مصی روشن در
1,710

6 درس مهمی که باید از استایل‌های «ماتریکس» یاد بگیرید!

6 درس مهمی که باید از استایل‌های «ماتریکس» یاد بگیرید!

با گذشت بیش از ۲۰ سال که از ساخت «ماتریکس» می‌گذرد این فیلم نه تنها هنوز دیدنی است و طرفداران خودش را دارد که همچنان منبع الهام بخشی برای دنیای مد است و الگوی کسانی که می‌خواهند از یک سو فشن و از یک سو البته خشن باشند!

استایل‌ها در ماتریکس

ماتریکس زبان بصری بسیار قوی داشت؛ آنقدر قوی که می‌شود گفت همپای بازیگرانش مهم بود. این سبک تجسم روحیه اواخر دهه ۹۰ شده است. کیانو ریوز، کری آن ماس و لارنس فیشبرن با کت‌های چرم لاکی، چکمه‌های رزمی و عینک آفتابی تبدیل به اسطوره‌های فراموش نشدنی شدند.

استایل‌ها در ماتریکس

استایل آن‌ها دوباره به روی فرش قرمزها، خیابان‌ها و صحنه اجرا و جشنواره‌ها برگشته است. ستاره‌هایی مانند کندال جنر، بلا و جیجی حدید، و کیم کارداشیان و بسیاری دیگر از ستاره‌های دنیای امروز؛ یک «ماتریکس» شده اند.

استایل‌ها در ماتریکس

موضوعی که در ادامه به آن نگاهی انداخته‌ایم و می‌تواند به شما ایده بدهد.

فیلمی که واقعی شد

فیلم ماتریکس، اولین بار سال ۱۹۹۹ اکران شد و نقش کلیدی در تعیین روند مد دهه ۹۰ داشت. کت‌هایی با دنباله بلند، چکمه‌های کوبنده و در نهایت استایل منوکروم و یک دست مشکی تحت تاثیر ماتریکس، این سال‌ها را در نوردید.

استایل‌ها در ماتریکس

زیبایی شناسایی فرازمینی که طراحی لباس این فیلم داشت، هنوز هم با همه پیچ و تاب‌هایی که در دنیای مدرن پیدا کرده است؛ بسیار طرفدار دارد و کمتر فیلمی بوده که توانسته به اندازه ماتریکس چنین تاثیرگذاری در سبک پوشش تماشاگرانش بگذارد.

استایل‌ها در ماتریکس

مشکی رنگه، بیسته!

مشکی، با فاصله زیاد از دیگر رنگ ها، بهترین رنگ برای یک لباس؛ در همه فصل‌ها به نظر می‌رسد. رنگی که کمتر کسی می‌تواند به آن، «نه» بگوید.

استایل‌ها در ماتریکس

هیچ لباسی، تیزتر و گیراتر از یک مجموعه مشکی سر تا پا نیست. این نوع پوشش به شما، حس و حالی در عین حال هوشمند و همزمان، خطرناک می‌دهد. شما را برجسته اما مخفی و مرموز و شیک نشان می‌دهد.

استایل‌ها در ماتریکس

در ماتریکس؛ وقتی نئو (کیانو ریوز)، ترینیتی (کری-آن ماس) و مورفیوس (لارنس فیشبرن) بیرون هستند و در حال افشای اسرار ماتریکس و فرار و گریز از دست ماموران، با یونیفرم‌های شیک و مشکی خود، تماشاگر را مجذوب می‌کنند. کاری که کمتر رنگ لباسی می‌توانست چنین کند.

دست کم نگرفتن یک رنگ تاکیدی!

ریزبینی در طراحی لباس در ماتریکس به اوج خودش می‌رسد. زمانی که جزئیات درست به نشان می‌زد. مانند وقتیکه مورفئوس مفهوم ماتریکس را به نئو معرفی می‌کند و در این صحنه یک کراوات طرح دار سبز بسته است. رنگی که به او درخشش بسیار زیادی می‌دهد و احساس اطمینان بخش بودن را منعکس می‌کند.

استایل‌ها در ماتریکس

این جزییات (قرار دادن یک رنگ متفاوت در میان یک استایل یک دست) نوعی تاکید بر زمینه اصلی به وجود می‌آورند و این رنگ‌ها هم؛ رنگ‌های تاکیدی نام می‌گیرند. در این گروه رنگ‌های زرد و آبی را بیشتر دیده‌ایم و البته سبز نئونی هم همین کارکرد را داشته است.

چرم همیشه برنده است

لباس چرمی مانند لباس مبارزه است؛ لباسی برای جنگجویی و ماجراجویی. لباسی محافظ در برابر هوایی سخت و البته زرهی که بیشتر از آنکه مبارزه کند؛ چنین تصویری را نمایش می‌دهد.

لباس چرم همیشه مد بوده و مد است و مد خواهد ماند و همیشه هم یادآور ماتریکس و شخصیت‌های جذابش! شما هم اگر تا به امروز به سمت یک لباس چرم نرفته اید؛ حتما یک بارانی چرم بلند یا کت چرم از مدل موتورسواری را امتحان کنید.

رقصیدن لباس در هوا

تاب خوردن کت‌های نئو و ترینیتی هنگام ورود به آسانسور پس از تیراندازی نمادین در لابی، تصویری است که کمتر کسی را قلقلک نمی‌دهد.

استایل‌ها در ماتریکس

صحنه‌ای دراماتیک که اجرای‌اش در زندگی عادی زیاد سخت نیست و کافی است کمی به خودتان پیچ و تاب بدهید و چشم‌ها را به استایل‌تان بدوزید.

عینک آفتابی؛ برگ همیشه برنده

وقتی نمی‌توانید چشمان یک نفر را ببینید، اعتماد به نفس‌تان را تا حدودی از دست می‌دهد. شما از فکر و نیت و حرکتی که می‌تواند در آستانه انجامش باشد، باز می‌مانید.

استایل‌ها در ماتریکس

حالا بیایید به جای اینکه بیننده کسی باشید که یک عینک آفتابی تیره به چشم خود زده، خودتان آن شخص باشید. حالا رمز و راز برای شما بیشتر از هر شخصی کار می‌کند. این هم یکی از رازهای ماتریکس بود برای کسانی که مهم بود، پوششی متفاوت و به روز داشته باشند!

موهای کوتاه

شما یک فراری هستید؛ یک جنگجو، یک آدمی که وقت زیادی برای رسیدگی به خودش ندارد. موهای کوتاه برای شما نه یک انتخاب که تنها و بهترین انتخاب است.

استایل‌ها در ماتریکس

همان کاری که ترینیتی کرده است. موهای کوتاه او که کافی است با مقداری ژل عجین شود و شما را برنده میدانی که می‌خواهید در آن نفر اول باشید!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :