نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه

با سرد شدن هوا آقایان نیز باید به فکر پوشیدن لباس‌های مناسب این فصل باشند. روی هم پوشیدن لباس‌ها ترفندی است که می‌تواند به گرم ماندن شما در هوای نامتعادل فصل پاییز و زمستان کمک کند که علاوه بر جنبه کارکردی می‌تواند شما را خوش تیپ تر کند. اما اگر روش درست این کار را ندانید نه تنها خوش تیپ تر نمی‌‎شوید بلکه تیپ شما زشت و نامرتب خواهد شد. پس نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه را در این مقاله بخوانید.

1- لباس‌هایی که می‌پوشید

با حضور در فضای سر بسته و باز شما در شرایط آب و هوایی مختلفی قرار می‌گیرید که بر اساس آن باید لایه‌های لباس را انتخاب کنید. این لباس‌ها باید طوری انتخاب شوند که بدون دردسر بتوانید آن‌ها را خارج کرده و یا بپوشید. هر لباس نیز باید به تنهایی کیفیت لازم را داشته باشد و در روزهای سردتر نباید لایه‌های زیرین لباس شما مشخص باشند.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه

2- از نازک به ضخیم بپوشید

مهم ترین قانون در روی هم پوشدن لباس‌ها رعایت ترتیب است. شما باید لباس‌های نازک‌تر را در لایه‌های زیرین و لباس‌های ضخیم‌تر را در لایه‌های رویی بپوشید تا راحت‌تر باشید. مثلا یک تیشرت، سپس سوئیشرت و سپس کاپشن.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه

3- رنگ‌ها

رنگ‌ها نیز در لایه‌های لباس شما اهمیت دارند چون با پوشیدن لباس‌های زیاد امکان عدم هماهنگی و نامناسب دیده شدن تیپ کلی شما بیشتر می‌شود. برای کم‌تر شدن امکان اشتباه بهتر است از رنگ‌های خنثی و تیره‌تر که مناسب فصل سرما نیز هستند استفاده کنید مثل تن‌های مختلف خاکستری و سبز و یا مشکی.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه

4- طرح لباس

انتخاب طرح لباس نیز به اندازه رنگ‌ها اهمیت دارد. بهترین راه برای جلوگیری از ریسک استفاده از لباس‌های بدون طرح است اما لباس‌های طرح‌دار نیز اگر به درستی استفاده شوند ترکیب زیبایی به وجود می‌آورند. قانون کلی در ترکیب طرح لباس‌های مردانه این است که طرح‌های ساده‌تر و ریزتر مثل پیراهن راه راه ریز را در لایه های داخلی و طرح های درشت تر و پیچیده تر مثل پلیور بافتنی طرح‌دار را در لایه‌های بیرونی استفاده کنید. از طرح‌های شبیه به هم استفاده نکنید.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه

5- لباس رسمی

برای پوشیدن لباس رسمی در هر فصلی باید مطابق اصول اولیه عمل کنید، پیراهن و کت. اما اگر احساس سرما می‌کنید می‌توانید روی پیراهن خود یک لباس گرم مثل جلیقه بپوشید و یا جلیقه کت خود را استفاده کنید. همچنین می‌توانید روی کت از اورکت یا پالتو استفاده کنید تا گرم بمانید.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌های مردانه

مطالب مرتبط:

1- بررسی تیپ جیمز لبرون از گذشته تاکنون

2-  راز خوش تیپ بودن دیوید گندی چیست؟

3- 4 راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :