المیرا فلاحیان در
4,763

فیلم و سریال هایی با طراحی لباس مسحورکننده

فیلم و سریال هایی با طراحی لباس مسحورکننده

شما هم در این موقعیت قرار گرفته‌اید که طراحی لباس‌ فیلم را بیشتر از داستان یا محتوای آن دوست داشته باشید؟ یا اینکه فیلمی را صرفا به خاطر استفاده از لباس‌ها و اکسسوری‌های مد روز یا برندهای مورد علاقتان دنبال کرده باشید؟

طراحی لباس نقش مؤثری را در رساندن مفهموم فیلم یا سریال به ببیننده دارد. کارگردان از این ابزار و جلوه بصری آن استفاده می کند تا داستان و موقعیت هر کاراکتر را به طور واضح در طول فیلم بیان کند. برای مثال شما با دیدن استایل‌ها و ظاهر لباس‌ها متوجه خواهید شد کاراکتر چه هویتی دارد؟ چند سال دارد؟ در چه دوره‌ای زندگی می‌کند؟ به چه شغلی مشغول است؟ در این مطلب نگاهی به فیلم و سریال‌هایی داشته‌ایم که طراحی لباس مسحورکننده دارند.

فیلم مار (2021)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

ممکن است کاراکتر مونیک در این فیلم، شریک جرم یکی از بدنام‌ترین قاتل‌های سریالی باشد، اما تک تک استایل‌ها دهه 1970 او در ناخودآگاه ذهن بیننده نقش می‌بندد. به حدی که ممکن است بعد از دیدن قسمت اول جوگیر شوید و به جان موهای چتری بیوفتید، در عوض کمی به آن‌ها را فرم موهای مونیک را دهید.

سریال کشتن ایو (2018-2020)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

کاراکتر ویلانل در این سریال، استایل‌های متنوع و بسیار جذابی دارد. طراحی لباس این سریال با دقت بسیار بالایی انجام شده و اغواگری ویلانل و سادگی ایو را به خوبی نشان داده است. کاراکتر ویلانل علاقه زیادی به استایل‌های ماسکولین دارد و این دقیقا از شخصیت او نشأت می‌گیرد.

فیلم بی سرنخ (1995)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

کِر و دونی (به عنوان مبدعان غیررسمی سِت یکرنگ)هر دو در طول یک ساعت و چهل دقیقه فیلم استایل‌های چشمگیری را به نمایش گذاشتند.  همه ما ترکیب کلاسیک کت و دامن های پشمی چک پرینت (چهارخانه) را بیاد داریم، اما برخی لباس‌های آن‌ها که کمتر دیده شده‌اند نیز شایسته توجه است‌. بعضی از عناصر کمد لباس‌های کِر مانند بلوزهای حریر، ژیله و دامن مینی همچنان ترند بازار هستند.

فیلم نیمه تابستان (2019)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

طـراحـی لبـاس فیـلم نیـمه تابسـتان هـم جذابیت‌های زیادی برای ارائه دارد. یکـی از نـکـات جـذاب طـراحـی لبـاس ایـن فیـلم لبـاس‌های گلـدوزی‌شـده ساکنیـن منطـقه اسـت که بعـدها همـان لبـاس‌ها را بر تـن شخصیت اصلی فیلم نیز می‌بینیم که صحنه فیلم را به کت واک بدل می‌کند.

سریال دوستان (1994-2004)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

از مونیکا و ریچل گرفته تا فیبی و جوئی، هر کسی در سریال فرندز استایل خاص خـود را دارد. هر چه که رِیچل می‌پوشید خصوصا در فصل اول و دوم در زمان خود بهترین بودند. ضمن این‌که هیچ کس به اندازه او نمی‌تواند دامن مینی را با مهارت در استایل خود بگنجاند.

سریال سقوط بر روی تو (2019-2020)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

سِری با تغییر از سرهم کردن لباس به پوشیدن لباس‌های طراحی شده نشان می‌دهد که، مثل کارش، وقتی کار به دنیای مد کشید، هرگز به چیزی کمتر از عالی شدن رضایت ندهید! ماندگارترین استایل سری در بخشی از قسمت پنجم سریال است، جایی که او به همراه جوک هیونگ به سمت ایستگاه قطار می‌رود. سِری در این صحنه خاص یک کت قهوه ای Miu Miu 2020 و کیف Fendi Karligraphy پوشیده بود.

گامبی وزیر (2020)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

استایل دهه 60 بث مسحورکننده است! انتخاب او در سبک لباس به طرزی ماهرانه عشق و اشتیاق او را به شطرنج منعکس می‌کند – چه از طریق گزینش لباس‌های کرم و مشکی، چه با لباس‌های چک پرینت (چهارخانه). همان طور که او در شطرنج متبحر می‌شود، سبک استایل او نیز بالغ‌تر و جا افتاده تر می‌شود.

فیلم شیطان پرادا میپوشد (2006)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

تغییر شخصیت اندی از یک دختر مهربان و محجوب به موجودی فرصت طلب در روند تحول استایل او نیز واضح است. خوش پوشی کاراکترهای این فیلم در سکانس مراسم خیریه است. سه کاراکتر اصلی فیلم در این صحنه شیک و خیره کننده به نظر می‌رسند

سریال پیکی بلایندرز (2013-2019)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

اگرچه مرکز توجه در این سریال کاراکترهای مردانه هستند، اما زنان نیز به همان اندازه می‌درخشند. پوشش هر کاراکتر نیز نمودی از نقش آن در طول سریال بود. لباس‌های گریس در فصل اول شبیه یک گارگاه بود، با تغییر نقش او و آشکار شدن هویتش، سبک لباس گریس به یک معشوقه تمام عیار تبدیل شد. نکته قابل توجه پوشش خانم‌هاست؛ از لباس بوگی گریس تا لباس کار شیک عمه پُلی، لباس‌هایی که تداعی کننده دهه جنجالی 20 بر صفحه نمایشگر هستند.

فیلم کارول (2015)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

کیت بلانش حقیقتا برای درخشش در دهه 1950 ساخته شده است! تمام لباس‌های کاراکتر کارول در این فیلم بی عیب و نقص بود. علاقه کارول به کت‌هایی با جزئیات مردانه او را زنی شیک پوش و ثروتمند جلوه می‌کرد، باید توجه داشته باشیم که از آنجایی که جزئیات و استایل این کت و شلوارها در آن زمان بسیار متداول و پرطرفدار بود، به هیچ وجه به موضوع جنسیت ارتباطی نداشت.

فیلم خانه گوچی (2021)

طراحی لباس مسحورکننده فیلم ها و سریال ها

بحث‌های زیادی قبل از اکران این فیلم وجود داشت، در هر صورت با دیدن بخش های کوتاهی از آن هم نمی‌توانید این را انکار کنید که چقدر کمد لباس کاراکترها فوق العاده طراحی شده‌اند. شاید علت آن این است که محور داستان این فیلم برند پرآوازه ایتالیایی گوچی است.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :