مهفام میرزایی در
0

مارک جیکوبز، طراح آمریکایی

مارک جیکوبز، طراح آمریکایی

مارک جیکوبز طراح آمریکایی از چهره های شناخته شده در دنیای مد است که از سنین جوانی به موفقیت‌های بزرگی دست یافته است. او حدود ۱۷ سال مدیر طراحی برند مهم لویی ویتون بود و در کنار آن برند شخصی خود را نیز اداره کرده است. در این مطلب زندگی مارک جیکوبز، تحولات شغلی و آثار وی را بررسی خواهیم کرد.

مارک جیکوبز، طراح آمریکایی

تاریخچه برند مارک جیکوبز

مارک جیکوبز (Marc Jacobs) در آوریل ۱۹۶۳ در خانواده‌ای یهودی در نیویورک به دنیا آمد. وقتی هفت ساله بود پدرش را از دست داد و مادرش که دچار اختلالات روانی بود مراقبتی از بچه های خود نمی کرد و او نزد مادربزرگ خود زندگی کرد. او در ۱۵ سالگی در یک بوتیک در نیویورک که لباس های آوانگارد طراحی و تولید می‌کرد مشغول به کار شد. او پس از پایان مدرسه در کالج پارسونز که از معروف‌ترین کالج های مد و فشن در آمریکا و جهان است ادامه تحصیل داد و در حین تحصیل ژاکت های دستباف طراحی و تولید می کرد.

تاریخچه برند مارک جیکوبز

مارک جیکوبز، طراح آمریکایی

در سال ۱۹۸۴ زمانی که در پارسونز دانشجو بود جایزه پری الیس و جایزه بهترین دانشجوی دیزاین سال را از ان خود کرد. در سال ۱۹۸۶ مارک جیکوبز اولین دیزاین خود را با برند شخصی خود یعنی جیکوبز دافی دیزاین انجام داد و دو سال بعد خط تولید لباس های زنانه را راه اندازای کرد. او در سال ۱۹۹۱ زمانی که ۲۸ ساله بود جایزه CFDA را که مهم ترین جایزه طراحی مد جهان است دریافت کرد. او جوان ترین طراحی بود که این جایزه را به دست آورده است. در سال ۱۹۹۷ او به عنوان طراح اصلی لویی ویتون انتخاب شد.

 

مارک جیکوبز، طراح آمریکایی

 به طور قطع مارک جیکوبز  از بهترین طراحان مد و فشن تاثیرگذار در دنیاست. این طراح مطرح، تمامی عناوین رویایی دنیای مد و فشن را یک تنه از آن خود کرده است. برند لوکس مارک جیکوبز محصولات متنوعی مانند جواهرات، کیف، کفش، لباس های مردانه و زنانه و … دارد که جزو یکی از بهترین و محبوب ترین برندهای کیف در جهان است. محصولات این برند لوکس دوخت بی نظیر و کیفیت بالایی دارند، البته برای خرید آن باید پول زیادی نیز بپردازید.

تاریخچه برند مارک جیکوبز

مارک جیکوبز، طراح لباس آمریکایی

در بهار ۲۰۰۱ او دومین خط تولید لباس های خود یعنی مارک توسط مارک جیکوبز را معرفی کرد که ارزش این برند در سال ۲۰۰۵ حدود ۵۰ میلیون یورو تخمین زده شد. یک سال بعد در سال ۲۰۰۶ او خط تولید عطر های کوچک ده اونسی که با قیمتی مناسب عرضه می شدند راه اندازی کرد. محبوبیت وی همچنان رو به افزایش بود تا این که در سال ۲۰۰۷ مستندی با نام مارک جیکوبز و لویی ویتون درباره زندگی و آثار او ساخته شد. او در سال ۲۰۱۳ لویی ویتون را ترک کرد تا روی برند شخصی خود تمرکز کند.

سبک مارک جیکوبز سبکی منحصر به فرد و استثنایی است. در لباس های وی نمی توان به دنبال جذابیت های ظاهری و نفسانی بود. او سعی می کند کنجکاوی مخاطب را برانگیزد و به تخیلات آن ها قوت ببخشد. سبک وی پیشرو است و سلبریتی های خاصی مشتری همیشگی او هستند. او جوایز متعددی در زمینه طراحی لباس کسب کرده است و برند وی با موفقیت به کار خود ادامه می دهد و در بسیاری از شهرهای جهان دارای شعبه است.

 

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- عزالدین علیه طراح معروف لباس جهان عرب را بشناسید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :