نیلوفر شهدوست در
1,726

خانم میترا حجار؛ هیچکس مثل شما نمی‌تواند اینقدر ساده بپوشد و شیک بماند!

خانم میترا حجار؛ هیچکس مثل شما نمی‌تواند اینقدر ساده بپوشد و شیک بماند!

میترا حجار از بازیگران باسابقه سینمای ایران است. او سالیان طولانی روی پرده نقره‌ای حضور داشته و اگرچه در سال‌های اخیر کمتر فعالیت می‌کند اما همچنان حضور گرم و پرانرژی‌اش در آثار مختلف قابل‌اعتنا است. اگر دهه شصتی باشید، دوران اوج بازیگری او در فیلم‌هایی نظیر اعتراض و متولد ماه مهر را به‌خاطر می‌آورید. او هنوز هم بازیگر خوبی است و در این مقاله می‌خواهیم از استایل‌هایش برایتان بگوییم؛ استایلی که مخصوص به خود او است و نوعی امضای شخصی در آن دیده می‌شود. بسیاری از بازیگران استایل‌های خوبی دارند اما بعضی از آنها مانند حجار با تکرار مؤلفه‌هایی مشخص، امضا و ویژگی‌هایی مخصوص به خودشان را در تیپ و ظاهر به وجود می‌آورند. بیایید با هم نگاهی به تیپ شخصیتی حجار داشته باشیم. برای این کار از ویژگی‌های استایلش برایتان می‌گوییم.

بررسی استایل میترا حجار

استفاده از رنگ‌های شاد

حجار از رنگ‌های شاد و درخشان در استایلش زیاد استفاده می‌کند. او اهل پوشیدن لباس‌هایی است که رنگشان پیش از هرچیز دیگری جلب‌توجه می‌کند. چنین انتخابی باعث می‌شود که استایل شاداب‌تر به‌نظر برسد. از روحیه‌ای که از میترا حجار دیده‌ایم، انتخاب چنین استایلی اصلا دور از ذهن نیست. بنا به داده‌هایی که از او در شبکه‌های اجتماعی و مصاحبه‌ها در دست داریم، بسیار پرانرژی است و علاقه زیادش به حیوانات و طبیعت نوعی شخصیت سرزنده و دوست‌داشتنی از او نشان می‌دهد. حجار هم از رنگ‌های شاداب استفاده می‌کند و هم سلیقه خوبی در ست‌کردن رنگ‌ها کنار هم دارد. او معمولا ترکیب رنگ‌های زیبایی برای پوشش خود انتخاب می‌کند. در تصویر بالا هم آبی، بنفش و سورمه‌ای به زیبایی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

بررسی استایل میترا حجار

علاقه به پارچه‌ها و طرح‌های نیمه‌سنتی

در استایل‌های میترا حجار که دقیق می‌شویم، ردپای علاقه‌اش به پارچه‌ها و طرح‌های سنتی را می‌بینیم. او به پارچه‌هایی مخمل و طرح‌هایی مانند بته‌جقه یا دوخت‌های سنتی در حواشی لباس‌هایش علاقه دارد. البته این علاقه در تلفیق با مدل‌های جدید و تازه به شکل و نمودی نیمه‌سنتی می‌رسد. در تصویر بالا هم حجار را در یکی از استایل‌های سالیان دورش در جشنواره‌ای خارجی می‌بینید. کت کوتاه مخمل روی شومیزی سنتی و طرح‌دار قرار گرفته است و شلوار هم باعث شده که استایل کاملا سنتی نباشد. شاید امکان تغییر این استایل و ارتقایش وجود داشته اما در کل نمره خوبی می‌گیرد و برای هنرپیشه‌های ایرانی که با محدودیت‌های زیادی در زمینه پوشش در جشنواره‌های خارجی روبه‌رو هستند، انتخاب نسبتا مناسبی بوده است.

بررسی استایل میترا حجار

استفاده از سارافون و جلیقه

یکی از شاخصه‌های ظاهری میترا حجار داشتن اندامی متناسب و قدی بلند است. این‌ها دستش را در انتخاب استایل‌های مختلف باز می‌گذارند. سارافون‌ها و جلیقه‌ها هم روی شانه‌های راست و متناسب او به‌خوبی می‌نشینند. او از این لباس‌ها زیاد استفاده می‌کند و به‌طور کلی هم انگار از استایل پوششی لایه‌لایه خوشش می‌آید. چنین تیپ و استایلی دست او را در انتخاب انواع لباس‌های طرح‌دار و کنار هم قراردادن رنگ‌های مختلف باز می‌گذارد. استایل لایه‌لایه از ترندهای این روزهای دنیای مدوفشن است اما اگر کمی اضافه وزن دارید یا اندام درشتی دارید، شاید انتخاب چنین پوششی برایتان زیاد مناسب نباشد و باعث شود که حجیم دیده شوید. برای افرادی که لاغراندام هستند و دوست دارند که این موضوع را در استایلشان به تعادل برسانند، لایه‌لایه‌پوشی به‌شدت توصیه می‌شود.

بررسی استایل میترا حجار

اکسسوری‌های قابل‌توجه

استفاده از اکسسوری‌های مناسب در استایل هنری است که افراد معدودی از آن بهره‌مند هستند. باید بدانید که چه کیف، کفش و جواهرات واقعی یا بدلی برای تیپتان مناسب است. میترا از آن دسته افرادی است که چنین آگاهی و اطلاعاتی درباره اکسسوری‌ها دارد. او بیشتر تمایل به استفاده از اکسسوری‌های بزرگ و اصطلاحاً بولد (bold) دارد. یعنی به‌سراغ زیورآلاتی بزرگ و با طراحی خاص می‌رود. در تصویر بالا هم او را با گردن‌بندی شاخص و گوشواره‌هایی بزرگ می‌بینید. این اکسسوری‌ها با استایل او کاملا در هماهنگی است. دوباره در اینجا هم شاهد کنار هم قراردادن رنگ‌ها و طرح‌ها و البته لایه‌لایه‌پوشی هستیم. این سبک از پوشش به میترا حجار می‌آید، قبول دارید؟

بررسی استایل میترا حجار

استایل آرایشی مینیمال

درمیان بازیگران مختلف، حجار از آن مواردی است که زیاد اهل آرایش‌کردن و امتحان‌کردن ترندهای روز برای موها نیست. بیشتر مواقع، او را بی‌آرایش می‌بینیم یا از سبک‌وسیاق مینیمال پیروی می‌کند. منظور از سبک مینیمال چیست؟ یعنی اجرای اصول کلاسیک مد یا آرایش به شیوه‌ای ساده، مختصر و جدید. میترا حجار همیشه آرایش موها و صورتش مینیمال است. او به رنگ‌ موهای فانتزی علاقه‌مند است و معمولا موهایش را حسابی کوتاه نگه می‌دارد. در تصویر بالا هم او را با آرایشی ملایم و موهایی به‌رنگ بنفش فانتزی می‌بینید. این استایل چشم‌نواز است و با تیپ پوششی همیشگی میترا حجار در تناسب است. انتخاب ست مشکی شلوار گشاد و جلیقه‌ای قلاب‌بافی‌شده هم در کنار هم مناسب و مطلوب به نظر می‌رسد.

بررسی استایل میترا حجار

استفاده از لباس‌های خوش‌دوخت

حجار از لباس‌هایی با دوخت خوب و کیفیت مناسب استفاده می‌کند. این موضوع در خوش‌پوشی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر مدل زیبایی برای لباستان انتخاب کنید اما دوخت خوبی نداشته باشد یا پارچه‌اش زیاد مناسب نباشد، ایست و شکل خوبی روی بدنتان نخواهد داشت. میترا حجار به این موضوع توجه دارد و همیشه، کیفیت لباس‌هایش بالا و مطلوب هستند. در تصویر بالا، شاهد یکی از بهترین استایل‌های ستاره‌های سینمای ایران در جشنواره‌ها هستیم. این استایل هم دوخت خوبی دارد و هم تناسب رنگ‌ها در آن به‌خوبی رعایت شده است. اکسسوری‌ها حضوری مفید در استایل داشته‌اند و به زیباترشدن تیپ و ظاهر کمک کرده‌اند. انتخاب کیف کلاچ کوچک هم برای موقعیتی رسمی بسیار مناسب بوده است. این استایل نمره خوبی می‌گیرد و فقط شاید بهتر بود که بوت انتخابی کمی حالت رسمی‌تر یا رنگی دیگر داشت تا در نهایت، بتوانیم از ۱۰ به استایل ۱۰ بدهیم. پیشنهاد ما برای انتخاب کفش، بوتی از جنسی مجلسی‌تر است.

بررسی استایل میترا حجار

در آخر

میترا حجار از بازیگران شاخص سینمای ایران است. او حضور گرمی دارد و در طول فعالیتش توانسته به نقش‌ها و شخصیت‌های مختلفی نزدیک شود. او استایل خوبی هم دارد. در واقع، صاحب سبکی شخصی است که از ویژگی‌های آن باید به شادابی، سرزندگی و رنگ‌های جذاب اشاره کنیم. حجار طرفدار آرایش‌های عجیب و عمل‌های زیبایی هم نیست و سادگی مینیمال‌پسندی در آرایش مو و صورتش دیده می‌شود. نظر شما درباره استایل او چیست؟ از ۱۰ به او چند می‌دهید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

….. در تاریخ 18 ژانویه 2023

اینم دوره خودش دوراشو زده و کشف حجاب کرده .

مارال در تاریخ 18 ژانویه 2023

من فقط میترا حجار

غفلت ف در تاریخ 23 ژانویه 2023

خیلی اورا می پسندم

عزت الله فلاح کیش در تاریخ 18 ژانویه 2023

لطفا عکسها را تار وخراب نکنید.متشکرم

ناشناس در تاریخ 19 ژانویه 2023

بنظر من اصلا موهای کوتاه شده بهش نمیاد تازه موهاش رو رنگ اصلا بهش نمیاد😏😏😏🤪

… در تاریخ 19 ژانویه 2023

خیلی زشت میپوشه

ناشناس در تاریخ 19 ژانویه 2023

سلام خیلی خوب

ناشناس در تاریخ 19 ژانویه 2023

کلا خز بود

حمیدخانی در تاریخ 19 ژانویه 2023

سلام شهبانو محترمه مکرمه خانم میتراحجار اینکه ازده چه نمره ای میدهید کمی برای ایشان ناخوشایند مینماید ایشان همواره دردوران تحصیل غیربیست راقبول نمیکرد والان هم ایشان بیست هستند ….
این ده واینا مال امثال من ودیگران است ولی عالمی دارد جنون که غیربیست در در مخیله اشان نمی گنجد حجار یعنی سنگ صیقل دهنده ومیترا خدای خورشید وخود ایشان اینها راقبول دارد .

پارسا روشن در تاریخ 20 ژانویه 2023

10

زهرا در تاریخ 20 ژانویه 2023

اگه این ساده پوشیه پس ساده پوشا ….

دیبا در تاریخ 23 ژانویه 2023

خانم حجار بازیگری خوش استایل و ساده پوشن ولی انصافا بازیگر خوبی هستنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :