اگر پوست چرب دارید، با رعایت این نکات، آرایش کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که پوست چرب دارید بیشتر از دیگران نیاز خواهید داشت که پوست‌تان را آماده کنید و از آرایش خود به درستی محافظت کنید. منافذ بزرگ و ناحیه T براق نباید مانع آرایش خوب شما شوند. می‌دانیم که پوست چرب می‌تواند یکی از سخت‌ترین انواع پوست برای آرایش باشد به‌خصوص وقتی صحبت از این باشد که آرایش به خوبی انجام شود و در طول روز ماندگاری داشته باشد. البته فقط سخت است و نشدنی نیست.

ad banner

کرم پودر برای پوست چرب

راز دستیابی به آرایش بی‌نقص، تمرکز بر مراقبت پوست است. هر چه پوست شما شفاف‌تر، روشن‌تر و صاف‌تر باشد آرایش بهتری خواهید داشت. پس مطمئن شوید که پوستتان به خوبی تمیز شده و بعد از سرم، مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

کرم پودر برای پوست چرب

حتی اگر پوست شما چرب است نباید مرطوب کردن را نادیده نگیرید. بنابراین حتما از یک مرطوب کننده سبک با بافت کرمی استفاده کنید.

پرایمر منافذ و لک‌ها را محو می‌کند

پرایمر را نادیده نگیرید. پرایمر به صاف و یکدست شدن پوست کمک می کند، ظاهر منافذ و لک‌ها را محو می‌کند و لایه‌ای محافظ بین پوست و آرایش شما به وجود می‌آورد.

کرم پودر برای پوست چرب

پرایمر کمک می‌کند تا چربی‌ای که پوست شما تولید می‌کند، آرایش را از بین نبرد و ماندگاری بیشتری دارد. شاید نه در همه جای صورت ولی باید از پرایمر روی بینی، پیشانی و چانه استفاده کنید. استفاده از پرایمر روی ناحیه چرب T-zone می تواند به حفظ آرایش روی صورت شما و جلوگیری از تولید چربی هم کمک کند.

کرم پودر برای پوست چرب

همچنین می توانید قبل از زدن رژ لب از پرایمر لب استفاده کنید تا پایه ای صاف ایجاد کنید و از چین و چروک شدن آن جلوگیری کنید.

آرایش نازک ماندگارتر

ممکن است فکر کنید که استفاده از کانسیلر و کرم پودر در لایه‌های ضخیم بهترین راه برای جلوگیری از چربی است اما در واقع برعکس است.

کرم پودر برای پوست چرب

لایه‌های ضخیم آرایش باعث می‌شود پوست غیرطبیعی به نظر برسد و آرایش کمتر روی پوست شما ماندگاری داشته باشد. درعوض آرایش را در لایه‌های نازک و شفاف با استفاده از یک اسفنج مرطوب آرایشی با حرکات ملایم انجام دهید.

پلک‌ها را باید پرایمر زد

پلک‌ها معمولاً یکی از مناطق خشک‌تر صورت هستند اما اگر پوست چرب دارید ممکن است چربی اضافی آرایش چشم‌تان را هم از بین ببرد.

کرم پودر برای پوست چرب

بنابراین مثل بقیه قسمت‌های صورت می‌توانید از پرایمر جداگانه چشم  برای از بین بردن تیرگی‌ها و خطوط و البته آماده کردن چشم استفاده کنید تا سایه چشم شما ثابت بماند.

پوست چرب دارید؟ آرایش مات کنید!

ناگفته نماند که اگر پوست چرب دارید آرایش مات برای شما بهترین است. در این صورت با یک اسپری تثبیت‌کننده آرایش‌تان را تمام کنید. این اسپری‌ها با تشکیل یک لایه سبک و نامرئی روی آرایش به طولانی شدن عمر آن کمک می‌کنند. برای محافظت بیشتر از اسپری تثبت‌کننده بین هر لایه از آرایش خود استفاده کنید.

کرم پودر برای پوست چرب

اگر پوست چرب دارید، بهتر است از رژگونه، هایلایتر و برنزر پودری استفاده کنید چون به اصطلاح بهتر روی پوست شما می‌خوابند و ماندگاری بیشتری دارند. با این حال اگر ترجیح می دهید از محصولات مایع استفاده کنید مطمئن شوید که غلظت کمی دارند.

پوست‌ یک بوم نقاشی است

به پوست‌تان مثل یک بوم نقاشی نگاه کنید. یک بوم صاف و تمیز که به رنگ اجازه می‌دهد به راحتی روی آن بنشیند و به رنگدانه اجازه می‌دهد رنگ واقعی خودش را نشان دهد. این دقیقاً همان چیزی است که در مورد پوست وجود دارد. وقتی لایه برداری می کنیم، پاک می کنیم و مرطوب می کنیم، پوست خود را مثل یک بوم عالی برای آرایش آماده می کنیم.

کرم پودر برای پوست چرب

در این صورت آرایش صاف‌تر می شود و خیلی یکدست‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسد. موقعی که پوست شما تمیز و هیدراته است، آرایش در طول روز ماندگاری بیشتری خواهد داشت. اگر به درستی پوست‌تان را تمیز نکنید محصولات آرایشی به خوبی روی پوست شما نمی‌خوابند و اگر از مرطوب‌کننده خوب استفاده نکنید ممکن است پوست شما خشک بشود. از طرف دیگر اگر پوست چرب دارید، مرطوب کردن آن به همان اندازه مهم است. وقتی پوست چرب هیدراته نمی‌شود بدن به پوست می‌گوید روغن بیشتری تولید کند، بنابراین باعث می‌شود پوست حتی چرب‌تر بشود.

کرم پودر برای پوست چرب

وقتی از پوست‌تان مراقبت می کنید، از نظر جسمی و روحی حال بهتری خواهید داشت. چه ظاهری جذاب با آرایش داشته باشید یا اصلاً هیچ آرایشی نداشته باشید به دلیل صبر و عشقی که برای پوست خود خرج کرده‌اید از درون به بیرون می‌درخشید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :