تمام لباس‌های شیکی که لیلا حاتمی در جشنواره‌های خارجی پوشید

لیلا حاتمی از بازیگران افتخارآفرین سینمای ایران است. او در نقش‌های متعددی حضور پیدا کرده و بی‌اغراق می‌توان گفت که در بیشتر موارد هم از پس اجرای آنها برآمده است. حاتمی در جشنواره‌های خارجی متنوعی شرکت داشته است و به نظر می‌رسد که تجربه‌های فراوان او باعث شده تا به‌راحتی در مقابل دوربین عکاسان در فرش قرمزهای مختلف حضور پیدا کند. حاتمی در بسیاری از مواقع، استایل بسیار خوبی هم داشته و در جشنواره‌های بین‌المللی با تیپ و ظاهری دلنشین و خوشایند دیده شده است. در این مقاله، نگاهی به لباس‌های مختلف لیلا در جشنواره‌های گوناگون خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

ad banner

لیلا حاتمی در فستیوال خارجی

خوب اما نه بی‌نقص و عالی

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

در تصویر بالا، حاتمی را در یکی از جشنواره‌های خارجی مشاهده می‌کنید. او از شلواری گشاد به‌همراه جلیقه و شومیز برای استایل خود استفاده کرده است. مدل لباس برای اندام لاغر و کشیده لیلا بسیار مناسب است. تناسب میان اجزای استایل هم بسیار خوب است اما شاید بهتر بود که در انتخاب رنگ‌ها کمی بیشتر دقت می‌شد. به طور کلی، تعدد رنگ‌های تیپ و پوشش باعث می‌شود که خروجی نهایی کمی آشفته به نظر برسد. این موضوع در استایل تصویر بالا هم به چشم می‌آید.

مناسب و بی‌ایراد

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، لیلا حاتمی تجربه حضور در جشنواره‌های خارجی بسیاری را دارد. در تصویر بالا هم او را در مراسم فوتوکال یکی از جشنواره‌های بین‌المللی می‌بینید. در چنین موقعیت‌هایی یعنی زمانی که هنرپیشه‌ها و اهالی هنر برای معرفی و عکس‌برداری و شرکت در جلسات گفت‌وگو حاضر می‌شوند از تیپ‌های بسیار رسمی و مجلل استفاده نمی‌شود. حاتمی هم با در نظرگرفتن چنین موضوعی، استایل خوبی برای خود تدارک دیده است. تضاد رنگ سفید و سیاه که همیشه جواب می‌دهد. مدل لباس هم با اندامش در تناسب کامل قرار دارد.

بازگشت به سنت‌ها

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

این لباس یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های لیلا حاتمی برای شرکت در جشنواره‌ای خارجی بوده است. لباس که میراثی قدیمی از لباس‌های خانواده‌ای اصیل در ایران بوده، ترمیم شده و روی تن و قامت لیلا به زیبایی نشسته است. پوشیدن چنین لباسی در جشنواره‌ای بین‌المللی بسیار انتخاب خوبی به‌نظر می‌رسد. حضور با عناصری از فرهنگ و اصالت گذشته ایرانی در این انتخاب موج می‌زند. مدل لباس هم با آن دامن گشاد و کلوش برای اندام لاغر حاتمی بسیار مناسب است. رنگش هم که کاملا باشکوه و متناسب با موقعیتی رسمی و جهانی است. پوششی که برای سر انتخاب شده هم گزینه‌ای درست برای لباسی با یقه بسته است و باعث شده که جلوه بالاتنه استایل مخدوش نشود.

ساده و خوب ولی کمی آشفته

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

در این تصویر هم شاهد حضور لیلا حاتمی در یکی دیگر از جشنواره‌های بین‌المللی فیلم هستیم. او که برای نمایش فیلم «خوک»، ساخته مانی حقیقی راهی خارج از کشور شده بود از پیراهن ماکسی سیاهی برای استایل خود بهره استفاده کرده بود. این پیراهن از نظر انتخاب رنگ و مدل گزینه بسیار خوبی است. بااین‌حال، نقدونظرهایی به کلیت استایل وارد است. شاید بهتر بود که قد لباس کمی کوتاه‌تر می‌شد. یا کفش‌هایی به رنگی به‌جز مشکی از زیر دامن نمود پیدا می‌کرد. استفاده از روسری با آن نوع بستن هم فکر مناسبی نبوده است. توربان یا کلاه کوچک، ایده مناسب‌تری برای این استایل است. این پیراهن و شال در کنار هم ترکیب خوبی به وجود نیاورده‌اند. استایل در کل حالتی آشفته دارد و دُز سیاهی‌اش بیشتر از حد است.

حضوری حرفه‌ای با چند اشکال

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

حاتمی از سرمایه‌های هنرپیشگی ایران است. او در درک نقش‌های پیچیده هوش بسیار بالایی دارد و برای همین هم در نقش داور جشنواره‌های خارجی بارها حضور پیدا کرده است. در تصویر بالا هم یکی از حضورهای او در این جایگاه را مشاهده می‌کنید. در گذر سال‌ها و با کسب تجربه‌های رنگارنگ در حوزه حضور در موقعیت‌های جهانی، حاتمی به آگاهی زیادی درباره پوشش مناسب رسیده است. در تصویر سمت چپ، استایل مشکی او کاملا بی‌نقص است. همه‌چیز به‌درستی رعایت شده است؛ مدل لباس، کیفیت دوخت، تزئینات استایل و مدل موها و آرایش. در تصویر سمت راست هم نمره استایل مطلوب است اما شاید بهتر بود که برای بخش روسری فکر دیگری می‌شد. این روسری متصل به پیراهن، کمی از جلوه و نظم استایل کم کرده است.

گاهی هم غلط و اشتباه

 

از نقاط مثبت استایل‌های حاتمی برایتان گفتیم، خوب است که به اشتباهات او هم اشاره‌هایی داشته باشیم. برای مثال، در تصویر بالا او را با لباسی می‌بینیم که اصلا مناسب شرکت در موقعیتی رسمی نیست. این استایل تماماً سفید، بیشتر شبیه لباس‌ عروسی است. مدل موها و آرایش صورت هم چنین چیزی را یادآوری می‌کند. شاید اگر حاتمی از رنگ دیگری برای شال استفاده می‌کرد، دست‌کم مفهوم و تناسب استایل با موقعیت کمی بیشتر می‌شد اما این تیپ و پوشش واقعا پر از ایراد است.

مناسب‌تر از همیشه

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

در تصویر بالا هم لیلا حاتمی را در یکی از آخرین حضورهای خود در جشنواره‌ای خارجی می‌بینید. او که در جشنواره برلین شرکت داشت، تمام نکات مربوط به استایلینگ را رعایت کرده بود. در جلسات مصاحبه، سطح رسمی‌بودن موقعیت کمتر است و افراد با لباس‌هایی راحت‌تر و غیررسمی‌تر ظاهر می‌شوند. حاتمی هم استایلی متناسب با این نکات برای خود انتخاب کرده بود. رنگ مشکی هم که همیشه انتخابی محافظه‌کارانه است و جای زیادی برای خطاکردن باقی نمی‌گذارد.

زیبا و باوقار

لیلا حاتمی در جشنواره خارجی

اگر بخواهیم یکی از بهترین استایل‌های لیلا حاتمی را انتخاب کنیم، قطعا به گزینه موجود در تصویر بالا هم می‌رسیم. این استایل از هر نظر موفق است. هم دوخت و مدل خوبی دارد و هم تناسب زیادی با اندام و هیکل لیلا در آن دیده می‌شود. انتخاب کفش و بخش‌های مختلف استایل هم درست انجام شده و انسجام در خروجی این تیپ کاملا به چشم می‌خورد. رنگ مشکی هم که از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای شرکت در موقعیتی رسمی است.

ترکیب منسجم و چشم‌نواز

لیلا حاتمی در ونیز

اندام لیلا حاتمی به او اجازه امتحان‌کردن مدل‌های مختلفی از لباس و استایل را می‌دهد. با این حال، یکی از بهترین انتخاب‌ها، شلوارهای گشاد و دامن‌های کلوش است. حاتمی کشیده است و قد بلندی دارد. در تصویر بالا هم او را با شلواری واید و کفش‌هایی پاشته‌دار می‌بینید که باعث ایست بهتر شلوار شده است. جنس و طرح بلوز متناسب با اجزای دیگر استایل است و شال هم گزینه نامطلوبی برای چنین تیپی به‌نظر نمی‌رسد.

در آخر

هرچقدر که حضور حاتمی در جشنواره‌های خارجی بیشتر شده، استایل او هم حالت جذاب‌تر و مناسب‌تری پیدا کرده است. تجربه حضور در چنین موقعیت‌هایی در کنار کمک‌گرفتن از استایلیست‌های حرفه‌ای به حضور بهتر هنرمندان روی فرش قرمزها کمک شایانی می‌کند. نمره شما به استایل‌های لیلا چند است؟ به نظرتان کدام‌یک از لباس‌ها و استایل‌های او بهتر از همه بوده است؟

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :