ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

همه ما علاقه‌مندیم اندام متناسب و زیبایی داشته باشیم، افراد بسیاری با ورزش مداوم و رعایت رژیم‌های غذایی سالم سعی می‌کنند این تناسب را حفظ نمایند اما گاهی به خاطر تفاوت شکل و فرم اندام های باید از روش‌هایی خاص در لباس پوشیدن برای ایجاد تناسبی همچون ساعت شنی استفاده کرد، به عنوان مثال فردی با اندامی مستطیلی حتی در صورتی که لاغر و متناسب باشد به خاطر استخوان بندی خاص بدنش باید با پوشیدن لباس‌هایی تناسب برقرار کند. تقریبا تمام خانم‌ها دوست دارند کمر باریک به نظر بیایند و همواره در تلاش هستند تا این ویژگی را در خود برجسته‌تر کنند، در ادامه این مطلب چند ترفندهایی برای داشتن کمری باریک را خواهید خواند.

ad banner

 

چیدمان درست رنگ‌ها

در مد و استایل رنگ موضوع بسیار مهمی‌ است و می‌تواند تا حد فوق‌العاده‌ای در روند طراحی و تاثیری که بر مخاطب می‌گذارد مفید و مهم باشد. رنگ‌های روشن به شما حجم اضافه می‌کنند و رنگ‌های تیره شما را لاغرتر نشان می‌دهند بنابراین بهتر است اگر لباسی دو تکه می‌پوشید قسمت بالا تنه شما از رنگی تیره باشد و یا اگر برش خاصی در قسمت کمر لباس وجود دارد  آن بخش از میان رنگ‌های تیره انتخاب شود. راهکار دیگر این است که لباسی تک رنگ و تیره بپوشید.

اگر می‌خواهید از استایل کالربلاکینگ استفاده کنید بهتر است به این موضوع دقت کنید که خطوط لباس بر روی کمر کجا قرار می‌گیرد بهتر است دقیقا بالاتر یا پایین‌تر باشد، ضمن اینکه توجه کنید که رنگ قسمت کمر تیره‌تر انتخاب شود.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

چگونه کمر باریک داشته باشیم؟

بازی با چاپ

از طرح‌های چاپی بهره بگیرید، مخصوصا خطوط تاثیر بسیار محسوسی در باریک دیده شدن کمر شما خواهد داشت، راه‌راه عمودی تاثیر مثبتی دارد و اگر براساس انحناهای بدن طراحی و چاپ شده باشد این تاثیر دوبرابر خواهد شد. لباس‌های خال‌خالی با نقطه‌های ریز هم می‌توانند موثر باشند.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

چگونه کمر باریک داشته باشیم؟

سیلوئت

از عوامل اصلی در تغییر فرم اندام شما سیلوئت کلی لباس است، اما سیلوئت دقیقا چیست؟ زمانی که به یک لباس نگاه می‌کنید خط بیرونی لباس که شکل کلی آن را دربرمی‌گیرد همان سیلوئت است. اگر می‌خواهید با انتخاب سیلوئت درست کمرباریک دیده شوید باید به سراغ لباس‌هایی که دارای حجم یا تزئینات در قسمت سرشانه و باسن هستند بروید مثلا لباس‌هایی با دراپه در قسمت سرشانه یا باسن گزینه‌های مناسبی هستند.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

کمر باریک شدن

برای کمر باریک شدن اکسسوری‌های مفید انتخاب کنید

اکسسوری می‌تواند به عنوان یک گزینه قابل تغییر و البته قابل استفاده با چندین لباس درنظر گرفته شود. کمربند بهترین اکسسوری برای هدف شماست، یک کمربند پهن تیره بر روی یک لباس پشمی می‌تواند تا حد زیادی خطای دید ایجاد کند و شما کمرباریک به نظر بیایید. با این وجود اگر اهل بستن کمربند نیستید یک پیشنهاد دیگر می‌تواند استفاده از جواهرات چشم‌گیر و دستمال گردن‌های خوش آب و رنگی باشد که نگاه دیگران را آنقدر جذب کند که دیگر کمر لباس در نقطه توجه نباشد.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

کمر باریک شدن

لباس‌های سایز بزرگ

یکی از مدهای محبوب این روزها پوشیدن لباس‌هایی بزرگتر از سایز عادی است. ممکن است به نظر عجیب برسد که چطور لباس‌های گشاد این ویژگی را ایجاد کنند، درواقع لباس‌های گشاد بیشتر تصور این را برای اطرافیان به وجود می‌آورند حتی اگر در ظاهر دیده نشود که شما لاغر و کمر باریک هستید مخصوصا اگر شلوارهای جذب و تیره به همراه کفش پاشنه بلند بپوشید این تصور کامل می‌شود.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

کمر باریک شدن

برای کمر باریک شدن کت کوتاه بپوشید

کت‌ها و کاپشن‌های کوتاه در انواع بلیزر، خز یا کتان می توانند تاثیر مهمی در این خطای دید بگذارند چرا که دقیقا خط انتهایی کت روی کمر قرار می‌گیرد و در عین حال که آن را می‌پوشاند باعث می‌شود پاین تنه و پاهای شما بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در نتیجه شما در دید بیننده کمر باریک خواهید بود.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

چگونه کمر باریک داشته باشیم؟

شلوار فاق بلند

شلوار فاق بلند انتخاب هوشمندانه‌ای برای باریک دیده شدن کمر شماست و اگر از نوع دکمه دار باشد این تاثیر افزون می‌گردد، علاوه بر اینکه کمر باریک به نظر می‌رسید قدبلند و کشیده هم دیده خواهید شد. دامن‌ها و شلوارک‌های فاق بلند هم همین تاثیر را دارند اما اگر پایین لباس گشاد باشد چه در شلوار و چه دامن این تاثر چندین برابر هم می‌شود.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

پیراهن چپ و راستی

یکی از طراحی‌های تاثیرگذار بر باریکی کمر پیراهن‌های چپ و راستی هستند که یقه هفت بازی دارند و اغلب در قسمت کمر جمع و بسته می‌شود و بر روی باسن دراپه هایی ایجاد می‌کنند. این نوع پیراهن بسیار کابرد و شیک است و انواع تقریبا اندام‌ها می‌توانند آن را بپوشند و مطمئن باشند که متناسب هستند.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

برای کمر باریک شدن کفش پاشنه بلند بپوشید

شاید این جمله معروف را شنیده باشید ” من کامل نیستم من فقط قدبلند هستم!” بله اگر قد بلند باشید بسیار از ایرادهای اندامی شما نادیده گرفته می‌شود. حال اگر ذاتا و طبیعی قد بلندی ندارید کفش پاشنه بلند راهکار مناسبی است. برای گرفتن نتایج بهتر از این ایده از میان رنگ‌های روشن کرمی و رنگ پوست کفش‌تان را انتخاب کنید تا جذابیت دوچندانی به استایل شما ببخشد.

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

ترفندهایی برای داشتن کمری باریک

با وجود تمام این راهکارهای مفید قطعا اگر از تناسب اندام خود راضی نیستید بهترین راه ورزش‌ کردن است که علاوه بر زیبایی ظاهری، سلامت جسمی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 مطالب مرتبط:

۱- چطور اندام ساعت شنی داشته باشید

۲- دوست دارید اندامی زیبا داشته باشید؟

۳- با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

 

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شما

rahele در تاریخ 15 مارس 2017

ممنون نکات جالبی بودندارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :