نگاهی به برند میسونی

0

برند میسونی یک برند لاکچری پوشاک ایتالیایی است که در حال حاضر تحت مالکیت ورساچه قرار دارد. این برند که به دلیل تولید لباس‌های بافتنی رنگارنگ شهرت دارد در سال 1953 توسط اوتاویا و روزیتا میسونی زوج ایتالیایی پایه گذاری شد. در این مطلب نگاهی به برند میسونی و چگونگی شکل گیری و تاریخچه و طراحی آن می‌اندازیم.

نگاهی به برند میسونی

خانواده میسونی در سال 1953 کارگاهی برای تولید لباس‌های بافتنی در حاشیه شهر گالاراته تاسیس کردند و 5 سال بعد اولین مجموعه لباس‌های تولیدی خود را در تحت برند میسونی در میلان به نمایش گذاشتند و به این ترتیب برند میسونی متولد شد. با حمایت نویسندگان مجلات مد ایتالیا برند میسونی به شهرت رسید و این برند به همکاری با طراحان دیگر پرداخت.

نگاهی به برند میسونی

محصولات برند میسونی به محبوبیت زیادی در امریکا دست پیدا کرد و دایانا وریلند سردبیر مجله ووگ در آن زمان به تمجید از محصولات میسونی در مجله خود پرداخت که به تاسیس شعبه میسونی در نیویورک انجامید. دهه هفتاد دهه اوج موفقیت برند میسونی بود چون در این دهه تمایل مردم به استفاده از لباس‌های کشباف و بافتنی بسیار زیاد شده بود و بالطبع فروش محصولات میسونی نیز بالا رفت.

نگاهی به برند میسونی

نگاهی به برند میسونی

در سال 1996 کنترل برند میسونی به سه فرزند خانواده رسید ویتوریو مسئول بازاریابی (که در سال 2013 بر اثر سانحه هوایی درگذشت)، لوکا مسئول بخش پوشاک مردانه و آنجلا مسئول بخش پوشاک زنانه است. امروزه برند میسونی علاوه بر پوشاک در زمینه تولید لباس‌های ورزشی، مبلمان و عطر نیز فعالیت دارد. هتل‌های زنجیره‌ای میسونی نیز در سال 2005 افتتاح شد که امروزه تعداد آن‌ها به سی هتل در سراسر جهان می‌رسد.

نگاهی به برند میسونی

با نگاهی به برند میسونی در می‌یابیم که سبک این برند وام‌دار طرح‌های راه راه رنگی و جذابی است که از ابتدای فعالیت آن در دهه 50 و 60 ابداع شد و به هویت این برند تبدیل شده است. این سبک در همه محصولات برند میسونی از پوشاک گرفته تا مبلمان استفاده می‌شود.

نگاهی به برند میسونی

مطالب مرتبط:

1- پل اسمیت طرح لباس مردانه

2- توری برچ طراح موفق امریکایی

3- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :