این بازیگران مرد ایرانی موهایشان را بلند کرده‌اند و جذاب‌تر شده‌اند!

دیدن مردان با موی بلند، خیلی مورد معمولی نیست و اگر در میان زنان موی بلند بیشتر رواج دارد، در بین مردان این طور نیست و موی کوتاه عادی‌تر است. اما همیشه موی بلند وسوسه‌ای برای بیشتر مردان بوده است.

در بین بازیگران مرد که به ظاهرشان اهمیت بیشتری می‌دهد، موی بلند یا حداقل برای مدتی موی بلند داشتن، رواج بیشتری دارد. شاید شما هم اگر فکر کنید هنرپیشه محبوب‌تان را با موی بلند به یاد می‌آورید.

موی بلند بازیگران مرد

اگر هم نه، این مطلب شاید شما را به یاد آن‌ها بیاندازد. ضمن اینکه یک نکته درباره موی بلند مردانه هم با شما به اشتراک می‌گذارد.

مهدی پاکدل با مویی به نشانه شجاعت و نجابت

قبلا درباره سفید شدن موهای مهدی پاکدل نوشتیم و اینکه با این تغییر مثبت چقدر بیشتر به چشم آمد و طرفدار پیدا کرد. حتی شد پای ثابت عکاسی مدلینگ و لباس.

موی بلند بازیگران مرد

پاکدل در این سال‌ها موهای‌اش را بلند کرده اما در حد پایین آمدن از گردن و به قول پشت مو داشتن.

موی بلند بازیگران مرد

او زمانی که موهای‌اش را بلند کرد، مدتی سبیل هم گذاشت و شبیه هیپی‌های دهه ۴۰ و ۵۰ ایران شد.

نکته یکم: بسیاری از فرهنگ ها، موهای بلند را نشانه شجاعت و نجابت می‌دانستند و کوتاه کردن مو در برخی فرهنگ‌ها به معنای بزدلی یا عزاداری فرد بود. در حالت کلی و نظرسنجی‌هایی که شده موهای بلند برای پسرها جذاب است و پسرانی که چنین تجربه‌ای را می‌کنند؛ اعتماد به نفس بیشتری دارند تا جایی که می‌توانند هنجارهای جنسیتی را به چالش بکشند و نشان بدهند برای خودشان لباس می‌پوشند نه دیگران.

حامد بهداد و حساسیت به موی بلند

حامد از جمله بازیگران خوب و البته پر از بازی در رفتار و حرکات زندگی معمولش است. کافی است نگاهی به عکس‌های او در مراسم خبری و جشنواره‌ها بیاندازید و ببینید این بازیگر بیشتر اخمالو، چقدر می‌تواند شیطان و بازیگوش هم باشد.

موی بلند بازیگران مرد

درست است که حامد هیچ وقت خیلی موهای‌اش را بلند نکرده؛ اما در تیپ و استایل خودش با موی بلند، تغییراتی داده است. البته او خیلی هم اعصاب موی بلند را ندارد و با تل سعی در مهار کردنشان داشته.

موی بلند بازیگران مرد

نکته دوم: موی بلند مردان را از جدیت در زندگی امروز می‌اندازد. به این معنی که داشتن موهای بلند در زمینه‌های کاری تجاری و مهندسی در مردان می‌تواند جایگاه شما را کمتر از آنچه هستید نشان دهد.

هوتن شکیبا، دیبی با موهای فر

درباره موبلندها که بخواهیم بگوییم، هوتن موفرفری بازیگر دوست داشتنی و البته صدا پیشه فوق العاده- این اواخر شخصیت بچه در مهمانی و قبلا دیبی- را هم باید نام ببریم.

موی بلند بازیگران مرد

برعکس حامد بهداد که حوصله موی مجعد ندارد، او نه تنها موهای فرفری‌اش را دوست دارد که آن‌ها را بلند هم می‌کند، بیا و ببین!

موی بلند بازیگران مرد

نکته سوم: خب لازم نیست برای موی بلند مردانه دنبال دلیل و برهان بگردید، چون گروهی از مردان با موی بلند دلیلشان تنها حوصله نداشتن برای رفتن به آرایشگاه است!

محمدرضا گلزار، امیرخان ایرانی با موی بلند

این عکس که می‌بینید، لازم نیست در آن شکی بورزید، خود خودش است. محمدرضا گلزار، مغرور به هر مدل خوشتیپ بودن.

موی بلند بازیگران مرد

موهای بلند درست است که او را خاص‌تر نشان می‌دهد؛ اما موی کوتاه و مدلی که تا شانه هم می‌آید، گلزار را برای طرفدارانش خاص می‌کند.

موی بلند بازیگران مرد

نکته چهارم: چرا دخترها از پسرهایی با موهای بلند خوششان می‌آید؟ شاید شما دختر باشید و بگویید اصلا این طور نیست اما به هر حال عده‌ای هستند که از موی بلند پسرانه، خواه باز و رها و خواه بسته شده به شکل یک توپ؛ خوششان می‌آید. این دخترها درباره احساسشان به این پسرها چنین نظری را دارند: «مردانه و جسور، مانند یک وایکینگ یا یک گلادیاتور»

ساعد سهیلی؛ ایرانی با بافت افریقایی

ساعد یکی از بازیگرهایی است که بدون رد خور در این سال‌ها مسیر خوشتیپی را پیموده و در این مسیر بلند کردن و پیرایش موهای‌اش حالا می‌خواهد بافتن آن‌ها باشد و یا جمع کردنشان؛ حسابی به او کمک کرده است.

موی بلند بازیگران مرد

ساعد با تعییر مدل موهای‌اش از نقش یک گلادیاتور به یک بچه قرتی و یا یک فرد با ذهنیت بسته و دگم می‌تواند حرکت کند و موهای‌اش اجازه این درخشش را به او می‌دهند.

موی بلند بازیگران مرد

نکته پنجم: اصلا چرا مردان موی بلند را دوست دارند؟ به همان دلایلی که عده ای‌شان کفش‌های پاشنه بلند و لباس‌های رها را دوست دارند. در اصل می‌خواهیم بگوییم این انتخاب خیلی منطق ندارد و احساسی است. و همان طور که درباره ساعد گفتیم می‌تواند به آن‌ها قدرت تغییر در چهره و حس و حالشان را بدهد.

با موی بلند است که می‌توان از این مدل به آن مدل رفت؛ از صاف و تخت به وحشی و موج دار

اشکان خطیبی حرکت از مارادونا به سمت برد پیت

باور این حجم مو که روزی روی سر اشکان خطیبی بوده و اینکه او این چهره را داشته، هم عجیب است و هم اینکه کمی آدم را به خنده می‌اندازه. به هر حال او هم یکی از بازیگرانی است که در این سال‌ها با موهای‌اش حسابی مانور داده است.

موی بلند بازیگران مرد

هرچند به سمت موهای خیلی بلند مانند گذشته نرفته؛ اما تن به موهای مدل کراس (یک طرف بلند) داده و حسابی هم ذوق کرده و عکسش را در اینستاگرام هم گذاشته.

موی بلند بازیگران مرد

نکته ششم: اگر شما هم این سوال را دارید کهآیا موهای بلند به مردان کوتاه قد می‌آید؟ باید بگوییم صد البته. اگر این مدل به صورتش بیاید، دیگر قد بلند یا کوتاه بودن، اثری ندارد.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :