چگونه بدون آرایش هم جذاب و زیبا به نظر برسیم؟ آموزش چند ترفند ساده

همه دوست دارند که زیباتر شوند؛ این کاملاً طبیعی است. اما گاهی آدم‌ها و به‌ویژه خانم‌ها دست به اقداماتی در راستای زیباترشدن می‌زنند که برای سلامتشان و البته روانشان مناسب نیست. عمل‌های زیبایی عجیب‌وغریب یا تلاش زیاد برای زیباترشدن با استفاده از انواع روش‌های آرایشی باعث می‌شود که روحیه‌تان در نهایت خسته شود. راه‌کارهای خیلی ساده‌تری هم برای زیباترشدن بدون آرایش و عمل‌های جراحی زیبایی وجود دارد. انجام این ترفندها خوشایند است و به سلامت روح و جسمتان کمک بیشتری می‌کند. در ادامه می‌خواهیم چند مورد از این راه‌کارها را با شما درمیان بگذاریم.

از درون به پوستتان رسیدگی کنید

زیبایی بدون میکاپ

اگر به پوستتان رسیدگی و از درون آن را تقویت کنید، زیبا و سالم خواهد شد. پوست که شفاف و درخشنده باشد، زیبایی چهره‌تان چند برابر می‌شود. حواستان به پوستتان باشد. اگر آکنه یا مشکلی روی آن وجود دارد هم باید به پزشک یا متخصص مراجعه کنید و سعی‌تان این باشد که مشکل را رفع کنید. به‌جای صرف هزینه زیاد برای انواع کرم‌های آرایشی، هزینه و تمرکزتان را معطوف به اقداماتی کنید که پوستی سالم برایتان به همراه می‌آورند. در این صورت، پوست زیبایی خواهید داشت که شما را به‌طور خودکار زیباتر می‌کند.

پوست را تمیز، آب‌رسانی و مرطوب کنید

پوست را تمیز نگه دارید. پوستی که با صابون یا محصولات قابل‌اعتماد مناسب شسته و پاک‌سازی می‌شود، سالم می‌ماند و زیباتر جلوه می‌کند. آب‌رسانی به پوست هم اهمیت زیادی در درخشش و سلامت آن دارد. توصیه‌هایی مبنی بر نوشیدن ۸ لیوان آب به‌طور متوسط در طول روز می‌شود. این را جدی بگیرید و یادتان باشد که شاید آب مورد نیاز بدنتان بنا به شرایط جسمانی شخصی‌تان از این بیشتر یا کمتر باشد. با کمی تحقیق درباره این موضوع، میزان آب لازم مصرفی برای طول روز را تنظیم کنید. مرطوب‌ نگه‌داشتن پوست هم اهمیت زیادی دارد. با کرم‌های مناسب، پوست را از خشکی و شکنندگی دور کنید.

اصلاح موها را فراموش نکنید

موهای زائد صورت و بدن را اصلاح کنید. این کار تأثیر زیادی روی زیباترشدن بدن و تمیزی آن دارد. اصلاح موهای صورت را یا خودتان با محصولات مختلف و روش مناسبِ دلخواه انجام بدهید یا به آرایشگاه مراجعه کنید. اصلاح موهای زائد بخش‌های دیگر بدن هم به زیبایی و البته نظافتتان کمک شایانی می‌کند.

به ابروهایتان مدل مناسب بدهید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای زیبایی چهره‌تان انجام بدهید، توجه به ابروها است. به ابروهایتان مدلی بدهید که متناسب با حالت چهره و حجم موی ابروها است. اثری که شکل و طرح ابرو روی زیبایی دارد، انکارنشدنی است. برای این کار از فیلم‌های آموزشی کمک بگیرید یا به آرایشگر متخصص مراجعه کنید. نگذارید که موهای اضافی حوالی ابرو دربیایند و به چهره‌تان حالتی نامنظم و آشفته بدهند. هم به آرایش ابروها اهمیت بدهید و هم به پیرایش آنها.

حواستان به لبخندتان باشد

زیبایی بدون میکاپ

داشتن لبخندی زیبا باعث می‌شود که شما با اعتماد به نفس و دوست‌داشتنی‌تر به نظر برسید. همه این‌ها راهی برای زیباترشدن هستند. علاوه بر اینکه حواستان را به لبخندزدن جمع می‌کنید، به خط لبخندتان هم توجه داشته باشید. خطی که حاصل از خندیدن در اطراف لب‌ها و دهان باقی می‌ماند، با بعضی تمرین‌ها و ماساژهای این ناحیه از بین می‌رود. حتما حواستان باشد که نگذارید جای خط لبخند روی صورتتان بماند.

مدل موهای زیبایی انتخاب کنید

شاید خیلی وقت است که به موهایتان صفایی نداده‌اید. بلند شده‌اند؟ یا شاید هم مدتی طولانی است که آنها را با مدلی ثابت کوتاه می‌کنید. یادتان باشد که مدل مو روی زیبایی چهره‌تان اثرگذاری فوق‌العاده‌ای دارد. موها را متناسب با حالت چهره و اجزای صورت انتخاب کنید. برای مثال، اگر پیشانی‌تان بلند است، شاید چتری‌زدن انتخاب خوبی باشد. برای کسانی که پیشانی کوتاهی دارند هم مدل‌هایی نظیر فرق از وسط گزینه خوبی است. به مدل موها دقت داشته باشید تا زیباتر و جذاب‌تر شوید.

خوب لباس بپوشید

به لباس‌پوشیدن خود توجه کنید. همیشه مرتب باشید و لباس‌هایی تمیز به تن کنید. این کار باعث می‌شود که در چشم دیگران هم موجه‌تر و آراسته‌تر به نظر برسید. سعی کنید اصول خوش‌استایل‌بودن را یاد بگیرید. یعنی بدانید که باید چه لباس‌هایی را مناسب اندامتان انتخاب و چه عناصر پوششی را در تیپتان با هم ست کنید.

تغذیه سالم را فراموش نکنید

تغذیه سالم باعث می‌شود که هم پوست بهتری داشته باشید و هم اندام متناسب‌تری. هردوی این‌ها از دلایل اصلی زیبایی هستند. پس تغذیه‌تان را اصلاح کنید و به‌جای چربی‌های مضر و قند که روی پوست و اندام اثرات منفی مستقیمی می‌گذارند، به‌دنبال مصرف میوه و سبزیجات، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها بروید.

خواب کافی مهم است

خوابیدن به‌اندازه کافی می‌تواند روی پوست صورت و حالت چهره‌تان اثرات مثبتی بگذارد. به خواب کافی توجه داشته باشید. دست‌کم ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه می‌تواند بدنتان را سالم و شما را زیباتر کند. شب‌بیداری‌های طولانی روی زیبایی چهره‌تان اثرات به‌شدت منفی و نامطلوبی می‌گذارد. به کیفیت خواب هم دقت کنید. یعنی فقط مدت‌زمان آن کافی نیست بلکه باید در آرامش به خواب بروید. برای اینکه راحت بخوابید، شب‌ها قبل از خواب معده‌تان را سبک نگه دارید و از تکنیک‌های ریلکسیشن و آرامش‌بخش برای خوابیدن استفاده کنید.

ورزش کنید

زیبایی بدون میکاپ

دیگر نیازی به گفتن از اهمیت ورزش روی سلامت و زیبایی نیست. حتما در طول هفته برای خود برنامه‌های ورزشی در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود که اندامی ورزیده و سالم پیدا کنید. علاوه بر آن، گردش خون در بدنتان هم بهتر پیش می‌رود و پوست زیباتری پیدا خواهید کرد. در کنار همه این‌ها، ورزش‌کردن عاملی برای شادابی بدن است. با انجام آن، مواد شیمیایی و هورمون‌هایی در بدن ترشح می‌شوند که شادی‌آور هستند و حال خوبی به شما می‌دهند. کسی که خوشحال و شاداب است، اعتماد به نفس خوبی هم پیدا می‌کند. همه این‌ها هم به زیباترشدن کمک می‌کنند.

در آخر

با رعایت نکاتی که گفته شد، به‌سادگی زیباتر می‌شوید. برای زیبایی نباید حتماً به‌سراغ روش‌های عجیب‌وغریب، هزینه‌کردن برای تهیه مواد آرایشی رنگارنگ و عمل‌های جراحی بروید. با نکاتی ساده می‌توانید خوش‌چهره‌تر از قبل شوید. با این حال، بیشتر افراد به‌دنبال میان‌برها هستند و به رعایت نکات پراهمیت و در دسترسی که گفته شد، توجهی نشان نمی‌دهند، شما چطور؟ از این روش‌ها استقبال می‌کنید؟ نظرتان درباره‌شان چیست؟

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :