چند ترفند برای استفاده بهینه از فضای کمد لباس

داشتن کمد لباس مرتب و دسته‌بندی شده دسترسی شما را به لباس‌ها را راحت‌تر می‌کند و باعث می‌شود زمان کمتری را صرف انتخاب لباس‌ها کنید. اما کوچک بودن فضای اتاق‌ها در زندگی شهری و آپارتمان مانع از آن می‌شود که افراد برای خود کمد حرفه‌ای لباس تدارک ببینند و صرفا به نگهداری لباس‌ها در کمدی کوچک بسنده می‌کنند. اما در این مطلب ما می‌خواهیم چند ترفند برای استفاده بهینه از فضای کمد لباس را به شما آموزش دهیم.

فضا برای کفش‌ها

برای ایجاد فضا برای کفش در پایین کمد، از فضای زیر چوب رختی‌ها استفاده کنید و کفش‌های خود را بر اساس قد مرتب کرده و در زیر لباس‌های آویزان بچینید تا از فضا حداکثر استفاده به عمل آید.

چوب رختی‌های هم شکل

استفاده از چوب رختی‌های هم شکل کمک می‌کند تا کمد لباس شما مرتب‌تر و جمع و جور‌تر به نظر برسد و فضای کمتری هم اشغال شود.

چند ترفند برای استفاده بهینه از فضای کمد لباس

دسته بندی لباس‌ها

لباس‌ها را بر اساس رنگ و از تیره به روشن دسته‌بندی کنید و از چپ به راست در کمد لباس‌ها بچینید تا هم دسترسی به لباس‌ها آسان‌تر شود و هم نیاز نداشته باشید تا از فضای خالی برای جدا کردن لباس‌ها استفاده کنید.

استفاده از تاکننده لباس

تاکننده‌های لباس وسیله‌ای هستند که کمک می‌کنند لباس‌ها را به صورت کاملا هم شکل و هم اندازه تا کنید تا کمد مرتب‌تر و جمع و جورتر شود. تاکننده را می‌توانید با یک جعبه مقوایی بزرگ هم بسازید.

چند ترفند برای استفاده بهینه از فضای کمد لباس

استفاده از صفحه مشبک

نصب یک صفحه مشبک در پشت در کمد فضای مناسبی را برای آویزان کردن وسایل مختلف مثل کیف، جوراب، جواهرات و وسایل دیگری که زیاد به آن نیاز دارید به وجود می‌آورد.

چند ترفند برای استفاده بهینه از فضای کمد لباس

مطالب مرتبط:

1- قانون 80 20 و داشتن یک کمد لباس کامل

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3- 5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :