آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی

شما باید آدم خوش‌شانسی باشید تا ساعت مچی بند فلزی و پین داری که روی ویترین پسندیده و خریده‌اید، اندازه مچتان باشد. بیشتر ساعت‌های بند فلزی در اندازه‌های استاندارد ساخته می‌شوند که اغلب باید چند پین از آن خارج شود تا سایز دست مشتری باشد. این کار اغلب اوقات وقت‌گیر و طاقت‌فرسا است؛ اما نگران نباشید، با چند نکته ساده می‌توانید خودتان شخصاً این کار را انجام بدهید. در این مطلب آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی را برای شما آماده کرده‌ایم. با چی بپوشم همراه باشید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۱۱ قانون در انتخاب ساعت مچی

۲- نکات مهم در انتخاب ساعت هوشمند

۳- نکاتی که باید در مورد ساعت مچی باید بدانید

 

مراحل کوتاه کردن بند ساعت مچی

۱- اندازه‌گیری دقیق

گام اول مهم‌ترین و اساسی‌ترین قسمت کوتاه کردن بند ساعت مچی است. اگر پین اشتباهی را خارج کنید، یا پینی را از محل نامناسبی خارج کنید، بند ساعت نامتعادل و کج خواهد شد. برای اندازه دقیق محل خروج پین‌ها، ساعت را در جایی از مچ خودتان که معمولاً ساعت را می‌بندید، قرار دهید. بند ساعت را سفت کنید و تمامی پین‌های فلزی را آزاد کنید تا بند ساعت به‌صورت صاف روی مچتان بنشیند. برای اینکه قلاب ساعت شما در جای مناسب (میانه بند) قرار بگیرد باید به تعداد مناسب پین از دو طرف بند خارج کنید تا تعادل قلاب به هم نخورد.

آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی

۲- محیط مناسب برای شروع کار

باز کردن و جدا کردن پین‌ها کاری پیچیده و ظریف است که باید دقت زیادی به خرج دهید. محل کار شما باید جایی باشد که در آن عوامل حواس‌پرت کننده کم باشد، همچنین نور به میزان کافی روی ساعت و محل کار شما بتابد. سطحی با نور کافی، صاف و به دور از شلوغی انتخاب کنید. همچنین سعی کنید ظرفی برای نگه‌داشتن وسایل ریز خارج‌شده در هر مرحله از ساعت همانند پین‌ها کنار دست خود داشته باشید تا از گم‌شدن اجزا جلوگیری کنید. زیردست خود پارچه‌ای کدر و نرم پهن کنید تا در صورت افتادن ساعت فلزی از دستتان، ضربه‌ای به بدنه آن وارد نشود. همچنین به یاد داشته باشید که ازجمله وسایلی که در روند کوتاه کردن ساعت مچی بکار خواهید گرفت، چکش است که صدای بلندی دارد، پس سعی کنید جایی کار خود را شروع کنید که مزاحمتی برای دیگران به وجود نیاورید.

آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی

۳- جمع‌آوری ابزار

درست انجام دادن کاری، به داشتن ابزارهای مناسب بستگی دارد. قبل از شروع کار کوتاه کردن بند ساعت مچی ، اطمینان حاصل کنید که وسایل لازم را داشته باشید. برای خارج کردن پین‌ها شما به یک چکش سر گرد، سوزن خارج کننده پین و همچنین جایگاه مخصوص قرارگیری بند نیاز دارید.

آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی

۴- خارج کردن پل‌های اتصال

از مرحله اول شما تعداد پین‌هایی که باید خارج شوند و از دو مرحله قبل‌تر نیز، وسایل و محیط کار را فراهم کرده‌اید، حالا نوبت به سخت‌ترین قسمت کار، یعنی خارج کردن پل‌های اتصال است. در پشت دست بند فلزی، فلشی کوچک حکاکی شده است که نشان می‌دهد، پین از کدام سمت خارج می‌گردد. بند ساعت را روی نگه‌دارنده طوری قرار دهید که محل خروج پین به زیر باشد، اگر نگه‌دارنده ندارید می‌توانید از یک فوم کمک بگیرید. سوزن را پشت پین موردنظر قرار دهید و با چکش ضربه‌های آرام و مداوم وارد کنید. زمانی که پین از پل خارج شد، با استفاده از یک انبر کوچک یا انگشتتان از محل خارج کنید و در ظرفی که قبلاً تهیه‌کرده‌اید، قرار دهید. مراقب باشید که وسایلی که خارج می‌کنید به‌هیچ‌وجه، گم نشوند.

آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی

۵- اتصال مجدد

پس‌ از اینکه تعداد مناسبی از پین‌ها را از بند خارج کردید، باید بند را وصل کنید. این بار مراحلی را که در مرحله قبل انجام دادید، به صورت عکس تکرار کنید. بند را به صورتی که محل خروج رو به خودتان باشد قرار دهید و پین را داخل پل قرار دهید و با چکش و سوزن، پین را در جای خود محکم کنید. این کار را با طرف دیگر بند تکرار کنید. بعد از این کار چند با بند را باز و بسته کنید و اطمینان پیدا کنید که زائده‌ای به وجود نیاورده باشید.

آموزش کوتاه کردن بند ساعت مچی

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

حسین زاده در تاریخ 10 آوریل 2018

مرسی

امید جعفری در تاریخ 11 آوریل 2018

ممنون از لطفتون

سعید در تاریخ 17 دسامبر 2020

عالی بود،ممنونم

راد در تاریخ 02 آوریل 2022

ممنونم از اموزشتون. میشه لطفا اسم دقیق این ابزار هارو بگید؟؟؟؟؟؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :