خانم‌های تپل و قدکوتاه چه مانتویی بپوشند؟

خانم‌های تپل و قدکوتاه در انتخاب مانتو با چالش بزرگی روبه‌رو هستند. بلندی، اندازه، رنگ، طرح و عوامل دیگر مانتو می‌توانند در استایل شما تاثیر به سزایی بگذارند. در این متن به شما کمک می‌کنیم که مانتویی مناسب قدکوتاه و اندام تپلتان انتخاب کنید.

 

اندازه مانتو مناسب قد کوتاه و اندام تپل

اندازه، فاکتور خیلی مهمی برای انتخاب مانتو است. خانم‌های قدکوتاه و تپل باید حد امکان از پوشیدن مانتوهای گشاد دوری کنند و لباس‌هایی بپوشند که درست اندازه تنشان است. البته پوشیدن مانتوهای چسبان و تنگ نیز توصیه نمی شود.

 

رنگ مانتو مناسب قد کوتاه و اندام تپل

استایل مونوکروم می‌تواند مناسب خانم‌هایی با این نوع اندام باشد. سعی کنید رنگ مانتویی که انتخاب می‌کنید، همرنگ و یا نزدیک به رنگ شلوار و باقی لباس‌هایتان باشد. رنگ‌های تیره نیز اندام را باریک و کشیده‌تر نشان خواهند داد پس سراغ رنگ‌هایی مثل مشکی، سورمه‌ای، سبز یشمی، آبی نفتی و… بروید.

بلندی مانتو مناسب قد کوتاه و اندام تپل

مانتوی بلند یا کوتاه؟ خانم‌های قد کوتاه و تپل بهتر است مانتوهای خیلی کوتاه نپوشند چون پاها پهن‌تر و چاق‌تر جلوه خواهند کرد. خانم‌‌هایی که این اندام را دارند بهتر از سراغ مانتوهای بلندتر و تک‌رنگ بروند تا اندامشان کشیده‌تر و باریک‌تر به نظر برسد.

یقه مانتو مناسب قد کوتاه و اندام تپل

برای اینکه تاثیر یک مانتوی بلند را بر روی اندامتان بیشتر کنید، سراغ مانتویی با یقه هفت بروید. تا می‌توانید از یقه‌های مربعی شکل دوری کنید چون بر روی پهنای اندامتان تاکید می‌کنند.

طرح مانتو مناسب قد کوتاه و اندام تپل

به شدت توصیه می‌شود که مانتویی ساده و بدون طرح انتخاب کنید؛ اما اگر از پوشیدن مانتوهای خیلی ساده خسته می‌شوید، می‌توانید سراغ مانتوهای راه راه عمودی بروید چون بر خلاف مانتوهای راه راه افقی، بر روی کشیدگی اندام تاکید دارند.

 

جنس مانتو مناسب قد کوتاه و اندام تپل

مانتوهایی را که از میزان پارچه زیاد و کلفتی در آن‌ها استفاده شده است یا پف پفی است، نپوشید. این نوع مانتوها به حجم بدن اضافه می‌کنند. در عوض مانتوهایی را با پارچه نازک و لطیف انتخاب کنید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :