رازهای زندگی کیت ماس؛ سوپر مدل مشهوری که در 48 سالگی هم زیباست!

دنیای مد و فشن، مدل‌ها، ژورنالیست‌ها، استایلیست‌ها و… با یکدیگر پیوند جاودانه‌‌ دارند که در طی سال‌های اخیر بارها شاهد این پیوند شکوهمند بوده‌ایم. مدل‌ها با استایل خود، نقش به سزایی در پوشش یک کشور ایفا می‌کنند. کیت ماس Kate Moss مدل انگلیسی با چهره و اندام متفاوت در دهه 90 میلادی، یکی از تاثیرگذارترین مدل‌های دنیا بود که در ادامه به بررسی بایوگرافی، استایل و رمز و رازهای زندگی او می‌پردازیم پس ما با همراه باشید.

رازهای زندگی کیت ماس

بیوگرافی کیت ماس

کاترین آن ماس Katherine Ann Moss در 16 ژانویه 1974 در لندن ( کرویدون Croydon) متولد شد. مادر او متصدی بار و پدرش کارمند هواپیمایی بود. کیت برادری کوچکتری به نام نیک Nike و خواهرناتنی به نام شارلوتCharlotte دارد. او به دلیل جدایی پدر و مادرش در 13 سالگی وضعیت مطلوبی نداشت اما در مدرسه در ورزش عالی عمل می‌کرد. در 14 سالگی درسال 1984 در فرودگاه جان اف کندی John F Kennedy توسط سارا دوکاس Sara Doakas مدیر آژانس مدلینگ Storm Management کشف شد.

کیت ماس و روابط عاشقانه

از سال 1994 تا 1998 همراهی با جانی دپ Johnny Depp و استایل هماهنگ این دو، در صدر خبرها بود. ازدواج کیت با Jaime Hince در سال 2011 با لباس عروس کلاسیک طلایی و سفید ارگانزا از جان گالیانو John Galliano طراح محبوب کیت، خبرساز شد.

رازهای زندگی کیت ماس

شروع فعالیت حرفه‌ای

کیت با چهره کشیده، اندام لاغر و قد 168 سانتی متری که برای مدل شدن چندان بلند به حساب نمی‌آمد شروع به کار کرد. در 16 سالگی با فوتو شوت‌هایی photo Shoot برای مجله The Face و کمپین تبلیغاتیObsession کالوین کلاین CK به شهرت رسید. شهرت او در کنار مدل‌هایی مانند کلودیا شفرClaudia Schiffer ، نائومی کمبلNaomi Campbell و …باترندHeroin – Chic که با اندام او مطابق بود، درخشید. این ترند شامل بدن استخوانی، لبانی سرخ و چشمانی با هاله سیاه بود که با اعتراضات فراوانی همراه شد. بیل کلینتون Bill Clinton ریئس جمهور سابق آمریکا نیز، به دلیل ترویج این ترند که برگرفته از مصرف هروئین و عوارض ظاهری آن بود سخنرانی کرد.

کار با برندهای مختلف

کیت ماس پس از CK با شنل Channel، ورساچه Versace، بالنسیاگا Balenciaga، ژیوانشی Givenchy، گوچی Gucci، D&G و Rimmel و.. همکاری نمود. عکس او بارها بر جلد مجلات معتبری چون Vogue ,Harper Bazaar و Vanity Fair و…چاپ شد.

رازهای زندگی کیت ماس

شایعات و سقوط کیت ماس

در سال 2005 اتهاماتی مبنی بر مصرف مواد مخدر به کیت زده شد که به دنبال آنH&M,Channel و Burberry قراردادهای خود را با او خاتمه دادند. در نهایت در سال 2006 کیت ماس از اتهامات به دلیل کمبود مدارک تبرئه شد. در این میان، الکساندر مک کویین Alexander Mc Queen از او حمایت کرد.

اوج دوباره

کیت پس از عذرخواهی از همه دوباره با CK و Rimmel قرارداد بست. او در سال 2006 جایزه CFTA را از آن خود نمود. در سال 2007 لاین عطر خود با نام Kate Moss را روانه بازار و تا سال 2010 ، 3 عطر دیگر به این مجموعه اضافه کرد. او همچنین کالکشن لباس و اکسسوری خود با لوگوی K برای Top Shopطراحی و در سراسر بریتانیا ارائه داد.

علاقه کیت ماس به خز و دردسرهای آن

در سال 2008 پس از استفاده مکرر Kate از خز، PETA سازمان حمایت از حیوانات به شدت کیت را مورد انتقاد قرار داد که جنجال برانگیز شد.

رازهای زندگی کیت ماس

مجسمه طلایی 50 کیلویی کیت ماس

در سال 2008 مارک کویین Marc Quinn از طلا 18 عیار مجسمه‌ای با وزن کیت در حدود 50 کیلو برای موزه بریتانیا British Museum طراحی کرد که به جذابیت کیت افزود. ارزش اولیه این مجسمه در حدود 5 میلیون پوند تخمین زده شد.

فعالیت در حوزه موسیقی

در سال 2012 کیت در موزیک ویدیو جورج مایکل George Michael در اختتامیه المپیک به همراه نائومی کمبل حضور یافت. پیش از آن نیز با التون جان Elton John همکاری داشت.

استایل کیت ماس

اما به راستی دلیل محبوبیت 2 دهه‌ای کیت چیست؟ ترندهایی مثل بوت آگUGG ، کفش تخت باله، جلیقه چرم، روسری طرح‌ جمجه مک کویین و… تنها گوشه‌ای از آیتم‌های مورد علاقه او بودند. سادگی، مینمالیسم، استایل بوهو و هروئین در پوشش او به چشم می‌خورد. پترن پلنگی، شلوار جین و استایل مونوکروم مشکی در کنار حال و هوای Rock Roll امضای استایل شخصی او است. ” لباس ‌ها مد می‌شوند از مد می‌روند و اما استایل به خصوص از نوع کلاسیک باقی می‌ماند.”

رازهای زندگی کیت ماس

علاقه به جواهرات

در کنار استایل‌های جذاب، کیت ماس از اکسسوری‌هایی مانند جواهرات الماس به خصوص گوشواره، با الهام از بزرگانی همچون سوفیا لورن Sophia Loren به درستی الگو می‌‌گیرد. علاقه و اشتیاق او موجب طراحی جواهرات برای برند Messika شد.

کیت و دخترش در Met Gala

دختر کیت، لیلا گریس Lila Grace که مانند کیت در فشن‌شوهای مختلفی مثل Mui Mui و … شرکت کرده؛ در سال 2022 با لباسی از برند بار بری به همراه مادرش حضور داشت.

بشر دوستی

کیت در بنیادهای خیریه گوناگونی اعم از حمایت از کودکان کار، Sam& Ruby بنیاد حمایت از تحصیل کودکان در تایپه و سازمات ایدز التون جان فعال است.

کیت ماس در سال 2007 دومین مدل پر درآمد دنیا شناخته شد. او الهام بخش بسیاری از طرفدران مد بود و هم چنان از فعالان حوزه طراحی لباس و جواهرات محسوب می‌شود. با سخت کوشی علی رغم همه فراز و نشیب‌های زندگی و تفاوت ظاهری برای مدل شدن، همواره خوش درخشید. چه نکته‌ای در مورد کیت ماس نظر شما را به خود جلب کرد؟

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :