شایسته عسگریان در
0

چگونه از لباس‌های چرم و جیر محافظت کنیم؟

اکثر لباس‌های پاییزی از جنس چرم و جیر هستند. چرم و جیر تنوع زیادی دارند اما نحوه مراقبت از آن‌ها با پارچه‌های دیگر متفاوت است. ما سعی می‌کنیم در این متن به تمام نکات طلایی مربوط به مراقبت از چرم و جیر اشاره کنیم.

 

اگر لباس چرم خیس شد…

اگر لباس یا کفش چرم یا جیرتان خیس شد، آن را آویزان کنید تا خشک شود. هیچوقت این لباس‌ها را در خشک کن قرار ندارید چون گرمای آن باعث می‌شود آب بروند و تنگ  ‌شوند.

 

اگر لباس چرم لکه گرفت…

لطفا از تمیز کردن لکه خودداری کنید و لباس را پیش یک خشکشوی حرفه‌ای ببرید. اگر بخواهید خودتان از شر لکه خلاص شوید ممکن است رنگ لباس را ببرید و این مشکل حل شدنی نخواهد بود. حتی اگه رنگ چرم طبیعی نیز باشد، امکان محو شدنش زیاد است.

برای آویزان کردن لباس چرم و جیر…

برای آویزان کردن این جنس لباس‌ها از چوب لباسی‌های پددار استفاده کنید و با ملحفه تخت و یا کیف مخصوص لباس بپوشانید. از کیف‌های پلاستیکی دوری کنید چون باعث می‌شوند به لباس هوا نرسد و پارچه کپک بزند. لباس را در مکانی تاریک و خشک نگه دارید. نور آفتاب باعث رنگ پریدگی لباس خواهد شد.

از تماس چرم با بدن خودداری کنید چون…

 

از تماس لباس چرم با قسمت‌هایی از بدن که تعریق زیادی دارند (مثل گردن) خودداری کنید (مثلا از شال استفاده کنید). چربی‌های بدن و ادکلن و بادی اسپلشی که استفاده می‌کنید نیز ممکن است باعث رنگ پریدگی و فاسد شدن لباس‌های چرم و جیرتان شوند. موقع استفاده از تافت و اسپری‌های آرایشی نیز مواظب باشید به لباس نخورند.

 

لباس‌های چرم و جیر را مرتبا تمیز کنید…

بعضی افراد هیچگاه لباس‌های چرم و جیر خود را تمیز نمی‌کنند چون عقیده دارند دوام لباس‌هایشان بیشتر می‌شود؛ اما این عقیده غلط است. تمیز نکردن لباس‌های چرم و جیر مثل نشتن روتختی است. باور کنید که چرم نیز کثیف می‌شود.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :