استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون چقدر تغییر داشته؟ زیبا بودی، زیباتر شدی!

پرداختن به سبک و سیاق پوشش مهناز افشار را می‌توان به دو  بخش تقسیم کرد. دوران حضور و خروج‌اش از ایران. در دوران حضور در ایران کمتر می‌شود عنوان خوش‌پوش را به او داد و به‌جرات می‌توان گفت کمتر انتخاب ماندگار و قابل توجهی دارد که بشود از آن  به طور ویژه یاد کرد. او معمولی می‌پوشید و انتخاب‌هایش خالی از ایراد هم نبود، اما  کاستی‌های پوشش اغلب پشت حاشیه‌ها و شاید بهتر باشد بگوییم چهره‌اش پنهان می‌شد. اما نباید انکار کرد که این روزها به‌ خاطر حضور خارج از ایران کمی‌تا قسمتی متناسب‌تر می‌پوشد. این گزارش نگاهی است به سبک پوشش او به بهانه تولدش با کمی تا قسمتی تاخیر.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

خوش‌پوشی به سبک افشار

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

 

مهناز افشار را در دوران حضورش در ایران کمتر با ظاهری که بتوان از آن به عنوان پوششی رسمی یا شاید کلاسیک یاد کرد دیده‌ایم. او در رسمی‌ترین انتخاب‌هایش اغلب سراع ترکیب پیراهن، باکت می‌رفت گاهی هم ژیله با دامن.  انتخاب غالب او نوعی استایل لایه‌به‌لایه بود با استانداردهای مختص به خودش و در بهترین حالت برای نشان دادن تمایز پوششش با مراسم عادی‌تر پارچه مخمل را انتخاب می‌کرد. مجموع این انتخاب‌ها باعث شده که سخت بتوان عنوان خوش‌پوش به او داد. کمی تا قسمتی مرتب و گاهی  متفاوت، شاید تعریف بهتری از سبک پوشش او در دوران حضورش در ایران باشد.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

راز شال‌های بزرگ

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

شال‌‌های بزرگ آن هم به سبکی شلوغ که روی سرشانه‌ها و جلوی لباس را می‌پوشاند از نشانه‌های همیگشی استایل مهناز افشار بود. از آنجا که خانوم افشار اندام ظریف و سرشانه‌های کوچکی دارد می‌شود حدس زد این سبک از پیچاندن شال به شکل‌های مختلف روی سرشانه‌ها و جلوی لباس با هدف ماسکه کردن همین ماجرا انتخاب شده و تبدیل شده به نشانه‌‌ای همیشگی در ظاهر او. نشانه‌ای که هرچند گاهی با استایل کلی هماهنگ بود اما اغلب به احساس آشفتگی و شلوغی بیش‌از حد منجر می‌شد.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

جای خالی تناسب

خانم افشار در انتخاب پوشش‌هایش چه با رفتن سراغ شال چه اکسسورایز و حتی کت و ژیله، تاکید زیادی روی بالا تنه داشت؛ اما نتیجه چیزی جز عدم تناسب نبود چرا که قسمت پایین‌تنه بخصوص پاها اغلب ظریف‌تر از حد معمول به نظر می‌آمد. آنفدر که حتی در زمستان با وجود انتخاب پوتین‌های بلند چین خورده، این عدم تناسب به قدرت خودش باقی بود؛ هرچند به مراتب بهتر از جوراب‌شلواری‌هایی بود که با پیراهن هماهنگ می‌کرد. شاید بد نبود دامن یا حتی پیراهن‌ها بلندتر انتخاب می‌شدند تا این عدم تناسب کمتر به چشم می‌آمد.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

رنگ از همه رنگ

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

خانم افشار در انتخاب رنگ هم چندان با زکاوت عمل نمیکرد. ترکیب رنگ‌ لباس‌هایش اگر قرار بود رنگی بپوشد چنگی به دل نمی‌زد و کمتر بر مبنای پالت‌های رنگی چه هم‌رنگ و چه متضاد پیش‌میرفت. ظاهرا چندان هم به اصل حضور دست کم سه رنگ در پوشش اعتقادی نداشت چرا که اغلب رنگ‌های بیشتری در سبک پوشش حضور داشت.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

ماجرای کیف‌ها!

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

ظاهرا خانوم افشار به کیف‌های بزرگ علاقه‌زیادی دارند یا دست کم داشتند؛ کافی است نگاهی به عکس‌های به جا مانده از او در ر اغلب مراسم‌های رسمی چه جشنواره‌ها چه اکران‌ فیلم‌ها بی‌اندازید اولین چیزی که به چشم می‌خورد کیف‌های بزرگ و اغلب هم رنگی است. انتخابی که حتی به قیمت جذابیت کیف‌ها در مقایسه با کیف‌های کوچک یا کلاچ که به رسمی‌تر شدن هرچه بیستر ظاهر کمک بسیاری می‌کنند حرفی برای گفتن ندارد.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

بلاتکلیفی با حجاب!

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

منهاز افشار در اولین ماه‌های خروج از ایران به عنوان داور در شوی استعدادیابی پرشین گات تلنت هم حضوری جنجالی داشت. آنچه در این مراسم بیشتر از همه به چشم می‌آمد بلاتکلیفی او در ماجرای حجاب بود. پارچه‌ای که او به عنوان پوشش‌سر  انتخاب کرده بود اوج کج سلیقگی بود. نه  زیبایی بصری چندانی داشت  و نه حتی مفهوهی شبیه پوشش.  تا جایی که حتی در این مراسم هم کمتر می‌شود از او به عنوان خوش‌پوش یاد کرد. با این همه نباید از ترکیب بلوز سیلک سبز و دامن‌شلواری کلوش سفیدی که در قسمت‌هایی از این مراسم پوشید غافل ماند. این انتخاب با توجه به فرم اندام او‌ در قسمت  بالاتنه گشادی لازم را داشت و گشادی  دامن شلواری کلوش هم برخلاف انتخاب‌های همیشگی‌اش ظرافت بیش از حد پاها را به خوبی پوشش می‌داد. این بار با انتخاب کلاه به عنوان اکسسورایز، ماجرای پوشش‌سر را هم از بلاتکلیفی درآورده بود.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

کمی‌تاقسمتی بهتر

سبک و سیاق پوشش این روزهای مهناز افشار  به‌مراتب بهتر از سال‌های حضورش در ایران است. البته این مختص به او نیست و آزادی در انتخاب پوشش‌، ناخودآگاه برای خیلی‌ها زمینه ساز انتخاب‌های بهتر می‌شود.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

هرچند که ظاهرا حالا  انتخاب رنگ‌های فانتزی و بلوندهای متمایل به زرد برای موها، برای خانوم افشار جذاب‌تر از خوش پوشی شده؛ اما نباید منکر شد که این خروج و آزادی‌هایش دست کم آراستگی بیشتر و هماهنگی بهتری در سبک پوشش  برای او  به دنبال داشته؛ حالا ترکیب لباس‌ها آشفتگی قبل را ندارد، سبک لایه لایه شلوغ همیشگی‌اش را کنار گذاشته و حواسش به انتخاب رنگ‌ها هم هست و بهتر از همه اینکه متناسب با اندامش اغلب سراغ شلوارهای واید می‌رود. خلاصه که استایل خانم افشار این روزها قابل قبول‌تر از قبل است.

استایل مهناز افشار از گذشته تاکنون

رها منفرد
نویسنده: رها منفرد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :