المیرا فلاحیان در
1,826

الماس گمشده پادشاهان مصری و عثمانی بر گردن مادر عروس دیوید بکهام!

الماس گمشده پادشاهان مصری و عثمانی بر گردن مادر عروس دیوید بکهام!

تصاویر و اخبار ازدواج پسر دیوید بکهام، در هفته اخیر در صدر اخبار بوده‌اند. تصاویر مراسم عروسی پر هزینه و بسیار لوکس زوج بروکلین بکهام و نیکولا پلتز بسیار خبرساز شدند. همانطور که حتما به گوشتان خورده، پدر نیکولا پلتز فرد ثروتمندی است و هزینه این مراسم ازدواج تجملاتی را هم او پرداخته است. تصاویر زیادی از مادر نیکولا پلتز هم در صفخات مجازی دست به سدت شد و بسیاری بر این باور بودند که مادر عروس، رقیب خوبی برای ویکتوریا بکهام، که در واقع مادر داماد است، بوده.

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که این روزها در بسیاری از سایت‌های خارجی دست به دست می‌شود، موضوع جواهرات بسیار لوکس و گرانقیمت مادر نیکولا پلتز، کلودیا پلتز بود. از سویی مشخص شد که مادر نیکولا در مراسم عروسی دخترش دقیقا همان گوشواره‌های دخترش در مراسم مت گالا 2021 را انداخته بود. با توجه به تصاویر این موضوع کاملا مشخص است.

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

اما نکته‌ای که درباره جواهرات این خانم لاکچری، جنجال به پا کرده، گوشواره‌های او نیست. گفته می‌شود الماس اشکی شکل به کار گرفته شده در گردنبند، الماس گمشده پادشان مصری است!!!!

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

شاید برایتان سوال باشد که داستان از چه قرار است! در ادامه قصه این الماس را با شما در میان میگذاریم.

الماسی که آخرین بار سال 1978 دیده شده بود

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

رافائل گلاز، ادمین پیج اینستاگرام z.ulg اخیرا کشف جالبی کرده است. او می‌گوید چند سالیست که روی الماس‌های اشکی شکل، تحقیقات انجام می‌دهد. این الماس 95 قیراطی که کیفیت بسیار بالایی دارد، آخرین بار در موزه متوروپولیتن آمریکا در سال 1978 در نمایشگاهی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس برند هری وینستون برگزار شده بود دیده شده است. گفته می‌شود به احتمال زیاد قدیمی‌ترین صاحب این الماس، سلطان عبدالحمید دوم، پادشاه عثمانی در اواخر قرن نوزدهم بوده که بعد از کودتا و برکناری او این الماس همراه تعدادی دیگه از جواهراتش فروخته شده است. بعدها این الماس در سال 1908 به لویی کارتیه رسیده و کارتیه هم آن را به اوالین والش مکلین فروخته است. بعد از مرگ اوالین والش مکلین هم دوباره این الماس به فروش رسید و صاحب جدید آن هری وینستون موسس برند جواهرات هری وینستون بود.

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

سال 1951 الماس توسط هری وینستون به ملک فاروق فروخته شد، اما ملک فاروق پیش از پرداخت تمام پول الماس، دستگیر شد و نتوانست پول الماس را به وینستون بدهد. نهایتا هری وینستون بعد از 3 سال پیگیری در دادگاه‌ها، این الماس زیبا و گرانبها را از ملک فاروق پس گرفت. اما سال 1969 مجددا الماس فروخته شد اما اینبار به فردی ناشناس. چند سال بعد هری وینستون، الماس را دوباره خرید و در نمایشگاهی که برای پنجاهمین سالگرد تاسیسش برپا شده بود به نمایش گذاشت و این آخرین باری بود که الماس گرانبها دیده شد.

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

حالا بعد از گذشت چندین سال، این الماس دوباره دیده شده و اینبار در مراسم ازدواج بروکلین بکهام و نیکولا پلتز و در گردن مادر عروس. البته همانطور که اشاره کردیم خانواده پلتز، بسیار ثروتمند هستند و انداختن این گردنبند توسط کلودیا پلتز چندان هم دور از ذهن و عجیب نیست. هنوز تایید یا تکذیب خاصی از سوی خانواده پلتز انجام نشده، اما احتمال اینکه این الماس، همان الماس گمشده پادشاهان مصر باشد، بسیار بالاست.

الماس گران قیمت مادر عروس دیوید بکهام

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :