رعنا شریعتی در
2,026

با ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ آشنا شوید؛ هم زیبا و هم خوش‌اندام!

با ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ آشنا شوید؛ هم زیبا و هم خوش‌اندام!

حرفه‌ی مدلینگ این روزها بسیار پرطرفدار شده است و افراد زیادی به نحوی در این حرفه مشغول به فعالیت هستند و در کت‌واک‌ها و فشن‌شوهای مختلف شرکت می‌کنند. اما تعداد کمی از آن‌ها توانستند در این رشته به موفقیت رسیده و به شهرت برسند.

از میان مدل‌ها و سوپرمدل‌های موفق و معروف، برخی به دلیل زیبایی بیش از حد، چهره‌های خاص یا حرفه‌ای بودن در کارشان برای همیشه ماندگار شدند. در این مطلب از چی بپوشم می‌خواهیم این سوپرمدل‌های معروف را بشناسیم.

نائومی کمپل

یکی از تاثیرگذارترین سوپرمدل‌های دهه 90 نائومی کمپل است که کار مدلینگ را از 1980 آغاز کرده و تا به امروز هم به آن مشغول است. این مدل بریتانیایی اولین بار در 7 سالگی در یک موزیک ویدیو دیده شد و به دلیل زیبایی و استعداد فوق‌العاده‌اش به سرعت به یک مدل موفق تبدیل شد. او مشهورترین مدل سیاه‌پوست زمان خود بود که علاوه بر مدلینگ، کارهای انسان‌دوستانه‌ی زیادی هم انجام داده که باعث محبوبیت بیشترش شده است.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

سیندی کرافورد

سیندی هم یکی دیگر از سوپرمدل‌های دهه 90 میلادی است که عکس‌ها و فتوشوت‌هایش روی جلد مجلات مد و سبک زندگی آن دوران دیده می‌شد. او همچنین در کت‌واک‌ها و کمپین‌های مدلینگ زیادی هم شرکت داشته و حتی مدتی به بازیگری و تبلیغات برای برندهای تجاری هم مشغول بود. این سوپر مدل معروف، بیشتر به دلیل موهای حجیم و حالت‌دار و ابروهای خوش‌فرم و پرپشتش در این حرفه یه شهرت رسید و ماندگار شد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

ژان شریمپتون

از مدل‌های موفق دهه 60 میلادی می‌توان به ژان شریمپتون اشاره کرد. این سوپرمدل به دلیل داشتن چشم‌های خاص و خشن و لب‌های حجیمش به عنوان زیباترین چهره‌ی جهان شناخته شده است. استایل و ظاهر او الگویی برای جوانان آن دوره به حساب می‌آمد و دامن کوتاه‌هایی که او به تن می‌کرد پس از چند وقت بین دختران جوان مد شد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

ال مک فرسون

این سوپرمدل استرالیایی از اوایل دهه 80 میلادی، وارد حرفه مدلینگ شد. او در نوجوانی به زیبایی و هوش ورزشی‌اش معروف بود. او برای تحصیل در رشته‌ی حقوق در دانشگاه سیدنی ثبت نام کرد و برای تامین هزینه‌های تحصیلش، مدلینگ را آغاز کرد و به زودی روی جلد بسیاری از مجلات آمریکایی دیده شد او همچنین سوابقی هم در فعالیت‌های امور خیریه و جمع‌آوری پول برای بیماران مبتلا به ایدز دارد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

توئیگی

لزلی لاوسون، معروف به توئیگی، سوپرمدل معروفی است که مدلینگ را از 16 سالگی شروع کرد. او بیشتر به خاطر چشمان مشکی و درشت و مژه‌های بلندش معروف شد. او کار خود را با مدلینگ آغاز کرده و پس از آن هم وارد دنیای بازیگری شد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

لیو ون

لیو ون به عنوان اولین سوپرمدل چینی شناخته می‌شود. او از سال 2008 به حرفه‌ی مدلینگ روی آورد و با برندهای معروفی همچون Oscar de la Renta و Alexander Wang هم همکاری داشت. همچنین این سوپرمدل اولین زن آسیای شرقی بود که در سال 2009 در فشن شوی برند ویکتوریا سیکرت شرکت کرد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

کیت ماس

کیت ماس، مدل محبوب بریتانیایی است که یکی از حرفه‌ای‌های دنیای مد در دهه 90 محسوب می‌شود. او به دلیل رنگ پوست سفید  خاص و چهره‌ی تقریبا رنگ‌پریده‌اش معروف شد. کیت در طول سال‌های فعالیتش با برندهای تبلیغاتی زیادی همکاری کرده و هنوز هم یکی از تاثیرگذارترین سوپرمدل‌های جهان محسوب می‌شود.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

کارا دلوین

سوپر مدل، بازیگر، خواننده و…! به نظر می‌رسد کارا دلوین یک بانوی همه‌کاره و فعال است. کارا تا سال 2012 در هر 4 هفته بزرگ مد یعنی هفته‌های مد نیویورک، لندن، پاریس و میلان به خوبی درخشید و حسابی موفق بود. او از همان سال تبدیل به چهره‌ی تبلیغاتی برند ریمل شد و دو بار هم در مسابقات مد بریتانیا، جایزه‌ی مد سال را دریافت کرد.

کارا دلوین از دوستان صمیمی تیلور سوییفت و کندال جنر است و به گفته‌ی خود از آن‌ها راه رفتن به سبک مدل‌ها را آموخته است.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

آدریانا لیما

آدریانا لیما سوپرمدل معروف برزیلی است که کار خود را در حرفه‌ی مدلینگ از اواخر دهه 90 آغاز کرد و در سال‌های 1998 تا 2018 یکی از فرشتگان ویکتوریا سیکرت و معروف‌ترین مدل لوازم آرایشی به حساب می‌آمد. آدریانا به جز مدلینگ در رشته‌ی بازیگری سینما هم تجربیاتی دارد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

میراندا کر

این سوپر مدل استرالیایی که به دلیل داشتن چال‌های جذاب روی گونه‌هایش بسیار زیبا و دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد، یکی از معروف‌ترین مدل‌های ویکتوریا سیکرت و اولین مدل استرالیایی این برند معروف بود.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

هایدی کلوم

یکی دیگر از سوپرمدل‌های معروف سابق ویکتوریا سیکرت، هایدی کلوم است که علاوه بر مدلینگ به نویسندگی و طراحی هم مشغول است. هایدی همچنین از سال 2013 تا 2019 یکی از داوران مسابقه استعدادیابی معروف امریکاز گات تلنت بود. عکس‌های هایدی بارها روی جلد مجلات معروف مد و فشن مثل مجلات فرانسوی، آلمانی، پرتغالی و اسپانیایی vogue و elle چاپ شده است.

دختر هایدی، لنی کلوم هم چند وقتی است که راه ماردش را در پیش گرفته و در حرفه‌ی مدلینگ می‌درخشد.

ماندگارترین سوپرمدل‌های تاریخ

خواهران حدید

جی‌جی و بلا حدید هم از دیگر سوپرمدل‌های معروف و محبوب این روزها به حساب می‌آیند که نباید از این لیست جا بمانند. جی‌جی و بلا دختران محمد حدید و یولاندا حدید هستند که خودش هم در گذشته مدل بوده است. همچنین انوار حدید برادر بلا و جی‌جی هم در حرفه‌ی مدلینگ فعالیت دارد.

جی‌جی از دو سالگی با برند گس وارد حرفه مدلینگ شد و در سال 2014 در لیست 50 مدل برتر از دید سایت مدل دات کام قرار گرفت و تا به حال موفقیت‌های زیادی در این حرفه کسب کرده است و یکی از ستارگان فشن‌شوهای مختلف به حساب می‌آید.

جی جی و بلا حدید

بلا حدید، خواهر کوچکتر جی‌جی هم در سال 2016 به عنوان مدل سال برگزیده شد و  عکس‌هایش در طی چهار سال، 27بار روی جلد مجله بین‌المللی vogue  دیده شد.

بلا حدید زیباترین زن جهان

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :