آقای مدیری؛ شما علاوه بر شرافت، سلیقه هم دارید!

در روزهای اخیر، بحث درمورد مهران مدیری هم در فضاهای مجازی، داغ بوده است. این بازیگر و کارگردان مشهور در اعتراض به وضعیت کنونی کشور، با انتشار ویدئویی، اعلام کرد که نمی‌خواهد دیگر هیچ یک از آثارش در تلویزیون پخش شود. این اقدام او واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت.

تصویری که این روها خیلی‌هامان از استایل مهران مدیری در ذهن‌ داریم بازیگری است با ظاهری اتو کشیده، کت‌وشلوارپوش، عاشق اکسسورایزهای گران‌قیمت و برند باز. هرچند که خودش در مصاحبه‌ها اغلب از سادگی و راحتی لباس حرف میزند اما تصویری که دست‌کم در سال‌های اخیر از قاب دورهمی نشانمان داده بسیار متفاوت است. این گزارش نگاهی است به سبک پوشش مهران مدیری به بهانه محبوبیت او در این روزها.

نگاهی به پوشش مهران مدیری

خوش پوش؟!

نگاهی به پوشش مهران مدیری

مهران مدیری چه بخواهد نخواهد به عنوان بازیگر مجری‌ای برندباز و لاکچری‌پوش شناخته می‌شود. او در مصاحبه‌ای گفته زیبایی برایش مهم است و ممکن است از زیبایی به برند برسد اما از برند به زیبایی هرگز! اما آنچه که برای به رخ کشیدنش ناکید دارند چندان هم‌سو با این ادعا نیست. عینکش را در جشواره فجر چهلم که به یاد دارید؟! خلاصه اینکه باید اعتراف کنیم از مهران مدیری بیشتر از اینکه به عنوان بازیگری خوش‌پوش بشود یاد کرد می‌توان به عنوان بازیگری که همیشه مرتب، بدون حاشیه و البته گران می‌پوشد نام برد.

نگاهی به پوشش مهران مدیری

از دیروزها

نگاهی به پوشش مهران مدیری

مهران مدیری اجرای دورهمی را چیزی حدود 6 سال پیش با استایلی نه چندان رسمی شروع کرد. آن سالها او را با استایل ثابت پیراهن مردانه‌های جلوبازی که روی تیشرت می‌‌پوشید و شلوار پارچه‌ای میدیدم؛ تیشرت و شلوارش را اغلب مشکی انتخاب میکرد که انتخاب به جایی هم بود. هم به خاطر کمتر‌ به چشم آمدن برآمدگی شکم و هم به خاطر بازگذاشتن دستش در هارمونی رنگی و بازی با رنگ را هم به انتخاب پیراهن‌هایش میسپرد. بر همگان پوشیده نیست که ساعت اکسسواریز مورد علاقه اوست؛ البته خودش در مصاحبه‌ای گفته کمربند و کفش را هم باید به لیست علاقمندی‌هایش اضافه کنیم و خب این ظاهر هم حسابی دستش را باز گذاشته بود تا ساعت‌هایش را آن‌طور که دلش می‌خواهد به رخ بکشد و البته کمبرندهایش را.

نگاهی به پوشش مهران مدیری

اهل ریسک نیست!

نگاهی به پوشش مهران مدیری

یکی دو سالی که از برنامه دورهمی گذشت ظاهر آقای مدیری تغییر کرد و آنچنان ماندگار شد که حالا دیگر همه او را با کت‌شلوارهای رسمی به یاد می‌آوریم. اینکه حال‌وهوای متفاوت برنامه دورهمی او را به انتخاب این سبک از پوشش رساند یا اقتضای سن و البته جایگاه با ثبات‌تری که هر سال به دست می‌آورد فرقی نمیکند مهم این است که وقتی قرار است به عنوان میزبان، تازه آن هم با کارکتر کمی تا قسمتی جدی آقای مدیری مقابل میهمان بنشینی طبیعی است که کت‌وشلوار انتخاب حساب شده‌تری است. او طی این سال‌ها سراغ کت‌وشلوارهایی رفت که اگر هم متنوع بودند اما از آنجا که طیف رنگی مشخص و ثابتی داشتند(اغلب مشکی، سرمه‌ای،آبی آن هم از نوع تیره) تفاوتشان چندان به چشم نمی‌آمد. این هم از آنجا نشات می‌گیرد که مهران مدیری چندان اهل متفاوت پوشیدن نیست و باید بگوییم چه در انتخاب رنگ و چه مدل بازیگر جسوری نیست. او اغلب ترجیح میدهد سراغ مدل‌های شناخته شده و کم‌ریسک برود. البته که در انتخاب پیراهن‌ حواسش به بازی‌های رنگی بود با این حال همانطور که انتظار میرفت رنگ عجیب و غیرمتداولی را انتخاب نکرد و اغلب سفید و مشکی پوشید.

نگاهی به پوشش مهران مدیری

ساعت‌های محبوبش

نگاهی به پوشش مهران مدیری

باید اعتراف کنیم مهران مدیری در همین استایل متداول هم حواسش به فاکتورهای کت‌شلوار پوشیدن بود. اینکه اصرار داشت دست کم وقت ایستادن به قاعده دکمه‌ کتش را ببنند بسیار قابل توجه بود؛ اما قابل‌توجه‌تر از همه اینکه حتی بلندی آستین کت‌ها هم باعث نمیشد ساعت، اکسسورایز محبوب آقای مدیری آنطور که باید و شاید به چشم نیاید. او همیشه آستین را طوری روی آرنج جمع میکرد که ساعتش دیده شود حتی امضای ایستادنش یعنی گذاشتن دست‌ها روی‌هم را میتوان به همین انگیزه نسبت داد. شاید به‌جرات بتوان گفت در این سری برنامه‌ها تنوع ساعت‌هایش بیتشر از کت‌وشلوار و پیراهنش بود.

نگاهی به پوشش مهران مدیری

ایراد وارد است

مهران مدیری را به اعتبار ظاهر غالب این روزهایش میتوان در شمار کت‌شلوارپوش‌های حرفه‌ای قرار داد؛ اما ماجرا اینجاست که آقای مدیری به شلوارهای پارچه‌ای راسته اما گشاد و کمی بلندتر از معمول علاقه عجیبی دارد. به طوری که بدون اغراق میتوان گفتم تمام شلوارهایش روی کفش چین می‌خورند. سبکی که دست کم این روزها که شلواها مدام کوتاه و کوتاه‌تر میشوند توی ذوق میزند. چیزی که عجیب است اینکه کفش هم آیتم های مورد علاقه مهران مدیری است ولی ظاهرا نه آنقدر که به خاطرش کمی شلوارهایش را کوتاهتر کند.

نگاهی به پوشش مهران مدیری

سبک تازه!

نگاهی به پوشش مهران مدیری

مهران مدیری در دورهمی جدید با ظاهری متفاوت از قبل جلوی دوربین آمد. او به فراخور سبک برنامه و آزادی عملی که این‌بار به عنوان مجری برنامه‌ای مسابقه محور نیاز دارد؛ سراغ پیراهن‌های اسپرت رفت و این‌بار با انتخاب رنگ‌ سعی کرد تنوع در ظاهرش را حفظ کند. هرچند که آنچه تا امروز پوشیده، نشان داده به هر دلیلی در انتخاب رنگ آدم جسوری نیست اما به طور کلی انتخابش را میتوان گزینه همسویی با شکل تازه برنامه‌اش به حساب آورد.

این تغییر به جا بود

نگاهی به پوشش مهران مدیری

اینکه آقای مجری در دورهمی جدید سبک پیراهن جلو باز و تیشرت را یکی دوباری بار در همان قسمت های ابتدایی تجربه کرد و ادامه نداد نشان میدهد که خودش یا استایلیست برنامه مطمئن شدند به دلیل سبک اجرای این مسابقه (نشستن پشت میز) این ترکیب اگر نگوییم شلخته، آشفته به چشم می‌آید. در مورد پیراهن‌های چهارخانه و طرحدار هم همین اتفاق افتاد فضای مشکی دکور و نورهایی که مجری را احاطه کرده باعث میشود این سبک لباسها شلوغ‌تر از همیشه به نظر بیایند و از آنجا که ذاتشان اسپورت‌تر به نظر آمدن است محوریت را از مجری برنامه بگیرند در نتیجه ‌ پیراهن‌های تک‌رنگ و البته جلو بسته برای این اجرا بهترین انتخابند به این دلیل که نگاه را متمرکز میکنند، مرتب‌تر به نظر می‌آیند و با جایگاه مجری‌ای با روحیات مهران مدیری هم هماهنگ‌تر به نظر می‌آیند.

رها منفرد
نویسنده: رها منفرد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :