جی دبلیو اندرسون طراح لباس ایرلندی

جی دبلیو اندرسون طراح لباس نام آشنای ایرلندی است که به خاطر زیبایی شناسی فاقد جنیست در لباس‌های خود شهرت یافته است. او همزمان با فعالیت در چند برند مشهور برند شخصی خود را در سال ۲۰۰۸ راه اندازی کرده و همچنان به دنبال حذف تفاوت‌های لباس‌های مردانه و زنانه است. ریحانا، ریتا اورا و الکسا چانگ هواداران از هواداران معروف این طراح جوان هستند. در این مقاله به زندگی جی دبلیو اندرسون طراح لباس ایرلندی و فلسفه طراحی و بیوگرافی وی خواهیم پرداخت.

جی دبلیو اندرسون طراح لباس ایرلندی

جاناتان ویلیام اندرسون در سال ۱۹۸۴ در دهکده‌ای در ایرلند شمالی به دنیا آمد و بزرگ شدن در جایی کوچک و محروم به وی انگیزه زیادی برای موفقیت و یپشرفت داد. او از ابتدا قصد نداشت طراح شود و رویای بازیگر شدن در سر داشت اما به تدریج به لباس‌ها علاقمند شد و در کالج مد لندن در رشته طراحی لباس مردانه تحصیل کرد و به عنوان طراحی ویترین یکی از فروشگاه‌های پرادا را در طول تحصیل خود انجام داد.

جی دبلیو اندرسون طراح لباس ایرلندی

برند جی دبلیو اندرسون طراح ایرلندی با ارایه لباس‌های مردانه در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد و دو سال بعد او خط تولید لباس‌های زنانه برند خود را نیز راه اندازی کرد. مجموعه‌های وی به سرعت به موفقیت و شهرت رسید و تحسین منتقدان و مشتریان را برانگیخت. پس از آن برندهای مختلفی از وی دعوت به همکاری کردند مانند سان اسپل و تاپ شاپ.

جی دبلیو اندرسون طراح لباس ایرلندی

 گفته می‌شود دوناتلا ورساچه، جی دبلیو اندرسون طراح ایرلندی را با برادر فقیدش و موسس ورساچه هم سطح می‌داند. منتقدان سبک اندرسون را فرا جنسیتی و دارای کیفیتی فاقد جذابیت‌های از نوع پست می‌دانند که قصد دارد تفاوت‌های میان زن و مرد را از میان بردارد و به یک سبک واحد و جهانی دست پیدا کند.

جی دبلیو اندرسون طراح لباس ایرلندی

مطالب مرتبط:

۱- پل اسمیت طراح لباس مردانه

۲- توری برچ طراح موفق امریکایی

۳- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

۴- ثریا دارابی – بانوی نابغه ایرانی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 03 مارس 2017

اصلا باورم نمیشه طراح لباسی به این جوانی وجود داشته باشهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :