نیلوفر شهدوست در
2,667

جذاب‌ترین قاتلانی که کل دنیا عاشقشان شدند؛ این 6 نفر دیوانه هستند و ما را هم دیوانه می‌کنند!

جذاب‌ترین قاتلانی که کل دنیا عاشقشان شدند؛ این 6 نفر دیوانه هستند و ما را هم دیوانه می‌کنند!

دنیای سینما همیشه چهره‌ها و شخصیت‌های جذابی را به ما معرفی کرده است. این شخصیت‌ها که گاهی گذشته تاریکی هم دارند و آنچنان خوش‌نام نیستند، به‌شدت جذاب به تصویر کشیده می‌شوند. نتیجه این تعریف شخصیت‌ها هم ماندگارشدنشان در ذهن ما مخاطبان است. دلایل مختلفی در ایجاد جذبه شخصیتی آنها وجود دارد. یکی از این موارد هم استایل و پوشش آنها است. در این مقاله به‌سراغ خوش‌استایل‌ترین قاتلان سینما رفته‌ایم. با ما همراه هستید؟

شارون استون – غریزه اصلی

قاتلان جذاب سینما

شارون استون تا سالیان طولانی نمادی از اغواگری زنانه در دنیای سینما بود. فیلم غریزه اصلی موتور محرکه جان‌گرفتن این نماد بود. او در این فیلم نقش پیچیده‌ای را ایفا می‌کند. اگر غریزه اصلی را دیده باشید، می‌دانید که با داستانی جنایی و معمایی روبه‌رو هستید و در آن پر از نشانه‌های پلیسی برای کشف علت قتل و رسیدن به قاتلی است که استون جذاب و خوش‌پوش، نخستین کاندید آن به شمار می‌رود. سال‌ها گذشته و شارون از آن سال‌های طراوت و نهایت زیبایی دور شده است اما هنوز هم در خاطر سینمادوستان با این شاه‌نقش به یاد می‌آید.

رابرت پتینسون – گرگ و میش

قاتلان جذاب سینما

مجموعه فیلم‌های توایلایت را دیده‌اید؟ همان خون‌آشام عاشق‌پیشه‌ای که با نقش‌آفرینی رابرت پتینسون حسابی در دل مخاطبان و به ویژه خانم‌ها جا باز کرده بود؟ هرچند که ادوارد کالن یا همان خون‌آشام نقش نخست فیلم قاتل نبود و سعی می‌کرد که خودش را در مرزهای محدودیت و کنترل نگه دارد اما باز هم گذشته تاریکی داشت. او هم بی‌تردید از خوش‌چهره‌های خوش‌پوش این فهرست است. خانواده و سایر هم‌تایان خون‌خوارش در فیلم هم در همین دسته قرار می‌گیرند. خون‌آشام‌ها هم مانند شخصیت‌های عجیب فیلم‌های دیگر و کاراکترهای منفی دارای جذابیت‌های زیادی هستند. قدرتی ماورالطبیعه باعث می‌شود که در سطحی بالاتر از شخصیت‌های معمولی قرار بگیرند و توانمند به نظر برسند. توانمندی همیشه یکی از مولفه‌های اصلی جذاب‌ به‌نظر رسیدن است. این‌طور نیست؟

کریستین بیل – روانی آمریکایی

قاتلان جذاب سینما

کریستین بیل در این فیلم روانی تمام‌عیاری است که پشت لباس‌های شیک و استایل خیره‌کننده‌اش، هیولایی وحشتناک پنهان شده است. او که در طول روز، زندگی عادی و محترمانه‌ای دارد، شب‌ها در پی کشتار افراد بی‌بندوبار راه می‌افتد و قاتلی بالفطره است. استایل بیل در این فیلم جایی برای نقد نمی‌گذارد و در قالب یکی از خوش‌پوش‌ترین‌ نقش‌های منفی تمام دوران به‌خوبی می‌درخشد. کریستین بیل در سال‌های اوج جوانی در این اثر بازی کرده و اندام و چهره جوان و مطلبوش هم به درخشش بیشتر استایل شیک او کمک شایانی کرده بود. درمیان قاتلان سنگدل اما خوش‌استایل، بیل جایگاه خوبی دارد. او با آن اندام ورزیده، موهای خوش‌حالت و کت‌وشلوارهای اتوکشیده‌ای که با اکسسوری‌های جذابی مانند کراوات و ساعت‌های لوکس ست می‌شوند، سهم بزرگی از خوش‌پوشی دنیای قاتلان سینما را از آن خود می‌کند.

گری اولدمن – دراکولا

قاتلان جذاب سینما

دراکولای برام استوکر همچنان یکی از دیدنی‌ترین داستان‌های وحشتناکی است که نوشته و به تصویر کشیده شده است. از میان داستان‌های عامه‌پسند و نوجوانانه خون‌آشامی سینمای در سال‌های اخیر، ماجرا کنت دراکولا با آن استایل عجیب و شیک و قلعه وحشتناکش، همچنان گوی بهترین را از دیگران می‌رباید. گری اولدمن از آن هنرپیشه‌های توانایی است که توانسته در طیف وسیعی از نقش‌ها به‌خوبی دیده شود. اولدمن خوش‌پوش‌ترین دراکولای سینما است و در این شک و تردیدی راه ندارد. کت‌وشلوار خوش‌دوخت او، کلاه و اکسسوری‌های استایلش مانند عینک و دستکش و البته مدل موها و رنگ طوسی کت‌وشلوار هم از عناصر و مولفه‌هایی هستند که این دراکولا را در خاطر ماندگار می‌کنند. گری اولدمن در دراکولا بسیار خوش درخشید و طراحی لباس او هم در این درخشش بی‌اثر نبود.

تام کروز – مصاحبه با خون‌آشام

قاتلان جذاب سینما

خون‌آشام‌های دنیای سینما پرشمار و متنوع هستند اما تعدادی از آنها بیشتر از همه در یاد و خاطره مخاطبان ماندگار می‌شوند. تام کروز در مصاحبه با خون‌آشام یکی از همین شخصیت‌ها را می‌آفریند. خوش‌آشام خوش‌چهره‌ای که استایل خوبی دارد و با موهایی روشن، پیراهن‌هایی یقه‌باز و استایلی جوانانه (خون‌آشام‌ها پیر نمی‌شوند) برای مخاطب جذاب به نظر می‌رسد. زندگی شخصی تام کروز هم به خون‌آشام‌ها بی‌شباهت نیست. او در سال‌های پایانی میانسالی، همچنان اندام و چهره‌ای جوان دارد و می‌تواند در نقش‌هایی به‌مراتب کمتر از سن و سال واقعی‌اش بدرخشد. ورزش و بهره‌مندی از سبک زندگی سالم همیشه یکی از کلیدی‌ترین نکاتی است که یک فرد را در زندگی جوان و شاداب نگه می‌دارد. البته از نقش ژن‌های باکیفیت هم نمی‌توانیم بگذریم. در هر حال، خون‌آشام خوش‌پوش فیلم مصاحبه با ومپایر یعنی تام کروز، در این فهرست جایگاه خوبی برای خود دارد. این فیلم را دیده‌اید؟

مدز میکلسن – هانیبال

قاتلان جذاب سینما

مدز میکلسن از آن بازیگران اروپایی کاربلدی است که در دهه‌های اخیر در مجموعه‌ای از بهترین آثار تصویری حضور داشته است. توانایی کم‌نظیرش در خلق شخصیت‌های گوناگون باعث شده که در طیفی از نقش‌های مثبت و منفی بدرخشد. حضور او در هانیبال هم با موفقیت زیادی همراه بود. او در این اثر، یکی از خوش‌پوش‌ترین قاتلان را ایفا می‌کرد. ویژگی بارز استایلش هم کلاسیک‌بودن به نظر می‌رسد. میکلسن در هانیبال قاتلی باهوش، روان‌پریش و کلاسیک بود. ترکیب رنگ‌هایی که مدز میکلسن در استایل‌هایش در هانیبال انتخاب می‌کند، نشان از ظرافت و وسواس فردی باهوش دارد که به بخش‌های مختلف روح و روان خود دسترسی خوبی دارد. هرچند که مدیریت روح و روانش را به سبک خود پیش می‌برد. هانیبال را دیده‌اید؟ این اثر دیدنی را از دست ندهید و یادتان باشد که حضور میکلسون در هر فیلمی می‌تواند تضمینی برای خوب‌بودن آن باشد.

در آخر

قاتلان دنیای سینما معمولا شخصیت‌های باهوشی هستند که تا نیمه‌های اثر ما را به‌شدت جذب خود می‌کنند. رذالت نهایی‌شان در کشت‌وکشتار و پیش‌بردن طرح و برنامه‌های خبیثانه است که نمی‌گذارد، تا نهایت هواخواهشان باشیم. حالا فرض کنید که این جذاب‌های بی‌رحم خوش‌پوش و خوش‌استایل هم باشند. دیگر مخاطب در همراه‌شدن با آنها مسیر دشواری را پیش رو نخواهد داشت. در این فهرستی که گفتیم، کدام اثر را دیده‌اید؟ به نظرتان جذاب‌ترین قاتل خوش‌استایل کدام‌یک است؟ با به تصویرکشیدن شخصیت‌های منفی در قالبی جذاب موافق هستید؟ اگر بخواهید این فهرست را ادامه بدهید، چه گزینه‌های دیگری را به آن اضافه می‌کنید؟ دو تن از خوش‌پوش‌های جذابی که از این فهرست جا ماندند، از نظر ما مت دیمون در فیلم آقای ریپلی بااستعداد و هانیبال در سکوت بره‌ها هستند. شما چه فکر می‌کنید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :