همه‌چیز درباره لیزر خانگی موی زائد + پیشنهاد خرید

لیزر موهای زائد یکی از راهکارهایی است که بسیاری از بانوان و بعضا آقایان برای پایان دادن به پرمویی انتخاب می کنند. با ما همراه باشید تا با آن بیشتر  آشنا شوید.

چرا لیزر موهای زائد توصیه می‌شود؟

اگر با تیغ و وکس صورت، دست و پا خود مشکل دارید و از داشتن موهای زائد در نقاط مختلف بدن خود خسته شده‌اید؛ لیزر موهای زائد می‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند.

لیزر موهای زائد

لیزر دقیق بسیار است

یکی از مزایای فوق لیزر موهای زائد دقت آن است. شما به راحتی می‌توانید به سراغ موهای ضخیم، سیاه و بزرگ بروید. همچنین این دقت باعث می‌شود که به نقاط دیگر سطح پوست آسیب نرسد.

 

لیزر سریع است

سرعت لیزر بسیار بالاست؛ به عنوان مثال لیزر کردن موهای بالای لب کمتر از ۱ دقیقه زمان می‌برد و نقاطی مانند پشت و کمر نیز در کمتر از نیم ساعت انجام می‌شوند.

 

قابل پیش بینی است

نکته جالب توجه در مورد لیزر کردن این است که معمولا افراد بعد از ۳ تا ۷ جلسه با از بین رفتن موهای زائد مواجه می‌شوند که از این نظر یک اتفاق بزرگ برایشان رخ داده است.

 

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد

حالا که با دستگاه‌های لیزر خانگی آشنا شدید بد نیست که با برخی از حقایق و روش استفاده از این دستگاه‌ها آشنا شوید تا به بهترین نتیجه لازم برسید.

 

بعد از لیزر باشگاه نروید

بعد از اینکه بدن خود را لیزر کردید نباید به باشگاه بروید؛ همچنین گرفتن دوش آب گرم و رفتن به سونا هم ممنوع است. علت آن نیز می‌تواند حساس شدن پوست در فرآیند لیزر درمانی است و ممکن است باعث بروز جوش و بیماری پوستی در شما شود.

لیزر موهای زائد

آفتاب گرفتن ممنوع است

هرگز قبل و بعد از جلسه اپیلاسیون به سراغ حمام آفتاب گرفتن نروید. توجه داشته باشید در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های بسیار جدی به پوست شما وارد می‌شود.

 

لوازم آرایش استفاده نکنید

بهتر است حداقل ۷ روز قبل و بعد از لیزر کردن موهای زائد به سراغ لوازم آرایش نروید. می‌دانیم که این کار برایتان سخت است اما اگر به سلامت پوست خود فکر می‌کنید بهتر است اینکار را انجام ندهید و یک رژیم غذایی پر از میوه و سبزیجات را برای این بازه زمانی در پیش بگیرید.

 

رنگ کردن و وکس ممنوع است

در روزهای قبل و بعد از لیزر کردن بهتر است که به سراغ وکس کردن و یا سایر روش‌هایی که ممکن است سطح پوست را حساس کند نروید. این وضوع برای رنگ کردن موها نیز صادق است.

 

قبل از جلسات لیزر چکار کنیم؟

برای اینکه بهترین نتیجه را از جلسات لیزر کردن بگیرید ۲ روز قبل از جلسه قسمت مورد نظر را با خود تراش اصلاح کنید. هرگز از وکس و یا موم برای از بین بردن مو زائد استفاده نکنید.

لیزر موهای زائد

چند سوال در مورد لیزر موهای زائد

برخی از سوالات متداولی که بسیاری از خانم‌ها و آقایان قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد به ذهنشان می‌رسد را در اینجا به طور کامل پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

لیزر کردن برای پوست ضرر دارد؟

به صورت کلی لیزر کردن موهای زائد بدن ضرری را متوجه شما نخواهد کرد؛ اما اگر اینکار را به درستی انجام ندهید ممکن است دچار لک و یا تاول شوید که این مساله به رنگ پوست شما هم بستگی زیادی دارد.

 

چه کسانی نباید لیزر کنند؟

  • کسانی که باردار هستند.
  • کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند
  • کسانی که به خاطر شغل مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند
  • همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم مانند تبخال، جوش و … دارند

 

چند جلسه باید لیزر کنیم؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر کردن مو به سطحی که قصد لیزر کردن دارید و همچنین میزان ضخامت آن بستگی دارد اما به طور متوسط افراد برای لیزر کردن بدن به ۶ جلسه زمان نیاز دارند.

لیزر موهای زائد

فاصله بین جلسات لیزر چقدر باشد؟

کارشناسان پوست و زیبایی توصیه می‌کنند که در فواصل زمانی کوتاه اقدام به لیزر کردن موهای زائد نکنید. و به طور معمول توصیه می‌شود بین هر جلسه ۶ هفته فاصله وجود داشته باشد.

 

کدام روش را انتخاب کنیم؟

بسیای از متخصصان پوست و زیبایی اعتقاد دارند؛ استفاده از مکانیزم دیود دارای بیشترین اثر و کمترین عوارض است. همچنین این افراد معتقدند که افرادی که پوست روشن دارند به سراغ روش‌های الکساندرایت بروند.

 

بعد از لیزر چه اقداماتی انجام دهیم؟

  • اگر قسمت اطراف بیکینی را لیزر کردید، حتما از لباس زیر نخی استفاده کنید
  • اگر کمر و پاها را لیزر کردید بهتر است از لباس نخی و گشاد استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- همه چیز درباره وکس صورت

۲- از بین بردن موهای زائد چگونه امکان پذیر است؟

۳- نحوه انتخاب و خرید بهترین اپیلاتور

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :