راهنمای خرید چادر مشکی برای خانم ها + پیشنهاد خرید

امروزه برای تمامی پوشش‌ها سبک و استایل‌های گوناگونی به وجود آمده و روز به روز مدل‌های مختلف بسیاری معرفی می‌شود. چادر مشکی نیز یکی از پوشش‌های اسلامی است که تعداد بسیار زیادی از خانم‌ها به خصوص در ایران از آن به عنوان حجاب و پوشش کامل استفاده می‌کنند. امروزه برای چادر هم انواع مدل‌های مختلفی توسط طراحان پوشاک ارائه شده است که طرفداران حجاب چادر می‌توانند از مدل‌های مختلف ایده بگیرند تا بتوانند تغییری در سبک پوشش خود ایجاد کنند. با چی بپوشم همراه باشید.

ad banner

 

معرفی انواع مدل های چادر مشکی

 

چادر ملی

چادر ملی مدلی به روزتر نسبت به چادرهای ساده است. چادرهای ملی انواع مختلفی دارد ولی به طور کلی مشخصه تمامی چادرهای ملی آستین دار بودن آن است. برخی از مدل های چادر مشکی ملی جلو بسته است که با بند یا زیپ بسته می‌شود. استفاده از این مدل چادر برای بسیاری از افراد علاوه بر راحتی در نحوه استفاده از آن شیک‌تر و جدیدتر نیز می‌باشد. علاوه بر این می‌توان این مدل چادرها را با انواع وسایل تزئینی مثل منجوق، بج‌های حرارتی و یا گیپوردوزی به حالت مجلسی نیز درآورد تا بتوان در مجالس هم با پوشش چادر خود خوش بدرخشید.

چادر دانشجویی

همانطور که از نام این مدل چادر پیدا است هدف از طراحی چنین مدلی برای استفاده دانشجویان و راحتی آن‌ها بوده است. اغلب دانشجویان در طول روز فعالیت زیادی دارند در نتیجه احتیاج به چادری دارند تا زیاد دست و پا گیر نباشد و استفاده از آن راحت باشد. مدل چادر دانشجویی آستین ندارد اما دو شکاف در هر دو سمت برای دست‌ها طراحی شده است که راحت و آزاد باشد.

چادر عبایی

چادر عبایی، یکی دیگر از مدل‌های چادر مشکی برای خانم‌های با حجاب و شیک پوش است. الگو اصلی این چادر از مدل چادر عربی گرفته شده است که آستین‌هایی کلوش دارد. این مدل کاملا اندام شما را می‌پوشاند و بسیار آزاد نیز می‌باشد.

چادر قجری

چادر قجری یا قاجاری یکی دیگر از مدل‌های چادر است که از زمان قاجار رواج داشته است. ترکیبی از دامن و چادر در این مدل دیده می‌شود. بخشی از این چادر که شبیه به دامن است به کمر بسته می‌شود و قسمت بالایی آن بر روی سر می‌افتد که در برخی مدل‌ها بالای سرکش دارد تا به پشت سر ثابت شود. اگر جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که فعالیت شما در طول روز زیاد است، چادر قجری می‌تواند یک حجاب کامل و بدون نقص برای شما باشد.

چادر مشکی ساده

چادر ساده جزو رایج‌ترین مدل‌های چادر مشکی است که اکثر خانم‌های چادری با آن آشنا هستند. این مدل از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز بسیار مرسوم بوده است در نتیجه جزو مدل‌های کلاسیک و سنتی محسوب می‌شود. از آن‌جا که چادر ساده مدل خاصی ندارد بسیاری از خانم‌ها سعی می‌کنند از پارچه‌های طرح‌دار یا رنگ روشن برای استفاده روزمره خود استفاده کنند. از چادر ساده برای هر موقعیت و مکانی نیز می‌توان استفاده کرد.

چادر مقنعه‌دار

بسیاری از خانم‌ها که نمی‌توانند با شال یا روسری در زیر چادر، حجاب خود را کامل حفظ کنند میتوانند از چادر‌های جدیدی که همراه مقنعه است، استفاده کنند. این چادرها به همراه یک مقنعه متصل شده به خود هستند که شما می‌توانید به راحتی در طول روز از آن استفاده کنید و حجاب کامل خود را داشته باشید. این مدل چادر برای خانم‌هایی که فعالیت‌های روزانه بسیاری دارند میتواند گزینه مناسبی باشد.

چادر شالی

چادر شالی یکی از مدل چادرهای بسیار جدید و مدرن است که بسیاری از خانم‌های جوان از آن استقبال می‌کنند. ترکیبی از دوخت مانتو و شال در طراحی این چادر به کار رفته است که شما به هنگام استفاده باید کش بالای سر آن را به پشت سر خود ثابت کنید. این چادر نیز برای افرادی که به دنبال مدل چادری آزادتر هستند نیز مناسب می‌باشد.

مطالب مرتبط:

۱- معرفی ۱۰ برند شال و روسری که شهرت جهانی کسب کرده‌اند

۲- در هنگام خرید شال و روسری به چه نکاتی توجه کنیم؟

۳- دستورالعمل و نکات شستن شال و روسری زمستانی

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :