بر اساس فرم بینی‌تان، کدام مدل مو مناسب شماست؟

تاکنون چه مدل موهایی را تجربه کردید؟ مطمئنم وقتی نوجوان بودید تحت تأثیر ترند روز مدل موهای خود را تغییر دادید یا دست کم دست به قیچی بردید و موهای جلو را چتری کردید. معمولا مدل موها با توجه به فاکتورهای مختلفی مثل مد، آب و هوا، آسیب دیدن مو و فرم صورت کوتاه می‌شوند. در این مطلب از مجله چی بپوشم قصد داریم متفاوت از موارد ذکر شده، عنوان کنیم که با چه فرم بینی چه مدل مویی مناسب شماست. حتما عجیب به نظر می‌رسد اما قبل از هر پیش داوری بهتر است این مطلب را باهم مرور کنیم، احتمالا این آیتم برای شما هم تازگی خواهد داشت. شاید با این روش کیت کانتورینگ بینی را هم کنار گذاشتید.

مدل مو بر اساس بینی

بینی کشیده

مدل مو بر اساس بینی

اگر از آن دسته‌ خانم‌هایی هستید که بینی بلند و کشیده‌ای دارید، مدل مویی که صورت شما را قاب بگیرد، برای مثال مدل موی باب ساده بهترین گزینه برای شماست. این مدل به متعادل کردن ظاهر چهر شما کمک می‌کند. نیازی نیست بینی خود را پشت موها پنهان کنید. اگر سلیقه خود را به خوبی می‌شناسید، مدل مو باب نامرتب و چند لابه را امتحان کنید. این مدل قطعا بینی شما را کوچک‌تر جلوه می‌دهد. لیدی گاگا هم در این دسته جای می‌گیرد.

مدل مو بر اساس بینی

بینی عریض

مدل مو بر اساس بینی

اگر بینی پهنی دارید، قسمتی در امتداد مرکز سر می‌تواند ویژگی‌های چهرتان را متعادل سازد. بدین ترتیب که بهتر است موهایتان را یکنواخت و یک اندازه کنید، فرق از وسط نمای خوبی از صورتتان را آشکار می‌کند و به این شکل بینی شما عریض به نظر نمی‌رسد. ریانا خواننده محبوب آمریکایی هم از این ترفند به خوبی آگاه است و آن را به کار می‌گیرد.

مدل مو بر اساس بینی

بینی دکمه‌ای

مدل مو بر اساس بینی

اگر بینی کوتاه با نوک گوشتی دارید در دسته بینی دکمه‌‌ای قرار می‌گیرید. برای این فرم بینی بهتر است موهای خود را کوتاه کنید مخصوصا اگر موهای موج دار و فری دارید یک مدل موی کوتاه مانند باب سبب می‌شود تا از زوایای مختلف بینی شما قشنگ‌تر به نظر برسد. هرگز موهای خود را به بالا نرانید، بهتر است آن را پشت گوش بزنید یا روی پیشانی بیفتد. اسکارلت جوهانسون بارها این مدل را تکرار کرده است.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

مدل مو بر اساس بینی

بینی خورطومی

مدل مو بر اساس بینی

افرادی که بینی قلاب شکل دارند معمولا شخصیت  فوق العاده‌ای دارند، این دسته از بینی را باید با برش‌های قابل توجهی همراه کرد، مثلا موهای جلو چتری می‌تواند توجه را از پایین صورت کمتر کند و قاب صورت را متعادل‌تر نشان دهد. این روش خوب برای در نظر گرفتن فرم بینی در استایل کلی فرد است. مریل استریپ با همین شکل بینی بارها نامزد دریافت اسکار شده است.

مدل مو بر اساس بینی

بینی چاق

مدل مو بر اساس بینی

اگر بینی کشیده با استخون و نوک گوشتی دارید در این دسته قرار می‌گیرید. بسیاری از افرادی که این نوع بینی را دارند ریسک نمی‌کنند اما پیشنهاد ما به شما این است که موهای خود را پسرانه یا به اصطلاح پیکسل کوتاه کنید. این مدل چهره شما را بازتر و متعادل‌تر خواهد کرد. امروزه این مدل را زیاد می‌بینید البته با رنگ‌های بلوند یا فانتزی. پنه لو کروز ریسک موهای پسرانه را تاکنون نپذیرفته است.

مدل مو بر اساس بینی

بینی سربالا

مدل مو بر اساس بینی

اگر انتهای بینی شما به سمت بالاست، پیشنهاد می‌کنیم برای فصل تابستان که در پیش روست موهای خود را لایه لایه کوتاه کنید. این نوع مدل مو با یک فرق کج به راحتی بین اجزای صورت تعادل برقرار خواهد کرد. مدل استرالیای سامارا ویوینگ هم همین کار را انجام می‌دهد. بسیاری از افرادی که بینی سربالا یا خوکی دارند، لب‌هایشان رو با بالا لیفت شده است.

مدل مو بر اساس بینی

رقیه باقری
نویسنده: رقیه باقری
«فشن محو می‌شود و از بین می‌رود، اما استایل جاودان است و همیشه زنده می‌ماند.» سخن ایو سن لورن طراح مد نیز باید در ذهن همه ما نقش ببندد، زیرا امروزه به جای اینکه استایل یونیک و منحصر به فرد خود را بسازیم، سعی می‌کنیم با ترند‌هایی که بزرگان تعیین می‌کنند پیش برویم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :