این بازیگران ایرانی با چادر، مثل یک قرص ماه شدند

بازیگران ایرانی را بارها با پوشش چادر سیاه در فیلم‌ها و سریال‌ها دیده‌ایم. به کار بردن چادر در گریم و استایل کاراکتر فیلم و سریال میتوند تاثیر بسزایی بر شکل‌گیری شخصیت داشته باشد. در ادامه این مطلب نگاهی به سلبریتی‌هایی داشته‌ایم که با پوشش چادر دیده شده‌اند.

بازیگران ایرانی با چادر

سحر دولتشاهی

بازیگران ایرانی با چادر

سحر دولتشاهی در فیلم عرق سرد نقش سرپرست تیم فوتسال زنان ایران را ایفا می‌کند. همین جایگاه او در فدراسیون هم او را ملزم به سر کردن چادر میکرد. دولتشاهی به خوبی توانسته بود از پس ایفای نقش یک زن چادری، برآید. او برای ایفای این نقش همچنین موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

بازیگران ایرانی با چادر

هدیه تهرانی

یکی از کلیدی‌ترین نقش‌های هدیه تهرانی در سینمای ایران، نقش هانیه در فیلم دوئل بود. او در این فیلم، نقش دختری جنوبی را بازی میکرد که چادر جزوی از پوشش او به عنوان یک دختر جنوبی بود. هدیه تهرانی به جز این فیلم در فیلم «یک بوس کوچولو» از بهمن فرمان‌آرا و همچنین فیلم «چهارشنبه سوی» از اصغر فرهادی هم با چادر مشکی دیده شده بود.

بازیگران ایرانی با چادر

طناز طباطبایی

اولین باری که طناز طباطبایی چادر به سر کرد، مربوط به سریال میوه ممنوعه است. او در این سریال نقش دختر حاج یونس فتوحی را ایفا میکرد و بخاطر سبک زندگی خانواده، پوشش چادر را انتخاب کرده بود. بعد از این سریال هم او را با پوشش چادر در فیلم‌های دیگری دیدیم. او در فیلم «ویلایی‌ها» هم نقش یک همسر شهید را ایفا میکرد و پوشش چادر داشت. این بازیگر همچنین در دو فیلم «خشم و هیاهو» و «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» با پوشش چادر در سکانس‌های زندان دیده شده است.

بازیگران ایرانی با چادر

مهناز افشار

مهناز افشار در سریال نمایش خانگی «گلشیفته» با پوشش چادر حضور یافت. او در این سریال نقش یک استاد و رئیس دانشگاه را ایفا میکرد. همسر او در این سریال جایگاهی در دستگاه سیاسی دارد و احتمالا علت چادر سر کردن این کاراکتر در سریال، همین موضوع باشد. این اولین باری بود که مهناز افشار با چادر دیده میشد و به همین خاطر هم این استایل او به شدت به چشم آمد.

بازیگران ایرانی با چادر

مهتاب کرامتی

بازیگران ایرانی با چادر

این بازیگر هم بارها با پوشش چادر جلوی دوربین رفته. یکی از مهم‌ترین نقش‌آفرینی‌های او با چادر، ایفای نقش در فیلم «بیست» ساخته عبدالرضا کاهانی بود. او در این فیلم نقش زنی تنها و بی‌سرپرست را ایفا میکرد که سقفی هم بالای سرش نبود. چادر او نشان‌دهنده حجب و حیایا درونی این کاراکتر بود. چون با تمام مکشلاتش ، تن به هر کاری دهد. او در فیلم‌های «خاک سرخ» و «آلزایمر» هم چادر به سر داشت.

بازیگران ایرانی با چادر

الناز شاکردوست

بازیگران ایرانی با چادر

این بازیگر در فیلم «خدا نزدیک است» سال 85، نقش یک دختر معلم را برعهده دارد که چادر به سر می‌کند. این بازیگر در فیلم «مطرب» هم با چادر دیده شد که اتفاقا تصاویر او با چادر، بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفت. او البته در فیلم «شبی که ماه کامل شد» هم با چادر دیده می‌شود.

بازیگران ایرانی با چادر

بهنوش طباطبایی

اصلی‌ترین نقش‌آفرینی این بازیگر با پوشش چادر در سریال تلویزیونی «میکائیل» بوده است. او در این سریال عضوی از خانواده‌ای نسبتا سنتی مذهبی است و به واسطه همین هم چادر به سر می‌کند. او البته در سال 89 هم در فیلمی با نام «آزادراه» ایفای نقش کرد و با پوششی چادری جلوی دوربین رفت.

بازیگران ایرانی با چادر

مریلا زارعی

مریلا زارعی برای ایفای نقش در فیلم «بادیگارد» پذیرفت که با چادر جلوی دوربین برود. او در این فیلم زنی مومن است و همسرش هم از چهره های سرشناس است و سابقه ای درخشان در زمان انقلاب، جنگ و پس از آن داشته. این بازیگر در فیلم‌های دیگری از جمله «دعوت»، «خرس» و «شیار 143» هم با چادر دیده شده است.

بازیگران ایرانی با چادر

باران کوثری

ایفای نقش در سریال «صاحبدلان» سکوی پرتابی برای باران کوثری بود. او در این سریال در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده و پوشش چادر هم به واسطه همین سبک زندگی خانواده اوست. کوثری سال ۸۳ در فیلم سینمایی «گیلانه» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد هم در نقش یک دختر چادری حضور داشت. او یک بار دیگر هم در فیلم «من مادر هستم»، زمانی که به عنوان مجرم به زندان رفت چادر به سر کرد.

بازیگران ایرانی با چادر

لیلا حاتمی

بازیگران ایرانی با چادر

لیلا حاتمی در سال 86 در سریال تلویزیونی پریدخت به کارگردانی سامان مقدم ایفای نقش کرد. داستان این سریال در دهه بیست ایران می‌گذرد و به همین خاطر هم لیلا حاتمی در این سریال با چادر و روبنده دیده می‌شود. لیلا حاتمی هم پیشتر در فیلم‌هایی از قبیل «لیلا» و «سر به مهر» با چادر دیده شده بود.

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شما

Mona در تاریخ 10 آگوست 2022

این خانمهای بازیگر، خوشگلن اما با این تیپ خیلی خوشگلتر و جذابترنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :