رقیه باقری در
2,671

چرا به این خواننده محبوب، لقب «الهه بانوی وینتیج» داده‌اند؟!

چرا به این خواننده محبوب، لقب «الهه بانوی وینتیج» داده‌اند؟!

لانا دل ری با سبک منحصر به فرد پوشش خود،  جایگاه خاصی در دنیای مد و فشن پیدا کرده است. زیبایی کلاسیک، استایل‌های وینتیج لباس و مدل موهای این خواننده و ترانه سرای 37 ساله آمریکایی، او را به یک ترندساز تبدیل کرده که دنبال کنندگان را به سبک آشنایی از پوشش ظاهری سوق می‌دهد. محبوبیت لباس‌های او در بین طرفدارانش و شیک پسندان به قدری زیاد بود که تصمیم گرفت لباس‌های سفارشی را که در تور کنسرت‌های اخیرش پوشیده بود، برای فروش بگذارد. در این مطلب روند تکامل سبک لباس پوشیدن این هنرمند محبوب آمریکایی را در 5 سال گذشته بررسی خواهیم کرد.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

عناصر اصلی استایل لانا

او از سال 2005 فعالیت خود را در زمینه موسیقی آغاز کرد و در سال 2011 اولین تک آهنگ خود را منتشر شد. لانا دل ری از کودکی در کلیسا هم خوانی می‌کرد و در کلوب‌های شبانه نیز آهنگ می‌نواخت. تاکنون جایگاه خوبی را در صنعت موسیقی به دست آورده و جایزه‌های زیادی را از آن ِ خود کرده است.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

جالب است بدانید عناصر استایل لانا دل ری از مد پایدار به حساب می‌آیند. کد لباس او شامل استایل کژوال، پیراهن مینی عروسکی، پیراهن شب و پیراهن‌های بوهمی و گلدار می‌شود. فرقی نمی‌کند جنس پارچه ساتن ابریشمی باشد یا پیلیسه، او دوست دارد بیشتر از لباس‌هایی که لَخت و روان هستند استفاده کند. آنچه برایش اهمیت دارد سادگی و راحتی لباس است.

ظهور یک ستاره پاپ

لانا دل ری برای مراسم BIRT سال 2012، در اوایل دوره فعالیتش برگزار شده بود تصمیم گرفت تا کمی بیشتر از یک خواننده تازه کار دلبری کند. بنابراین لباسی بلند به رنگ قرمز را انتخاب کرد.  لباسی با بالا تنه نیمه برهنه، مدل جذب لباس طوری بود که منحنی بدن او بهتر نشان دهد.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

استایل‌های یک سره سفید

لانا دل ری از آن دسته افرادی است که دوست دارد یک دست لباس سفید بپوشد. او در فرش قرمز مراسمی در سال 2012 یک لباس کلاسیک مانند زنان خانواده سلطنتی بر تن داشت.  اکسسوری‌هایی که به همراه این لباس استفاده کرده بود استایل او را تکمیل می‌کنند.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

او در تور کنسرت‌هایش در سال 2012 لباس سفید دیگری برتن داشت. این لباس مینی با نیم تاج و موهای حجیم شده یکی از استایل‌های وینتیج لانا دل ری به حساب می‌آید. گردنبند صلیب از آیتم‌های مورد علاقه اوست.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

با همین تم لباس در جایی دیگر او از یک سنجاق سر خاص استفاده کرده است. سنجاق سری به شکل یک تکیه گاه امن برای پروانه‌هاست. ابتکار او برای تنوع دادن به استایل‌هایش به سبک شخصی او را به یک فشنیستا تبدیل می کند.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

 

روی فرش قرمز بدرخش

در مراسم Schiaparelli And Prada Impossible Conversations gala 2012 که در نیویورک برگزار شد. لانا این لباس دکلته پولک دوزی شده نقره‌ای را به همراه شنلی از جنس حریر مشکی برتن کرد. این سبک مدل موها و آرایش او را شبیه کاراکترهای هالیوودی کرده بود.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

فرش قرمز گتسبی بزرگ

“جوان و زیبا” نام آهنگی است که ترانه سرا و خواننده آن لانا دل ری بود. این آهنگ برای فیلم گتسبی بزرگ منتشر شد. لانا در فرش قرمز اکران همین فیلم در سال 2013 با لباسی سفید با گیپور مشکی بر تن داشت.  ترکیب کلاسیک این پیراهن سیاه و سفید با موهای کوتاه و فر سبب درخشش او در این مراسم شد.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

وفاداری به سبک کلاسیک

این خواننده آمریکایی همواره به سبک خود پایبند است. لانا در رویدادی عمومی در سال 2013 با یک ترکیب رنگ پاستلی سفید و کرمی ظاهر شد. استایل ساده و بی نقص او مورد توجه و تحسین قرار گرفت.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

تناسب لباس با رویداد و فصل

سیر تحولات استایل لانا دل ری

سیر تحولات استایل لانا دل ری

سلبریتی‌ها اغلب از پوشیدن پارچه‌ها طرح دار با رنگ های جیغ اجتناب می‌کنند اما لانا از پوشیدن این نوع لباس‌های جذاب تابستانی در ایونت های مختلف ابایی ندارد. او در مراسم Coachella Valley Music & Art 2014 دوبار از پیراهن‌های گلدار با ترکیب رنگی جذاب استفاده کرد. بار دیگر از همین تیپ لباس در گلتونبری بریتانیا پوشید.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

به رخ کشیدن سبک وینتیج

او برای اجرایش در مراسمی در سال 2013 یک لباس مخملی شرابی را به همراع شال بافت مشکی انتخاب کرد. نکته جالب این استایل نیم بوت‌های پاشنه دار مشکی است.  پیراهن بندی با یقه باز یکی از آیتم‌های مورد علاقه لاناست.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

تنوع هم بد نیست

در مراسم گرمی سال 2016 با تاپ راه راه سفید و دامن مشکی زیبا و خاص در بین مهمانان ظاهر شد. پوشیدن تاپ و دامن که هماهنگی خاصی باهم ندارند باب نیست اما او ثابت کرد که می‌تواند متفاوت و زیبا باشد.

سیر تحولات استایل لانا دل ری

استایل بوهمی

سیر تحولات استایل لانا دل ری

او برای فرش قرمز دیگری که در سال 2016 برگزار شد، این پیراهن بوهو را انتخاب کرد. پیراهن قرمز مشکی که با حریر و پارچه گلدار قرمز دوخته شده بود. گرچه در نگاه اول کمی از مد افتاده به نظر می‌رسد یا فک کنید خانم‌های سن بالاتر از این دست لباس‌ها می‌پوشند. اما اگر بهتر نگاه کنید می‌بینید که با این استایل هم زیبا به نظر می‌رسد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :