مصی روشن در
1,157

این تصاویر ثابت می‌کنند که «مدونا» از فضا آمده! فشن آیکون دیروز، امروز و همیشه!

این تصاویر ثابت می‌کنند که «مدونا» از فضا آمده! فشن آیکون دیروز، امروز و همیشه!

مدونا در دهه ۸۰ میلادی وارد صحنه شد و شاید امروز کمتر کسی باشید که به اندازه او دیگران را در سبک و استایل شگفت زده کرده باشد. همه از مدونا در لباس‌هایی که می‌پوشید و آن را تبدیل به مد می‌کرد؛ عقب می‌ماندند.

single_content ad banner

همیشه به عنوان یک طرفدار و یا دنبال کننده‌ای که خیلی هم مدونا را دوست نداشتید؛ می‌توانستید روی او حساب کنید که این بار هم صحنه را تکان می‌دهد و کاری می‌کند که مردم درباره ظاهرش صحبت کنند.

لباس‌های عجیب مدونا

استفاده بحث برانگیز از صلیب، سوتین‌ها خاص مخروطی که می‌پوشید، ظاهرهایی که دیدنش می‌توانست توجیهی نداشته باشد و حتی بسیاری را ناراحت کند؛ از فاکتورهای استایل ملکه پاپ بود که در هنر شوکه کردن مردم از طریق مد تسلط داشت.

در ادامه نگاهی انداختیم به برخی از لباس‌های مرزشکن مدونا که کسی قبل از اینکه او بپوشدشان، به ذهن‌شان هم خطور نمی‌کرد.

دخترانه و شلوغ

مدونا برای اجرا در مراسم جوایز MTV VMA، با ظاهر سفید شفاف خود به نام Like a Virgin تاثیر ماندگاری بر دنیای مد به جای گذاشت. او روی این پیراهن، کمربندی بسته بود که روی‌اش نوشته شده بود «اسباب‌بازی پسرانه»

دستکش‌های توری که انگشت نداشتند و گردن‌بندهای شلوغی که روی هم انداخته بود برای ایجاد ظاهری شلوغ که از علاقمندی های‌اش بود؛ کمک کرده بود.

مادرِ لایه لایه پوشیدن

مدونا با ورود به قرن ۲۰۰۰ لباس‌های چند لایه را مد کرد.

لباس‌های عجیب مدونا

پوشیدن چندین لباس رنگارنگ روی همدیگر؛ دستبند و ساقبند به او ظاهر و شکلی وحشی و تینیجری می‌داد.

کمدی پر از صلیب

مدونا در اکسسوری های‌اش همیشه صلیب داشت. او حتی در طرح لباس های‌اش هم این علاقمندی‌اش را نشان می‌دهد. طرح و سبکی که بازهم او در آن پیشرو بود.

لباس‌های عجیب مدونا

قرمز با تزیینات شلوغ

مدونا در یکی از ظاهرهای کمتر دیده شده در دهه ۸۰، یک لباس قرمز و کلاهی به تن کرد که با صدها وسیله کوچک از عروسک گرفته تا انگور و دکمه‌های پلاستیکی تزئین شده بود.

لباس‌های عجیب مدونا

سفر با سلطان پاپ

مدونا که رابطه خوبی با مایکل جکسون داشت در یکی از سفرهای شان، یک لباس مشکی توری جوراب‌های تا روی زانو و کفش‌های کالج پوشید.

این استایل در آن زمان حسابی سر و صدا کرد و الگو شد.

طلایی و گوتیک

مدونا در یکی از شوهای ژان پل گوتیه با پیراهنی نباتی ظاهر شد. روی لباس او با رنگ طلایی کار شده بود و با تاجی که شبیه یک پر بود؛ او را بازهم مثل همیشه خاص کرده بود.

اما مدونا بازهم به این ظاهر جذاب قناعت نکرد و با هل دادن کالسکه روی صحنه نشان داد نمی‌خواهد مانند همه باشد.

دختری از هند و ژاپن

این خواننده پر سر و صدا بارها لباس‌های کشورهای دیگر را هم به تن کرد. مثلا ساری آبی که جنجال‌هایی را برانگیخت و خیلی‌ها را به این فکر انداخت که بد نیست، در کمدهای‌شان ساری هم داشته باشند.

لباس‌های عجیب مدونا

مدونا برای اینکه به زنان شرقی نزدیک‌تر شود، موهای‌اش را هم رنگ مشکی زد و با بازکردن فرق از وسط خواست بیشتر و بیشتر شبیه زنان هندی شود.

لباس‌های عجیب مدونا

او در یکی از اجراهای‌اش هم یک کیمونوی قرمز از برند ژان پل گوتیه را در جوایز گرمی ۱۹۹۹ پوشید. کیمونوی قرمز جذابی که با بوت‌های قرمز ساق دار ست شده بودند.

سلطان رنگ

مدونا همه رنگ‌ها را دراستایل خود امتحان کرده بود، او در یکی از مراسم جوایز موسیقی با یک لباس رسمی ساتن زرد شرکت کرد.

لباس‌های عجیب مدونا

او شبیه یک شاهزاده خانم دیزنی شده بود. کاری که کمتر سلبریتی در آن سال‌ها به ذهنش رسیده بود.

ورساچه‌ از جنس چرم و خز

لباس‌هایی که مدونا می‌پوشید؛ نظیر و شبیه نداشت. او در مراسم جشنی به نام آتش و یخ لباسی از برند ورساچه را پوشید.

لباس‌های عجیب مدونا

با لباس مجلسی؛ بلند و راسته و تزیین شده با چرم و خز. یقه ایستاده لباس و همچنین پوشش کامل با خط‌های مورب قهوه‌ای اجازه نداد او به سمت صندوق بزرگ جواهرات و اکسسوری های‌اش برود.

گلادیاتوری روی صحنه

مدونا برای اجرای نیمه‌تایم شوی Super Bowl خود، لباسی با مدل ل گلادیاتورها پوشیده و در حالی که بر فراز تخت طلایی غول‌پیکر نشسته بود، وارد صحنه شد.

لباس‌های عجیب مدونا

چارلی مدونا

مدونا شگفت‌انگیز بود؛ چون جسور بود و ابایی از پوشیدن هیچ لباسی نداشت. حتی کت و شلوار و کلاه و عصایی به دست که او را شبیه چارلی چاپلین می‌کرد؛ آن هم در مراسم جوایز گرمی که لباس‌های رسمی می‌پوشیدند و کسی جرات چنین خط‌شکنی‌هایی را ندارد.

لباس‌های عجیب مدونا

• کلاسیک و مذهبی

مدونا شبیه بازیگر تاتری بود که روی صحنه خوانندگی می‌آمد. او بارها لباس‌هایی پوشید که شاید کمتر کسی فکر می‌کرد یک خواننده که می‌خواهد سر صحنه آزادی حرکت داشته باشد بپوشید.

لباس‌های عجیب مدونا

لباس‌هایی با پارچه‌های مجلل و اکسسوری‌های افسانه‌ای. لباسی که شبیه کاتولیک‌ها بود و یا زنان دهه‌های قدبم انگلیس را با دامن‌های بزرگ و چین‌های زیاد.

زیبایی‌شناسی مدونایی

این تصاویر از مدونا در دهه ۱۹۸۰ منتشر شد. یعنی نزدیک به ۴۳ سال پیش در حالیکه اگر همین امروز هم شما چنین استایلی را ببینید آن را تحسین می‌کنید.

لباس‌های عجیب مدونا

راحت باش؛ خیلی راحت

شاید رمز اینکه مدونا همیشه مورد توجه بود؛ این است که او به خواست و میل خودش در لباس پوشیدن بیشتر از فاکتورهای دیگر فکر می‌کرد.

لباس‌های عجیب مدونا

مدونا به دو خیلی علاقه داشت اما این تنها زمانی نبود که لباس ورزشی می‌پوشید. او سال‌های سال قبل ظاهری ورزشی را به عنوان یک استایل برای خودش انتخاب کرده بود.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :