المیرا فلاحیان در
35,631

تنها چند قدم مانده به بزرگ‌ترین فستیوال دنیا؛ زیباترین استایل‌های زنان ایرانی روی فرش قرمز کن

تنها چند قدم مانده به بزرگ‌ترین فستیوال دنیا؛ زیباترین استایل‌های زنان ایرانی روی فرش قرمز کن

همانطور که حتما تاکنون در جریان قرار گرفته‌اید، فستیوال کن در حال برگزاریست و هنرمندان زیادی از سراسر دنیا در این فستیوال حضور می‌یابند. بازیگران ایرانی هم در زمان‌های مختلف و برای فیلم‌های متفاوتی در این جشنواره حضور یافته‌اند. لباس‌هایی که این بازیگران در فستیوال کن به تن کرده‌اند تا مدت‌ها بر سر زبان‌ها بوده. در ادامه با چی بپوشم همراه باشید تا نگاهی به زیباترین و خاص‌ترین لباس‌های بازیگران ایرانی در تاریخ فستیوال کن داشته باشیم.

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

لیلا حاتمی

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

لباس جنجالی لیلا حاتمی در جشنواره کن سال 2014، با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. این لباس 180 سال قدمت داشته و به بهترین شکل هنر ایرانی را به مخاطبان و حاضران جشنواره نشان داده است. این لباس شیری رنگ از پارچه نقده‌دوزی شده تهیه شده بود.

ترانه علیدوستی

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

ترانه علیدوستی در افتتاحیه، اختتامیه و نشست خبری جشنواره کن، لباس‌های متفاوت و بسیار جذابی بر تن کرده بود. لباس این بازیگر در افتتاحیه جشنواره کن این لباس کرم رنگ که رویه‌ای کارشده و دنباله‌دار داشت به تن کرده بود. این لباس بسیار مورد توجه قرار گرفت.

استایل ترانه علیدوستی در کن 2022

او در جشنواره کن ۲۰۲۲ با استایل‌های فوتوکال و فرش قرمزش بسیار مورد انتقاد قرار گرفت و بسیاری معتقد بودند که او هیچ اصولی را در تدارک استایل‌هایش در یک جشنواره‌ی معتبر و پر طرفدار خارجی رعایت نکرده‌است. برند Thesorayahouse طراحی لباس فرش قرمز ترانه در کن ۲۰۲۲ را برعهده داشت. این برند بلوز و دامنی پفی برای ترانه علیدوستی طراحی کرده بود، که چندان مورد پسند کاربران قرار نگرفت. قسمت پایین‌تنه لباس به نوعی طراحی شده بود که ترانه را چاق‌تر از همیشه نشان می‌داد و این تفاوت رنگ فاحش بالاتنه و پایین‌تنه لباس، باعث کوتاه‌قد دیده شدن ترانه علیدوستی میشد.

فرشته حسینی

استایل فرشته حسینی در کن 2022

فرشته حسینی هم یکی از بازیگران زن ایرانی حاضر در جشنواره کن ۲۰۲۲ بود. لباسی که فرشته حسینی روی فرش قرمز فستیوال کن به تن داشت، یک اورال خاص با پارچه‌ای کاملا پر زرق و برق بود. طراحی قشمت شلوار این لباس به نوعی بود که او را حتی قد بلندتر از حالت عادی نشان میداد. این لباس از برند زردوز بود که اتفاقا فرشته حسینی سفیر تبلیغاتی آن است و پیش از این هم بارها لباس‌هایی از این برند به تن کرده بود.

سحر دولتشاهی

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

سحر دولتشاهی که این روزها با سریال «می‌خواهم زنده بمانم» به محبوبیت بیشتری رسیده است، در جشنواره کن سال 2016 و با فیلم سینمایی «وارونگی» حضور یافت. لباس سبز این بازیگر نظرات متفاوت را با خود به همراه داشت. برخی این لباس را تایید و برخی از آن انتقاد کردند.

ساره بیات

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

ساره بیات به واسطه حضور فیلم ناهید، به کارگردانی آیدا پناهنده، در جشنواره کن سال 2015 حضور یافت. این بازیگر در این جشنواره با کتی سفید رنگ که آستین‌هایی متفاوت داشت و شلواری مشکی حضور یافت. بر خلاف بسیاری از بازیگران زن، او شال به سر کرده بود.

بهناز جعفری

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

فیلم سه رخ، به کارگردانی جعفر پناهی، یکی از فیلم‌های حاضر در هفتـاد و یکمیـن فستیوال کن بود. بهناز جعفری نیز به عنوان بازیگر این فیلم در جشنواره حضور داشت. لباس خاص این بازیگر نیز با نظرات مختلفی همراه شد. برخی لباس این بازیگر را تایید و برخی از آن انتقاد کردند.

نیکی کریمی

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

نیکی کریمی یکی از زیباترین و محبوب‌ترین بازیگران زن سینمای ایران به حساب می‌آید که تاکنون در جشنواره‌های جهانی متعددی حضور یافته است. این بازیـگر در جشـنواره کن سال 2018، با شومیز و دامـنی مشـکی کـه جذابیـت بسیـار زیادی داشـت حضـور یافـت.

سودابه بیضایی

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

فیلم لرد به کارگردانی محمد رسول اف یکی دیگر از حاضرین جشنواره کن سال 2017 بوده است. سودابه بیضایی در این جشنواره پیراهن سبزی مطابق با هنرهای ایرانی به تن کرده بود. این پیراهن سبز رنگ در قسمت یقه، دارای سوزن دوزی قرمز رنگ بود که جذابیت لباس را دوچندان کرده بود.

نسیم ادبی

لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

یکی دیگر از بازیگران فیلم لرد، که در جشنواره کن سال 2017 حضور یافت، نسیم ادبی، بازیگر حرفه‌ای و کار بلد سینما و تلویزیون ایران بوده است. این بازیگر برای حضور در این جشنواره لباسی کاملا سنتی را برگزیده بود که پوشیدن این لباس، نظر مثبت بسیاری را در پی داشت

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :