مصی روشن در
1,093

شباهت فوق شگفت‌انگیز بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

شباهت فوق شگفت‌انگیز بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

پیدا کردن شباهت بین بازیگران از کشورهای مختلف بیشتر از آنکه جنبه کاربردی داشته باشد- در واقع هیچ جنبه کاربردی ندارد- یک سرگرمی است. اما اینکه آدمی در این سوی دنیا شباهت به آدمی در آن سوی دنیا دارد و اتفاقا هر دو در یک زمینه کار می‌کنند، برای بسیاری جالب است.

همیشه هم درباره شباهت‌ها افراد نظرهای مختلفی دارند. یک به نظرش این بازیگر خیلی شبیه دیگری است اما به نگاه ما این شباهت مسخره و غیر واقعی است. می‌دانید چرا؟ چون این موضوع تنها به شباهت فیزیکی ربطی ندارد و به انرژی و حسی که ما از یک فرد هم می‌گیریم بستگی دارد.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

بارها شده که شما بین دو خواهر و یا یک خواهر و برادر و اصلا دو دوست و زن و شوهر شباهتی می‌بینید که نزدیک‌ترین افراد نه تنها آن را نمی‌بینند که نظر شما برای‌شان دور از واقع و مسخره است.گفتیم این مورد را در ذهن داشته باشید و بعد در روزهایی که حسابی بازار فیلم و سریال‌های ترکی گرم است، نگاهی به بازیگران ایرانی و ترکی بیاندازیم که شباهت به همدیگر دارند. حتما هم اگر به نظر شما بازیگرانی هستند که شبیه هم هستند، برای ما بنویسید!

فحریه اونها و پرینازِ ما

فخریه اوجن بازیگر و مدل ترک است، او در آلمان به دنیا آمده اما پدرش اهل ترکیه است که مانند بسیاری از مردم این کشور به آلمان مهاجرت کرده است. شاید برایتان جالب باشید که بدانید ترک‌ها در میان خودشان مثالی البته با روی طنز دارند که می‌گویند «آلمان را ما ترک‌ها ساختم!»

برگردیم به فحریه که قاب صورت قلبی شکل مشترک، مدل گونه ها، ابروها و چشم های‌اش (با کمی تفاوت در درشتی) شبیه پریناز است.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

هر دو هم سن و سال هم هستند. فحریه (یا همان فخریه خودمان) در آلمان جامعه‌شناسی خوانده است و زمانی که به ترکیه آمده به واسطه دوستی به یکی از تهیه کننده‌ها معرفی و بازیگر و مدل می‌شود. او در دانشگاه بغازیچی ترکیه تاریخ هم خوانده است. پریناز هم اگر نمی‌دانستید، گرافیک خوانده است.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

فحریه با بوراک اوزچویت بازیگر و مدل ازدواج کرده و پسری به نام‌کاران دارند.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

سدا گوونِ فاطمه گل و طنازِ یاغی

سدا هم چهره‌ای نزدیک به طناز طباطبایی دارد. جدیت او در نگاه های‌اش، حالت صورت و فرم گونه و لب‌ها این دو را نزدیک به همدیگر کرده است. خصوصا ژست‌های سدا در سریال فاطما گل و طناز در یافی بسیار شبیه هم است.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

سدا گوون بیست و هشت دارد و هشت سال از طناز کوچک‌تر است. او در ازمیر به دنیا آمده و بیشترین شهرتش از سریال فاطما گل است.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

او طراحی پارچه خوانده و از مدلینگ شروع کرده است. طناز اما بازیگری خوانده و تا به امروز هم دیده نشده در زمینه مدلینگ و استایل برای برندی تبلیغ کند

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

سدا گوون چهار سال پیش با تاجری به نام علی گوزل ازدواج کرد که از این ازدواج یک پسر دارد. البته این ازدواج الان به جدایی منجر شده است.

لیلای ترک و لیلای ایرانی

مجموعه صداقت سیز (بی‌صداقت) را اگر دیده باشید حتما جانسو دره را که در نقش دکتر آسیه ارسلان بازی می‌کند، می‌شناسید. قبل از اینکه درباره او بگوییم بد نیست این را درباره سریال موفق صداقت سیز بدانید که اقتباسی از مجموعه تلویزیونی انگلیسی به نام دکتر فاستر است و از سال ۲۰۲۰ – دو سال پیش- روی آنتن است و حالا حالاها مثل بقیه سریال‌های ترک ادامه دارد.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

جانسو دِره که به تازگی ۴۳ساله شده (از لیلا ۵ سال کوچکتر)، متولد آنکارا است. او بازیگر و مدل است و برنده مسابقات جشنواره زیبایی ترکیه هم شده است. قد او هم یک متر و ۷۶ سانتیمتر است.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

خانواده او ترک‌تبار هستند و از یونان و بلغارستان به ترکیه مهاجرت کرده‌اند. جانسو باستان‌شناسی خوانده و کارش را از سریال تلویزیونی شروع کرده. برخلاف لیلا که فرزند سینما است. لیلا مهندسی برق دانشگاه پلی‌تکنیک خوانده اما دانشگاه را نیمه‌کاره رها کرده است.

شباهت بازیگران ایرانی به بازیگران ترک

جانسو هم همین کار را کرده اما لیلا بعدها به دانشگاه لوزانّ سوئیس می‌رود و ادبیات فرانسه خواند که بازهم به علت بیماری علی حاتمی درس را می‌گذارد و به ایران بر می‌گردد و سال‌ها بعد هم با بازی در فیلم لیلای مهرجویی رابطه گرمی بین او و علی مصفا پیش می‌آید و عشق از روی پرده سینما به دنیای واقعیت راه پیدا می‌کند.

چهره این دو نفر حالت‌ها بسیار مشابهی دارد و شاید بیشتر از چهره، استایل و حتی نقش‌هایی که به آن‌ها می‌دهند، مشابه همدیگر است.
آسیه ایلماز مدل هم بوده است و اتفاقا خیلی حرفه‌ای این بخش را دنبال کرده است تا جایی که به نمایندگی از ترکیه در تمام سازمان‌های بین المللی اتحادیه صادرکنندگان پارچه و پوشاک استانبول و در نمایشگاه‌های مد مختلف در پاریس شرکت کرده است.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

حسین در تاریخ 02 آگوست 2022

شاید یکم شبیه باشند اما انصافا بازیگران ما بسیار جذابترن این یک حقیقته

ناشناس در تاریخ 03 آگوست 2022

شباهتی ندیدم….

ناشناس در تاریخ 06 آگوست 2022

واه چه چیزا

شهره در تاریخ 06 آگوست 2022

بنظرم اصلا بهم شباهت نداشتن

ناشناس در تاریخ 06 آگوست 2022

خانم نیکول کیدمن شبیه لیلا حاتمی هستند

دارا در تاریخ 06 آگوست 2022

اصلا شبیه نبودن خداوکیلی

ناشناس در تاریخ 06 آگوست 2022

بازیگران ایرانی زیباترن

ناشناس در تاریخ 07 آگوست 2022

خیلی خوب

ناشناس در تاریخ 07 آگوست 2022

هیچ شباهتی ما ندیدیم

عباس زارع در تاریخ 08 آگوست 2022

اصلا شبیه نیستن

ناشناس در تاریخ 08 آگوست 2022

اصلا هم شبیه هم نیستن

ati در تاریخ 09 آگوست 2022

کلا بازیگرای ایرانی خیلی خوشگل ترن

ناشناس در تاریخ 09 آگوست 2022

جانسو دره از لیلا حاتمی خوشکلتره ولی طناز طباطبایی وپریناز ایزدیار از اون دوخانم ترک خوشکلترن و طناز طباطبایی از تمام خانمها خوشکلتره

اسماعیل در تاریخ 09 آگوست 2022

سلام
خانم الیکا عبدالرزاقی هم به شدت شبیه یکی از بازیگرای ترکیه ای هست اگه تماس بگیرید بیشتر راهنمایی میکنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :