و آدری هپبورن و سایر ستاره‌های دنیای سینما هم از علاقه‌مندان به یقه اسکی بودند. یقه اسکی ظاهری شیک و جذاب برای هر فردی ایجاد می‌کند.

۱۴. گوشواره‌ی مروارید

مروارید همیشه از زیورآلات محبوب بوده و گشواره‌ی مروارید هنوز هم از آن دسته زیورآلاتی است که هیچ زنی به آن نه نمی‌گوید.

۱۵. عینک آفتابی‌های فشن

عینک‌های آفتابی با طرح‌های خاص در دهه‌ی ۴۰ محبوب بودند و زنان با آن احساس می‌کردند که ستاره‌ی سینما هستند. هنوز هم عینک آفتابی با طرح‌های خاص و گاهی اغراق‌آمیز، بین زنان محبوب است و اگر درست انتخاب کنید، کامل‌کننده‌ی استایل شماست.

۱۶. لباس یقه قایقی

روشنفکران، بازیگران و هنرمندان قرن بیستم از این نوع یقه زیاد استفاده می‌کردند. این لباس حس مدرنیته و جذابیت را به هر استایلی اضافه می‌کند.

۱۷. رژلب قرمز

رابطه‌ی تنگاتنگی بین یک استایل جذاب زنانه و رژلب قرمز وجود دارد و این رنگ نماد جذابیت زنانه است. رنگ‌های نود، روشن، تیره و… هر بار در دنیای مد محبوب می‌شوند و کنار می‌روند اما رژلب قرمز همیشه پابرجاست.

۱۸. سبک Mod

کلمه‌ی Mod برگرفته از کلمه‌ی modernist به‌معنای مدرن است. این ترند که شامل استفاده از کت‌وشلوارهای رسمی با رنگ‌های تیره است توسط نمادهای موسیقی پاپ بریتانیا معرفی شد و هنوز محبوب است.

۱۹. سبک Punk

در دهه‌ی ۷۰، ظاهر بی‌پروا، نامرتب و آنارشیستی از درگیری‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی الهام گرفته شد. امروزه چندان محبوب نیست، اما عناصری از این سبک هنوز هم غالب هستند.

۲۰. کت جین

کت جین

کت جین را می‌توانید برای استایل‌های مختلف ساده و رسمی ست کنید. این لباس بسیار کاربردی و یکی از استانداردهای پذیرفته‌شده و محبوب در دنیای امروز است.

۲۱. چاپ با طرح حیوانات

این ترند اگر در آن زیاده‌روی کنید چندان جذاب نیست اما اگر به‌جا استفاده کنید، به‌خصوص برای اکسسوری می‌تواند ظاهر جذابی به شما بدهد.

۲۲. کت چرم

کت چرم در سبک‌های مختلف مد و انواع پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرد و همیشه محبوب است. این کت بسیار کاربردی با بسیاری از لباس‌های شما ست می‌شود.

۲۳. طرح‌های گل‌دار

گل همیشه نمادی از زن و زنانگی بوده است. خوشبختانه طرح‌های گل‌دار هیچ وقت از مد نمی‌افتند و این روزها می‌توانید در استایل‌های مختلف از طرح‌های گل‌دار استفاده کنید بدون اینکه نگران قدیمی شدن آن باشید.

۲۴. طرح ارتشی

پوشیدن لباس‌های الهام‌ گرفته از لباس‌های نظامی از جنگ جهانی دوم آغاز شد. این طرح نمادی از حفاظت و پشتیبانی است. خوشبختانه این طرح سبزرنگ هنوز هم محبوب است و در انواع پوشاک و ترندهای دنیای مد می‌توانید کاربرد آن را ببینید.

۲۵. کفش پاشنه‌دار نوک‌تیز

کفش پاشنه‌دار نوک تیز

یکی از کلاسیک‌ترین انواع کفش پاشنه‌بلند، کفش پاشنه‌دار نوک‌تیز است. این مدل بسیار چشمگیرتر از کفش با جلوی ساده است.

۲۶. شلوار چرم

شلوار چرم یکی دیگر از انواع لباس‌های محبوب است که قدیمی نمی‌شود. این شلوار کاربردی را می‌توانید برای استایل‌های رسمی و غیررسمی ست کنید و محدودیتی ندارد.

۲۷. شومیزهای جلوباز دکمه‌دار

این لباس کلاسیک این روزها بسیار محبوب است. این لباس برای تیپ‌های غیررسمی مناسب است و البته با انتخاب پارچه و طرح مناسب می‌توانید آن را در استایل رسمی هم جا بدهید.

۲۸. جزییات لباس

اضافه کردن زیپ اضافه، مقداری چرم یا دوخت‌های موازی، کمی استایل اسپرت‌تری به لباس‌ها می‌دهد بدون اینکه در غیررسمی کردن آن زیاده‌روی کند.

۲۹. بلوز شیفون

بلوز شیفون که بسیار راحت و خنک است، یکی از لباس‌‌های کاربردی است که قدیمی نمی‌شود.

۳۰. کیف کلاچ

کیف کلاچ

کیف کلاچ از همان زمانی که کیف دستی محبوب شد، همواره محبوب‌ترین نوع کیف برای زنان شیک بوده است.

ترندهای دنیای مد چند وقت یک بار تغییر می‌کنند اما بعضی ترندها تا سال‌ها باقی می‌مانند. شما چه لباسی می‌شناسید که همیشه مد بوده و هنوز هم محبوب است؟

 

منبع: دیجی‌کالا مگ

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :