چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱

توسط مهفام

21,118 بازدید

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

مدل مو به عوامل مختلفی بستگی دارد اما انتخاب بهترین مدل مو مردانه، با توجه به فرم صورت شما، چندان کار دشواری نخواهد بود. تنها کافیست با “چی بپوشم” همراه باشید تا نحوه‌ی انتخاب بهترین مدل مو برای شکل صورت خود را در این راهنما، بیاموزید.

اگر به دهه ۸۰ نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر مردان به فرد مشهور مورد علاقه خودشان نگاه می‌کردند و مدل موهای خود را مثل  مدل موی او درست می‌کردند. اما همیشه، این کار ساده و درست نیست.

یک مدل مو مناسب به تعدادی عوامل مختلفی بستگی دارد:

۱- نوع موها

۲- نحوه رشد موها

۳- شکل و فرم صورت

در این مقاله قصد داریم در مورد فرم صورت و تاثیر آن بر روی مدل و سبک اصلاح موهای شما بنویسیم. با ما همراه باشید.

بهترین مدل مو مردانه با توجه به فرم صورت

انواع مختلف فرم صورت

۶ نوع شکل صورت وجود دارد:

۱- مربعی

۲- گرد

۳- مستطیلی

۴- قلبی

۵- الماسی

۶- بیضی

برای اینکه متوجه شوید صورت شما چه شکلی است، به یک نوار متر، مداد، کاغذ و فردی برای کمک نیاز دارید.

 

نحوه تشخیص شکل و فرم صورت

 1. از پیشانی شروع کنید و سرتاسر آن را از پهن‌ترین نقطه اندازه بگیرید.
 2. بیشترین طول را در سرتاسر گونه‌های خود اندازه‌گیری کنید.
 3. خط فک خود را در پهن‌ترین نقطه اندازه بگیرید.
 4. طول کل صورت خود را با قرار دادن نوار متر در محل رشد موها در بالای پیشانی تا پائین چانه، اندازه گیری کنید.
 5. با توجه به اعدادی که به دست آورده‌اید، صورت شما در یکی از ۶ دسته‌ی زیر قرار خواهد داشت.

 

فرم صورت مستطیلی

صورت‌های مستطیلی بیشتر دراز هستند تا پهن. در این فرم صورت، ابعاد خط فک، گونه و پیشانی تقریباً باید مشابه باشد.

اگر چنین شکل صورتی دارید، انتخاب‌های بسیاری خواهید داشت. مهم‌ترین مورد این است که کناره‌های مو خود را خیلی کوتاه نکنید وگرنه صورتتان را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. معمولاً مدل موهای کلاسیک، برای این شکل صورت، بهترین مدل مو است و می‌توانید به آن پهنا بدهید. اگر موهای صاف دارید، شاید بهتر باشد اجازه دهید، بالای موهای شما بلند شود و آرایشگر اندکی طرح به آن اضافه کند. موهای فر را می‌توان اندکی بلندتر کرده و در اطراف صورت، رها کنید. اگر موهایتان فر بسیاری دارد، مدل کوتاه آفریقایی مناسب خواهد بود.

بهترین مدل مو مردانه با توجه به فرم صورت

فرم صورت قلبی

صورت‌های قلبی شکل، مثلث‌های برعکس هستند، یعنی اندازه چانه نسبتاً نوک تیز بوده و ابعاد پیشانی و گونه‌ها پهن‌تر هستند. صورت نیز،  گونه نسبت به عرض صورت، طول بیشتری دارد.

یک مدل مو که به سمت عقب مرتب شده باشد، بهترین حالت برای صورت‌های قلبی شکل است. اگر موهایی صاف یا فر داشته باشید، ریختن موها به کنار سر نیز ایده خوبی است. برای موهایی با فر بسیار، بُعد دادن به مو(پف دادن به فرم مو)، صورت را پرتر نشان می‌دهد.

بهترین مدل مو مردانه با توجه به فرم صورت

فرم صورت مربعی

صورت‌های مربعی شکل، تقریباً طول و عرض یکسانی دارند و اندازه‌ها تنها در یک یا دو اینچ متفاوتند. در این نوع صورت، کناره‌های فک اندکی زاویه دارد.

برای صورت‌های مربعی شکل، موهای کوتاه و ساده، بسیار مناسب است. بهتر است موها در پشت و کناره‌های سر کوتاه باشد و در بالا اندکی طرح داشته باشد تا بُعد اضافه کرده و توجه اطرافیان را به سمت فک قوی و صورت مردانه شما جلب کند. اگر موهای صافی دارید، آن را کوتاه‌تر نگه دارید و کنترل بیشتری بر روی آن داشته باشید. برای موهای فر، در بالای سر، چند سانت موها را بلندتر نگه دارید تا به آن حالت بدهید. اگر فر بسیاری در موهای شما وجود دارد، در بالا و کناره‌ها آن را کوتاه‌تر و محو کنید.

فرم صورت بیضی

صورت‌های بیضی شکل مشابه یک تخم‌مرغ هستند و طول بیشتری نسبت به عرض دارند. در این فرم صورت، پیشانی اندکی پهن‌تر، خط فک کوتاه‌تر و چانه گردتر است.

تقریباً تمام مدل‌های مو به این صورت می‌آید. مهم‌ترین نکته این است که مو را از روی پیشانی خود کنار بزنید تا صورت شما را گردتر و چاق‌ نشان ندهد. موهای صاف و فر را می‌توانید کوتاه نگه داشته یا بلند کنید و به سمت عقب حالت بدهید. اگر فر بسیاری در موهایتان وجود دارد، دست‌تان در این صورت کمی بسته خواهد بود. در این صورت بهتر است موهای فرتان را بسیار کوتاه نگه دارید.

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

فرم صورت گرد

پهنا و درازا در این نوع فرم صورت یکی است و فرق آن با فرم مربعی، پیشانی و خط فک کوچک‌تر آن است. اندازه پیشانی از گونه‌ها هم کوچکتر خواهد بود. در این نوع صورت خطوط تیز در فک وجود ندارد و تنها انحناهای آرامی در صورت مشاهده می‌شود.

برای صورت‌های گرد، حالت موی مربعی مناسب خواهد بود. موهای صاف و موهای فر بهتر است کوتاه باشند تا حالت مربعی فرم صورت حفظ شود. در موهایی با فر بسیار، بهتر است هرچه به سمت پایین سر نزدیک می‌شوید، موها از کناره‌های صورت کنار زده شوند.

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

فرم صورت الماسی

اگر پهنای صورت شما در قسمت گونه بیشترین اندازه را دارد، چانه‌ای تیز و لاغر و پیشانی باریک‌ دارید، فرم صورت شما الماسی است.

حجم بیشتری برای موهای خود در نظر بگیرید تا حالت صورت شما را متعادل کند. به عبارت دیگر، مدل‌های موی بلندتر برای شما بهترین گزینه است. مدل‌های کوتاه نیز در حالتی که موها روی پیشانی شما را بپوشاند، زیبا خواهد بود. اگر موها را بلند نگه می‌دارید، در اطراف گونه آن را کمی کنار بزنید. برای موهای صاف بین ۵ الی ۶ اینچ در بالای سر با حجم و پف بیشتر، می‌تواند قرار بگیرد. اگر موهای فر دارید، به آن حجم ندهید و فقط بگذارید بلند شود. موهایی که فر بسیار دارند هم می‌توانند بلند باشند. تنها مهم است که حالت موی مربعی بر روی سر خود ایجاد نکنید و موها را تا جایی که می شود، صاف نگه دارید.

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

دو مدل موی محبوب که برای اکثر شکل‌های صورت، مناسب است

آرایش موی پف‌دار

در این مدل، باید بالای موها اندکی بلندتر از کناره‌ها باشد و با پف به سمت عقب حالت بگیرد. این مدل مو در افراد مشهوری مثل جیمز دین و الویس مشاهده می‌شد و برای انواع موها، گزینه‌ای مناسب است.

اکثر آرایشگران با این مدل مو آشنا هستند. پس پیش از انجام این نوع آرایش بر روی مو، از آرایشگر خود بپرسید که آیا این سبک آرایش مو، با فرم صورت و موی شما مناسب است یا خیر و بنا به نظر او، تغییرات اندکی در این سبک آرایشی مو، ایجاد کنید تا کاملاً متناسب با فرم صورت و مدل موهای شما بشود.

اگر موهای خود را به خوبی اصلاح کرده باشید، نیاز به ژل زیاد برای حالت دادن به آن نخواهید داشت.

مدل موی یک طرفه

این مدل مو، برش تمیزی دارد و کوتاه است. البته در بالای سر اندکی موهای بلندتری خواهید داشت که با حرکت به سمت کناره‌ها و پشت، باریک می‌شود. اگر موهای صاف با جنس ضخیم یا نازک دارید، این مدل مو بسیار عالی است. این مدل تقریباً شبیه مدل موی پف‌دار است با این تفاوت که آن را به سمت پشت و کنار ترکیب می‌کنید.

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

نکات نهایی

 • تغییراتی در هر استایل ایجاد کنید. “مدل موی پف‌دار” تنها یک مدل با استایل محدود و بسته نیست و می‌توانید آن را در کناره‌ها و غیره اندکی تغییردهید تا متناسب با فرم صورت شما شود.
 • اغلب استایل‌های مو ترکیبی هستند. مثلاً مدل موی پف‌دار با یک مدل موی دیگر ترکیب می‌شود.
 • از سشوار برای حالت‌دهی بهتر استفاده کنید.
 • اگر به تغییر علاقه دارید، مدل مویی را انتخاب کنید که بتوانید چندین حالت به آن بدهید.
 • اگر تغییرات بزرگی در مو می‌دهید، ابتدا با آرایشگرتان مشورت کنید.
 • مواد حالت دهنده متفاوتی را امتحان کنید تا حالت‌های مختلفی برای موی خود ایجاد کنید.

آنچه باید بدانید این است که:

فرم صورت تنها یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب مدل مو است. شما باید نوع موها و نحوه رشد آن‌ها را نیز در نظر داشته باشید.

 

در ادامه نمونه‌هایی از جدیدترین مدل‌های مو مردانه را می‌بینید:

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

چگونه بهترین مدل مو مردانه را انتخاب کنم؟

مطالب مرتبط:

۱- مدل مو بلند مردانه مناسب امسال

۲- مدل موی متناسب با صورت خود را انتخاب کنید

۳- مدل موی مردانه ۲۰۱۶

۴- ۱۲ اشتباهی که به موهای شما آسیب جدی وارد می‌کند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 3 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • من صورتم کشیده است و لاغرم شما چه مدل مویی بهم پیشنهاد میکنید

 • پسر 16 ساله هستم چه مدل مویی بزنم بهم بیاد ؟

 • بهترین مدل مو مردانه به نظر من انواع کوتاه هستش. ولی بازم نظر آقایان هم باید دونست
  مرسی از سایت خوب تون

 • .: درباره ما :.

  چه بخواهید چه نخواهید، بیشتر مردم عقلشان به چشمشان است و از روی ظاهر قضاوت می کنند. چیزی که معمولاً در نگاه نخست به چشم می آید، لباس شماست. کارشناسان اعتقاد دارند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد. تحریریه چی بپوشم در تمام محتوای تولیدی خود به فرهنگ ایرانی اسلامی توجه داشته و از ارایه محتواهای خلاف قوانین رایج کشور جدا خودداری خواهد نمود.

  .: خـبرنامه :.

  با عضویت در خبرنامه “ چی بپوشم ” میتوانید از آخرین مقالات آمــوزش ها, ست لباس فصلی و...زودتر از دیگران با خبر شوید کافیست لیمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید و بر روی ثبت نام کلیک کنید تا در خبرنامه ما عضو شوید

  آرایش صورت آرایش چشم استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن انتخاب رنگ لباس انتخاب رنگ کت و شلوار انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راز خوشتیپ شدن آقایان رازهای زیبایی و شیک پوشی راهنمای خرید رنگ لباس ساعت مچی ست کردن رنگ لباس شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کاهش وزن کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه
 • logo-samandehi
 • ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com