منظور از آمبره کردن لب چیست؟ لب‌هایتان را با این ترفند، حجیم‌تر کنید!

شاید درباره آمبره‌کردن مو چیزی شنیده باشید اما با آمبره لب هم آشنایی دارید؟ پیش از آنکه وارد این حیطه شویم و توضیحات لازم را برایتان بگوییم، خوب است که به واژه آمبره اشاره‌ای داشته باشیم. این واژه فرانسوی و به معنای سایه است. آمبره‌کردن لب‌ها هم به معنای ایجاد سایه‌ای روی لب‌ها است که آنها را خوش‌حالت‌تر و خوش‌رنگ‌تر نشان می‌دهد. در این مقاله، درباره چندوچون این موضوع بیشتر خواهیم گفت. با ما همراه هستید؟ ترفندهایی مناسب و ساده را یاد بگیرید و زیباتر از همیشه بدرخشید و از تصویر خودتان در آینه لذت ببرید.

ad banner

آمبره کردن لب

آمبره‌کردن لب

منظور از آمبره‌کردن لب‌ها، استفاده از ترفندی آرایشی است که باعث می‌شود، اطراف و حواشی لب رنگی تیره‌تر داشته باشند و هرچقدر که به مرکز و بخش درونی لب نزدیک‌تر می‌شویم، سایه‌ای روشن‌تر روی آن قرار بگیرد. برای اجرای چنین ترفندی باید از دو رنگ رژ لب استفاده شود. امکان استفاده از چند رنگ رژ هم برای ایجاد سایه‌های متضاد و رنگ‌های سایه‌روشن روی لب‌ها وجود دارد. برای رسیدن به ظاهری عالی و زیبا، می‌توانید از انواع مختلفی از محصولات آرایش لب‌ها استفاده کنید. برای مثال، از رژ مایع، مات، جامد، برق لب‌ها و… در این زمینه کمک بگیرید. باید ببینید که ترجیح و سلیقه‌تان چیست و کدام مدل برایتان مناسب‌تر به‌نظر می‌رسد.

آمبره کردن لب

استایلی آرایشی از دهه ۹۰ میلادی

در دهه ۹۰ میلادی، این استایل آرایش لب‌ها بسیار رایج بود. خط لب از ترندهای روز در آن دهه بود و طرفداران فراوانی داشت. رنگ‌هایی که در آن دوران برای خط لب و رژ به سبک آمبره استفاده می‌شد، بیشتر حالت قهوه‌ای و طیف‌های رنگی مشابه آن را داشت. در حال حاضر، هم می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید اما آزمودن آن با انواع طیف‌های رنگی ممکن است. استفاده از خط لبی زیبا و متناسب با پوست صورت و رژ لبی به رنگ نود و خنثی می‌تواند گزینه خوبی باشد و به قلوه‌ای‌ترشدن لب‌هایتان کمک کند. بسیاری از ترفندهای آرایشی دهه ۹۰ میلادی در حال حاضر هم قابل استفاده‌اند و وارد ترندهای روز شده‌اند. با نگاهی به فیلم‌ها و آرایش شخصیت‌هایشان در آن دوران می‌توانید از مدل‌های مختلف الهام بگیرید.

شیوه اجرای ترفند آمبره روی لب

در طی چند مرحله ساده می‌توانید سایه‌ای زیبا روی لب‌هایتان به وجود بیاورید. کافی است که مراحل زیر را گام‌به‌گام طی کنید:

  • از خط لبی مناسب با رنگ لبتان برای کشیدن دور آن و ایجاد خطی صاف و مرتب کمک بگیرید.
  • با مداد خط لبی دیگر از رنگی متفاوت کمی از سمت خط کشیده‌شده در مرحله قبل، به‌سمت درون لب‌ها سایه بزنید.
  • از براش یا همان قلم‌مویی کوچک برای مات‌کردن و پخش رنگ مدادهای کشیده‌شده روی سطح لب کمک بگیرید.
  • به‌سراغ رژ لب از طیف رنگی تیره‌تر بروید و از سمت دور لب، رژ را روی آن بکشید. به بخش‌های میانی و درونی لب کاری نداشته باشید.
  • بعد از رژزدن، با براشی تخت، رنگ‌ها را با احتیاط روی سطح لب پخش کنید.
  • به همین سادگی!

آمبره کردن لب

بهتر است که بعد از اتمام مراحل بالا، از رژ لب شاینی یا همان براق برای روی لب‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که تمام سایه‌ها و رنگ‌های ایجادشده به شکلی جذاب و زیبا روی لب‌هایتان تثبیت شوند و جلوه بهتری هم پیدا کنند. یادتان باشد که در این فرایند، همه چیز به سلیقه و خواسته خودتان هم وابسته است و باید به‌سراغ رنگ‌هایی بروید که از نظرتان زیباتر در کنار هم قرار می‌گیرند و از سوی دیگر، بهتر و جذاب‌تر با پوست صورتتان در تناسب هستند. یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در این زمینه باید در نظر بگیرید هم تمیز درآوردن کار است. یادتان باشد که اگر نتوانید تمیز کار کنید و آرایش لب‌ها را مرتب و بی‌نقص پیش ببرید، جلوه کارتان به‌شدت تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت.

نکات مهم پیش از آمبره لب‌ها

پیش از آنکه وارد فرایند سایه‌زدن لب‌ها شوید، باید با لایه‌برداری مناسب که می‌تواند طبیعی یا محصولی آماده باشد، لب‌ها را صاف و بدون پوسته‌های اضافی کنید. از بالم لب یا کرم‌های مناسب برای مرطوب‌کردن لب‌ها هم استفاده کنید.

حواستان به زیبایی و سلامت لب‌هایتان باشد. شاید فکر کنید که این بخش از صورت نیاز به رسیدگی چندانی ندارد اما سخت در اشتباه هستید. لب‌های سالم و باطراوت می‌توانند شما را زیباتر و جوان‌تر نشان بدهند.

ضمن اینکه آرایش‌کردن آنها هم مقدورتر می‌شود. زمانی که لبتان پر از پوسته‌های مرده است و حالت یک‌دستی ندارد، خط لب، رژ و محصولات آرایشی مختلف به‌خوبی روی آن نمی‌نشینند.

توصیه‌های لازم برای آمبره‌کردن لب‌ها

اگر دوست دارید که لب‌هایتان حالت برجسته‌ای پیدا کند. باید برای آمبره‌کردن از مسیری برعکس روالی بروید که توضیح داده شد. یعنی در نواحی درونی لب از رنگ تیره‌تر و در نواحی بیرونی از سایه‌های روشن‌تر استفاده کنید.

بنا به اینکه پوست لب و صورتتان چه رنگی است، می‌توانید از چند رنگ رژ لب هم برای سایه‌زدن بیرونی و درونی لب‌ها کمک بگیرید. حواستان باشد که رنگ‌هایی متضاد را در کنار هم قرار بدهید تا حالت سایه‌روشن زیبایی در ناحیه لب‌ها به وجود بیاید.

آمبره کردن لب

مهم‌ترین نکته در اجرای ترفند آرایشی آمبره، دقت در استفاده از خط لبی تیره، رژی هماهنگ با آن برای درون لب و فِید یا همان محوکردن رنگ‌های روی لب است. در واقع، بعد از اینکه از محصولات آرایشی مختلف لب‌ها استفاده می‌کنید، باید حواستان باشد که آنها را روی سطح لب پخش و محو کنید. نگذارید که رنگ‌ها ثابت و خشن سر جای خودشان بمانند. هنر فیدکردن یا همان محوکردن رنگ‌ها در هم را از یاد نبرید.

در آخر

آمبره‌کردن لب‌ها یکی از ترفندهای جذاب آرایشی است که انجام‌دادن آن کار دشواری نیست. با کمی دقت و صبر می‌توانید لب‌هایتان را زیباتر از همیشه سایه بزنید. هنر انتخاب رنگ‌ها، کنار هم نشاندن سایه‌ها و درآمیختن طیف‌ رنگ‌های مختلف به شما کمک می‌کند که زیباتر شوید. برای داشتن لب‌هایی خوش‌حالت و جذاب، حتما لازم نیست که به‌سراغ انواع و اقسام عمل‌های جراحی بروید. بهتر است که فنون آرایشی را یاد بگیرید و جذاب‌تر جلوه کنید. با کمی تمرین‌کردن، کم‌کم دستتان می‌آید که چطور فنون آرایشی مختلف را روی صورتتان پیاده‌سازی کنید. مهم‌ترین نکته در آرایش‌کردن هم تمیز درآوردن کار و خروجی است. با تمرین همه‌چیز درست می‌شود و خودتان به آرایشگری صاحب‌سبک تبدیل می‌شوید. قبول دارید؟

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :