آموزش بستن انواع بند کفش مردانه

کت و شلوار و جلیقه تام فورد خودتان را به تن کرده‌اید، کفش‌هایتان را که تازه واکس زده و بندهایش را جدا کرده بودید، بند می‌کنید و دوباره می‌پوشید. از قضا وارد مهمانی می‌شوید که همه ادعای آشنایی با مد و استایل می‌کنند. در نگاه اول دیدن کت و شلوار شما، همه آن‌ها را متعجب خواهد کرد، تعجب دوم آن‌ها از کفش‌های شما خواهد بود. کفش‌ها، این موجودات بی‌زبان، با همین بی‌زبانی می‌توانند در مورد شما حرف‌های زیادی می‌زنند. اهمیت کفش در لباس پوشیدن بیشتر از تصورات شما است. کفش پوشیدن و انتخاب کفش مناسب آپولو هوا کردن ندارد. ولی باید بدانید که هر کفشی ساختار متفاوتی دارد. علاوه بر این برخلاف تصور شما بستن بندهای هر کفشی هم قانون خودش را دارد. شاید تا به حال در مورد خاص بودن گره زدن بندهای کفش، هیچ‌چیز نمی‌دانستید اما می‌خواهیم به عنوان کسی که طرفدار «چی بپوشم» است خوش‌تیپ‌ترین و متفاوت باشید، بنابراین همراه ما باشید تا گره زدن کفش‌های مختلف کلاسیک را به شما آموزش دهیم.

ad banner

تعریف کفش شیک یا هوشمند(Smart)

شاید به ما بگویید که کفش هوشمند مدل‌های نایکی ایر هستند و چه ربطی به کفش کلاسیک دارد. در سال‌های اخیر شیک و هوشمند بودن کفش‌ها تغییر معنی داده‌اند و حق با شماست برای بیان واضح‌تر ادامه مقاله لازم است که کفش شیک یا هوشمند را به شما توضیح دهیم. منظور ما از هوشمندی یا شیک بودن، کفش‌هایی است که شما می‌توانید آن‌ها را با کت و شلوار محل کارتان بپوشید و مشکلی از لحاظ ظاهری نداشته باشید؛ اما چرا هوشمند، چون باید آن‌ها را به دقت و هوشمندی به پا کنید و حتی در بند انداختن آن‌ها دقت داشته باشید، وگرنه مواردی که در ابتدای بحث گفتیم پیش خواهد آمد. کفش‌های چرمی به رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای روشن که گاها دارای طرح و بدون وجود هرگونه لوگوی شرکتی روی آن‌ها، هستند. برای بیان ساده‌تر از کفش شیک به جای هوشمند استفاده خواهیم کرد.

بند کفش

تفاوت بین یراق‌های باز و بسته

یراق همان قسمتی از کفش است که بندهای کفش از داخل سوراخ‌های آن می‌گذرد و باعث می‌شود که کفش در پای شما کاملاً اندازه شود. خود یراق‌ها باعث تمایز بین کفش‌ها می‌شود؛ اما فعلاً کاری به یراق نداریم. یراق‌های بسته یراقی هستند که با بستن بندها کاملاً دو یراق، دو طرف کفش کنار هم قرار می‌گیرند و فاصله‌ای بین آن‌ها قرار نمی‌گیرد؛ اما یراق‌های فاصله‌دار یا باز علیرغم بستن بندهای کفش بازهم فاصله‌دار از هم قرار می‌گیرند. بین این دو سبک از کفش‌ها تفاوت جزئی وجود دارد. وارد جزییات و اصطلاحات کفاشی نخواهیم شد؛ اما کفش‌هایی که دارای یراق‌های بسته‌ای هستند، کاملاً روی کفش را پوشش می‌دهند و حالت کلاسیک‌تری به شما می‌دهند این در حالی است که هزینه این کلاسیک بودن را باید با کم شدن انعطاف‌پذیری کفش پرداخت کنید. کفش‌های یراق باز، دارای فضای راحتی روی کفش هستند، هرچند این راحتی باعث به وجود آمدن نوعی شلوغی روی کفش است. عبور بندها از کنار هم گره خوردن آن‌ها در هم همگی کمی با سبک کلاسیک کت و شلوار شما هماهنگی ندارد. ما اگر یادتان باشد، گفتیم یراق‌ها هم متفاوت هستند، انواع کفش‌ها بر اساس یراق به‌صورت آکسفورد و دربی تقسیم‌بندی می‌شوند که شباهت زیادی به هم دارند.

بند کفش

کفش‌های آکسفورد یا یراق بسته

کفش‌های آکسفورد با یراق بسته عرضه شدند و زادگاه آن‌ها اسکاتلند و ایرلند است. این کفش‌ها تنها و بارزترین انتخاب برای لباس‌های کاملاً رسمی است. با این وجود کفش‌های آکسفورد جدید که تولید می‌شوند دیگر کلاسیک بودن مطلق قدیمی را ندارند. استفاده از الگوهای سوراخ‌دار بر انحنای جلوی کفش، برش قوس‌دار قالب کفش، از مواردی هستند که باعث شده است کفش از حالت کاملاً کلاسیک خودش عقب‌نشینی کند. همه این عوامل باعث شده است که دیگر شما می‌توانید آکسفورد خودتان را با شلوار جین و تک کت هم به تن کنید.

بند کفش

کفش‌های دربی یا یراق باز

کفش‌های دربی خواه یا ناخواه، دانسته یا ندانسته بهترین دوستان مردان کار و تجارت هستند. این کفش‌ها در عین حال که می‌توانند با کت و شلوار به خوبی ترکیب شوند. راحتی بسیار زیادی در پوشیدن به علت وجود فضای آزاد روی کفش به مردان می‌دهد. این کفش‌ها شاید نتوانند همانند آکسفورد کار خودشان را خوب انجام بدهند اما هر کاری که بتوانند را به خوبی انجام می‌دهند. ملاک برتری آکسفوردها، کلاسیکی بودن بیش از حد آن‌ها است. برخلاف پسرعموهای آکسفوردی، دربی دارای یراق بازی است. دربی‌ها را می‌توانید از یراق‌های دوخته‌شده به کناره کفش، مثل بال‌های باز روی کفش تشخیص دهید. اگر به دنبال راحتی هستید بهتر است که کفش دربی را برای کارهای روزمره انتخاب کنید.

چگونه بند کفش‌های یراق بسته را ببندیم؟

با توجه به سیستم یراق‌های آکسفورد باید، از نوع خاص بند کفش استفاده کنید. اگر بندهای جدید می‌خواهید برای کفش خودتان استفاده کنید بهتر است که بندهای قبلی آکسفورد خودتان را اندازه بگیرید و مطابق آن‌ها برای آکسفورد جدید بند انتخاب کنید. در انتخاب رنگ دقت کنید، رنگی که انتخاب می‌کنید نباید زننده و نامناسب باشد. آکسفورد جای هیچ ریسکی ندارد. بعد از انتخاب کردن بند مناسب می‌توانید دو انتخاب در بستن بند داشته باشید: روش اروپایی و روش نردبانی. هردو این روش‌ها، زمانی که بندها سفت می‌شوند نمای مشترکی دارند ولی زیر این یراق‌های بسته تفاوت جزئی در بسته شدن وجود دارد. پیشنهاد ما به شما روش راحت‌تر و شیک‌تر اروپایی است که می‌توانید به‌راحتی کفش‌های خودتان را بند بیندازید و آن‌ها را به خوبی سفت کنید. روش نردبانی برای کفش‌های آکسفورد مخصوص می‌تواند زیباتر دیده شود. برای آموزش این روش بستن می‌توانید در اینترنت واژه Ladder lacing را جستجو کنید.

روش بستن اروپایی بند کفش‌های آکسفورد

برای پیروی از ساده‌ترین روش بستن بندهای کفش‌های آکسفورد می‌توانید الگوی زیر را روی کفش آکسفورد خودتان پیاده کنید:

بند کفش

چگونه بند کفش‌های یراق بار را ببندیم؟

بستن کفش‌های دربی شباهت زیادی به کفش‌های آکسفورد دارد. ابتدا باید اندازه و رنگ مناسب برای بندها پیدا کنید و می‌توانید از نمونه‌های قبلی انتخاب کنید. سپس نوبت به بستن بند کفش می‌شود. نکته‌ای که در بستن کفش‌های یراق باز باید در نظر داشته باشید این است که یراق باز بودن آن برای این است که بین یراق‌ها دیده شود. پس باید بندهای کفش به‌صورت مخفی از پشت یراق‌ها گذرانده شوند. بهترین مدل برای بستن این کفش‌ها استفاده از روش S است.

روش بستن اروپایی بند کفش‌های دربی

روش ساده زیر را برای بستن بندهای کفش به‌صورت S ادامه دهید:

بند کفش

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :