chadmin در
0

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

رنگ کردن موها در خانه کار چندان سختی نیست. حتی اگر موها سفید شده باشد، به آسانی می توان آن ها را رنگ کرد، فقط کافی است “نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها” را که متخصصان چی بپوشم بیان می کنند را بدانید.رنگ کردن مو تقریبا در میان بیشتر خانم ها رواج دارد.خانم ها به دو دلیل موهای شان را رنگ می کنند یا می خواهند موهای سفیدشان را بپوشانند یا می خواهند در چهره شان تنوعی به وجود آورند. در حال حاضر تقریبا ۶۰ درصد زنان موهای‌شان را رنگ می‌کنند. آیا شما هم می‌خواهید رنگ روی موهای‌تان دوام و درخشندگی داشته باشد؟ این “نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها” را به کار بگیرید. مطمئنا از نتیجه کار راضی خواهید بود.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۹ عادت بد که موها را ضعیف می‌کند

۲- نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۳- تقویت موها با خوردنی هایی که نمی دانستید

۴- همه چیز درباره رنگ مو آمبره و آموزش گام به گام تکنیک رنگ موی آمبرهl

 

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۱-رنگ موی طبیعی خود را بشناسید

شارون دورام، متخصص رنگ موی خانم‌ها که با افراد مشهوری همچون جولیا رابرتز، کیت هادسون و نیکول کیدمن کار کرده است در این باره می‌گوید: پیش از هر چیز رنگ طبیعی موی خود را باید بشناسید. زیرا رنگ پایه موی شما تعیین می‌کند از کجا و چه زمان رنگ مورد علاقه خود را کار بگذارید. برای مثال افرادی که که رنگ موی پایه آنان رنگ‌های گرمتر می‌باشد نسبت به افرادی که رنگ موی پایه آنان، رنگ‌های سردتر می‌باشد دستشان بازتر است و رنگ‌های بیشتری را می‌توانند مورد آزمایش قراردهند. در این مورد بهتر است با آرایشگر خود مشورت کنید که چه رنگهایی با رنگ موی طبیعی شما همخوانی بیشتری دارند.

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۲-واقع بین باشید

کلی فن گاگ، متخصص رنگ موی خانم‌ها معتقد است که باید پیش از هر چیز با خود صادق باشید و اگر رنگ مویی دارید که هر رنگی را به خود نمی‌گیرد، یا هر رنگی با صورت و رنگ پوست شما همخوانی ندارد پس بهتر است انتخابی هوشمندانه داشته باشید. برای مثال اگر رنگ موی شما خرمایی رنگ است می‌توانید رنگ دارچینی‌ تیره را برگزینید.

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موهانکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۳-بیش از آن مقداری که نیاز دارید، بخرید

شارون دورام توصیه دیگری نیز دارد، او می‌گوید، اگر قصد دارید خودتان اقدام به رنگ‌گذاری موهایتان کنید با توجه به طول و ضخامت موهایتان باید چند رنگ موی اضافی همراه داشته باشید تا مبادا در حین انجام این کار با کمبود رنگ مواجه شوید. برای مثال فردی که طول موهایش پائین‌تر از شانه‌هایش می‌باشد ممکن است ۳ جعبه رنگ نیاز داشته باشد تا تمامی قسمت‌های موهایش رنگ بگیرد.

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۴-فرمول صحیح را بیابید

نیکیتا ویلسون، داروسازی که در زمینه تهیه مواد آرایشی فعالیت می‌کند پیشنهاد می‌کند که پس از چند تجربه رنگ‌گذاری باید بهترین فرمولی که با موهای شما سازگاری بیشتری داشته باشد را بیابید و مورد استفاده قرار دهید. تجربه نشان داده است افرادی که پوست حساسی دارند بهتر است از رنگ‌های اسپری کف استفاده کنند. افرادی که موهای ضخیم و موج‌دار دارند نیز می‌توانند از رنگ موهایی که فرمولی ژل مانند یا مایعی دارند استفاده کنند.

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۵-موهای خود را با آب درگیر کنید

نواری از کلرین دورتادور  موی شما را فرا گرفته‌اند که در برخورد با آب، مواد معدنی آن را به خود جذب می‌کنند که برای موهای شما می‌توانند بسیار مفید باشند. پیشنهاد می‌کنیم ۲ هفته قبل و ۲ هفته بعد از رنگ‌آمیزی موهایتان به استخر بروید و موهای خود را با آب درگیر کنید تا مواد معدنی موجود در آب به خورد موهایتان بروند تا تغییرات مؤثر بوجود آید.

نکات کلیدی قبل از رنگ کردن موها

۶-رنگی روشن‌تر از رنگ دلخواهتان انتخاب کنید

یارسولا استفنز، متخصص رنگ موی خانم‌ها در این خصوص می‌گوید: همیشه رنگ موی انتخابی شما یک یا ۲ درجه تیره‌تر از رنگی می‌شود که عکس روی جعبه رنگ نشان می‌دهد پس نسبت به رنگ مویی که مدنظرتان می‌باشد یک یا ۲ درجه روشن‌تر انتخاب کنید تا در نهایت رنگ مویی نزدیک به رنگ مورد نظرتان حاصل آید. به طور حتم بالا بردن شدت رنگ نسبت به کم کردن شدت رنگ کاری ساده‌تر است پس در انتخاب رنگ دقت کنید تا کار به اینجا نکشد.

 

۷-موهای کثیف و چرب مناسب رنگ کردن هستند

جیمز کوربت، متخصص رنگ مو عنوان می‌کند: چربی‌های طبیعی موجود در مو و پوست سر نوعی سپر برای جلوگیری از سوزش می‌باشند.موهای کثیف و چرب برای رنگ گذاشتن بسیار ایده‌آل می‌باشند. وی پیشنهاد می‌کند که یک روز قبل از رنگ گذاشتن، موهای خود را طوری بشوئید که کف شامپو به طور کامل از بین نرود و آن روز کلاهی به سر بگذارید تا یک لایه چربی روی پوست سرتان تشکیل شود و آماده رنگ‌گذاری بدون سوزش شود.

 

۸-شامپوی خود را عوض کنید

اکثر شامپوهای مورد استفاده، همانند شامپوهای براق کننده و شامپوهای ضد شوره با سولفات بستن و تغییرات شیمیایی باعث از بین رفتن رنگ کار گذاشته می‌شوند. پیشنهاد می‌شود در این مورد خاص از شامپوهای نگه دارنده (محافظ) رنگ که لطیف‌تر می‌باشند استفاده کنید تا هم باعث سبکی موی شما شوند و هم اینکه لایه‌ای محافظ برای بدنه مویتان بوجود بیاورند.

 

۹-استفاده از ماسک‌های مرطوب کننده مو

تریسی کانینگام، متخصص رنگ موی خانم‌ها عنوان می‌کند: زمانیکه بر روی موی خویش رنگ می‌گذارید خواه ناخواه یک مقدار از موهایتان آسیب می‌بیند و حتی اگر به رنگ اصلی و پایه خود بازگردید باز مقداری آسیب دیدگی مشاهده خواهید کرد. رنگ‌های دائمی و نیمه دائمی حاوی هیدروژن پروکساید می‌باشند که به طور شیمیایی رنگ رنگدانه مو را تغییر می‌دهند. همین امر باعث می‌شود که موهای شما کمی خشک شوند. ماسک‌هایی بدین منظور وجود دارند تا موهای شما را نرم و مرطوب کنند و پیشنهاد می‌شود هفته‌ای یکبار از این ماسک‌های مو استفاده کنید تا بدنه موهایتان را تقویت کند و مقاومت بیشتری در مقابل شکستگی از خود نشان دهد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

negariii در تاریخ 21 اکتبر 2015

خیلی جالب بود ممنون از وبلاگه خوبتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :