مصی روشن در
2,383

چگونه ریمل بزنیم که مژه‌هایمان به هم نچسبند؟!

چگونه ریمل بزنیم که مژه‌هایمان به هم نچسبند؟!

برای اینکه چشمانی در نهایت زیبایی خود داشته باشید؛ حتما لازم نیست یک آرایشگر حرفه‌ای باشید. شما می‌توانید به تنهایی با کمک ریمل این کار را انجام دهید و به سمت زیبایی طبیعی حرکت کنید. اما ریمل زدن هم ساده است و هم مشکل. اگر نتوانید خوب ریمل بزنید؛ حسابی به زیبایی خود ضربه می‌زنید.

طرز صحیح ریمل زدن

راهنمای گام به گام برای زدن ریمل

اول از همه اینکه ریملی را انتخاب کنید که به کار شما بیاید. حجم بدهد یا حالت کشیده به مژه بدهد و یا آن را مشکی‌تر جلوه دهد.

طرز صحیح ریمل زدن

موردی بعدی که باید بدانید اینست که ریمل باید آخرین مرحله از آرایش چشم باشد.

 

 • مژه‌های خود را فر کنید

قبل از ریمل زدن، از فر مژه برای حالت دادن مژه‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود ریمل شما بهتر روی مژه‌ها قرار بگیرد.

طرز صحیح ریمل زدن

حتما از فرمژه‌ای که پد خوبی دارد استفاده کنید؛ چون در غیر این صورت مژه‌هایتان خیلی زود آسیب می‌بیند و دچار ریزش و شکستگی می‌شود.

 

 • از پرایمر مژه استفاده کنید

همانطور که قبل از فونداسیون روی پوست خود از پرایمر استفاده می‌کنید، از پرایمر مژه هم استفاده کنید.

طرز صحیح ریمل زدن

پرایمر مژه ماندگاری بهتری به ریمل می‌دهد. همچنین به ضخیم شدن و جداسازی مژه‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را کاملا برای ریمل آماده می‌کند. یک یا دو لایه پرایمر را روی مژه‌های بالا و پایین بکشید و حداقل ۳۰ ثانیه صبر کنید و بعد روی آن ریمل بزنید.

 • ریمل اضافی را بتکانید

احمقانه به نظر می‌رسد، اما نحوه بیرون آوردن بورس ریمل از تیوپ می‌تواند روی کاربرد شما تأثیر بگذارد. مهم نیست که چه محصولی را برای استفاده انتخاب می‌کنید؛ بورس را از لوله خارج کرده و ریمل اضافی را روی لبه تیوپ بگذارید.

طرز صحیح ریمل زدن

این کار به شما کمک می‌کند تا از کلفت و سنگین شدن مژه جلوگیری کنید. همچنین، بورس ریمل را به داخل و خارج از لوله پمپ نکنید؛ چون وارد شدن هوا به داخل ریمل آن را خشک می‌کند. به جای این کار برس را توی محفظه گردش دهید.

 • به آسمان نگاه کن

برای زدن ریمل، به بالا نگاه کنید؛ بورس را روی پایه مژه بگذارد و آن را بلرزانید و به جلو ببرید تا همه قسمتهای مژه را پر کند.

طرز صحیح ریمل زدن

اگر می‌خواهید ریمل ضخیمتری بزنید بهتر است این کار را دو بار تکرار کنید اما نه بیشتر که ممکن است حسابی درگیر چسبیدن مژه‌ها بهم شوید.

 • مژه‌های پایینی فراموش نشود

وقتی نوبت به مژه‌های پایینی می‌رسد، باید بیشتر مراقب باشید که از ریمل زیادی استفاده نکنید.

از آنجایی که مژه‌های پایینی شما به طور کلی ظریف‌تر از مژه‌های بالایی هستند، هر گونه برجستگی و نامرتبی در آن‌ها خیلی بیشتر به چشم می‌آید.

طرز صحیح ریمل زدن

برای جلوگیری از این وضعیت، از نوک بورس استفاده کنید و ریمل خود را دقیقاً در ریشه مژه‌ها بزنید و به سمت بالا بیاورید تا لایه‌ای یکدست ایجاد شود.

 • مژه‌ها را از هم جدا کنید

برای اینکه مژه‌هایی پر داشته باشید باید همه آن‌ها را ریمل بزنید. برخی از مژه‌ها کوتاه و زاویه دار هستند و اگر به آرامی روی آن‌ها برس بکشید؛ می‌توانند به پرتر دیده شدن بافت مژه شما منم کنند.

طرز صحیح ریمل زدن

باید بدانید همین مژه‌ها هستند که اگر خوب ریمل به آن‌ها زده نشود؛ برجستگی و چسبندگی ایجاد می‌کنند.

 • هر گونه لکه را پاک کنید

ریمل زدن بیشتر وقت‌ها می‌تواند باعث نشستن لکه‌هایی دور و اطراف چشم شود. این مورد حتی برای گریمورهای حرفه‌ای هم می‌افتد ولی خوشبختانه، رفع آن بسیار ساده است به شرطی که ماده پاک کننده‌ای که به کار می‌برید درست باشد. برخی از کرم‌های چرب برای پاک کردن ریمل استفاده می‌کنند که حسابی کار اشتباهی است.

برای این مورد بهتر است از پاک کننده آرایش که رطوبت دارد استفاده کنید. آن هم نه با انگشت و یا دستمال کاغذی بلکه تنها با گوش پاک کن که بتوانید آن را نقطع‌ای بردارید.

تقلب در ریمل زدن

ریمل زدن همان طور که گفتیم ساده‌ترین اما ظریف‌ترین بخش آرایش است. حالا که اصول ریمل زدن درست را باهم مرور کردیم، چند مورد اضافه‌تر هم به آن اضافه می‌کنیم که ضروری نیست اما حیاتی است.

 • از کارت ویزیت استفاده کنید

کارت ویزیت یا هر سخت کارتی؛ می‌تواند شما را از ریختن ریمل دور چشم‌هایتان راحت کند به این شکل که هنگام ریمل زدن، یک کارت ویزیت پشت مژه‌هایتان قرار دهید و ریمل بزنید. با این کار ریمل دیگر به صورت شما برخورد نمی‌کند.

طرز صحیح ریمل زدن

 • ریمل را خط چشم کنید

حتما این کار را قبل از استفاده در یک موقعیت خاص؛ تمرین کنید به این شکل که چوب خط چشم را بردارید و آن را روی قسمت پلاستیکی که ریمل به آن چسبیده بزنید؛ روی یک کاغذ بکشید تا صاف شود و به وسیله آن – اگر می‌خواهید چشم‌هایتان آرایش اسموکی داشته باشد- بکشید.

طرز صحیح ریمل زدن

 • سه بعدی ریمل بزنید

اگر فکر می‌کنید می‌توان از ریمل فقط برای زیر مژه استفاده کرد، اشتباه می‌کنید. مژه را باید سه بعدی ریمل بزید. هم بالا و پایین و هم کناره ها.

طرز صحیح ریمل زدن

 • استفاده از پودر شفاف بین لایه‌ها

بله، پودر شفافی مانند پودر فینیشینگ یا همان پودر فیکس کننده می‌تواند مژه‌ها را بسیار پرپشت و ضخیم نشان دهد.

طرز صحیح ریمل زدن

باید به این صورت عمل کنید؛ بعد از یک لایه ریمل، کمی پودر روی نوک مژه‌ها بزنید، سپس یک لایه دیگر اضافه کنید تا ظاهر را کامل کنید.

 • برس ریمل را عمودی نگه دارید

گاهی اوقات پوشاندن موهای کوچک مژه بسیار سخت است، اما این کار را با عمودی نگه داشتن برس توی دست‌هایتان انجام دهید.

طرز صحیح ریمل زدن

آن را به آرامی روی مژه‌های پایین فشار دهید و تک تک مژه‌ها را بپوشانید.دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 14 اکتبر 2022

بسیارخوب

پری در تاریخ 17 اکتبر 2022

عالی بود

ناشناس در تاریخ 20 اکتبر 2022

اره درستهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :